CUI 17816853
CEFTA SRL
CEFTA SRL este o firmă din Malcoci, județul Tulcea, înființată în 2005. Activitatea principală: CAEN 0811 - Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2024 a raportat o pierdere netă de 258.2 mii lei.
Date de identificare
CUI
17816853
Nr. înregistrare
J36/444/2005
EUID
ROONRC.J36/444/2005
Formă juridică
SRL
Județ
Tulcea
Localitate
Malcoci
Adresă
Str. CĂLUGĂRENI, Nr. 80, C.P. 827172
Data înregistrării
27-07-2005
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 25.07.2005
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator special
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
0811 - Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardezieiCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2370 - Tăierea, fasonarea şi finisarea pietrei
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Rezultat net
−258 183
Capitaluri proprii
−1 916 462
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0811 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0811 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0811 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0811 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0811 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0811 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0811 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0811 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0811 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0811 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0811 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0811 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0811 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0811 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0811 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0811 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
558
|
13 932
|
27 307
|
40 682
|
55 306
|
126 925
|
145 299
|
160 048
|
137 739
|
115 146
|
132 793
|
133 742
|
183 007
|
240 852
|
274 741
|
| Active circulante |
1 137 722
|
1 047 411
|
1 049 567
|
1 437 918
|
775 787
|
324 910
|
360 328
|
439 463
|
354 255
|
347 509
|
478 161
|
483 924
|
555 375
|
428 004
|
294 665
|
198 902
|
| Stocuri |
31 250
|
463
|
463
|
277 469
|
348 794
|
9 286
|
21 866
|
90 662
|
76 115
|
17 004
|
16 900
|
108 034
|
72 177
|
123 906
|
32 902
|
41 719
|
| Creanțe |
993 280
|
936 705
|
932 948
|
758 209
|
411 714
|
313 775
|
335 638
|
336 639
|
252 494
|
296 102
|
414 489
|
374 247
|
474 830
|
265 621
|
225 588
|
157 081
|
| Casa și conturi la bănci |
113 192
|
110 243
|
116 156
|
402 240
|
15 279
|
1 849
|
2 824
|
12 162
|
25 646
|
34 403
|
46 772
|
1 643
|
8 368
|
38 477
|
36 175
|
102
|
| Datorii |
3 054 184
|
2 706 249
|
2 442 674
|
2 683 221
|
2 010 579
|
1 627 211
|
1 492 646
|
1 402 405
|
1 233 234
|
1 246 896
|
1 266 739
|
1 016 942
|
907 998
|
791 491
|
636 768
|
486 525
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
63
|
526
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−1 916 462
|
−1 658 280
|
−1 379 175
|
−1 217 996
|
−1 194 110
|
−1 246 995
|
−1 005 393
|
−817 643
|
−718 931
|
−761 648
|
−673 495
|
−400 751
|
−218 881
|
−180 480
|
−101 251
|
−12 882
|
| Capital subscris vărsat |
2 540
|
2 540
|
2 540
|
2 540
|
2 540
|
2 540
|
2 540
|
2 540
|
2 540
|
2 540
|
2 510
|
2 510
|
2 500
|
2 500
|
2 500
|
2 500
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
4 537
|
706 857
|
819 268
|
443 397
|
87 464
|
196 741
|
507 136
|
451 229
|
752 721
|
594 537
|
895 633
|
703 287
|
786 045
|
506 023
|
582 286
|
| Venituri totale |
0
|
4 538
|
429 856
|
747 986
|
783 152
|
74 883
|
127 946
|
530 484
|
504 947
|
753 873
|
503 569
|
972 659
|
692 187
|
881 953
|
519 717
|
492 369
|
| Cheltuieli totale |
258 183
|
283 598
|
580 966
|
763 678
|
726 413
|
262 366
|
326 444
|
624 526
|
468 948
|
810 841
|
780 631
|
1 154 539
|
730 589
|
961 182
|
601 636
|
615 473
|
| Rezultat brut |
−258 183
|
−279 060
|
−151 110
|
−15 692
|
+56 739
|
−187 483
|
−198 498
|
−94 042
|
+35 999
|
−56 968
|
−277 062
|
−181 880
|
−38 402
|
−79 229
|
−81 919
|
−123 104
|
| Rezultat net |
Față de 2023
−258 183
|
−279 105
|
−158 178
|
−23 886
|
+52 886
|
−188 358
|
−200 460
|
−99 113
|
+35 999
|
−56 968
|
−277 062
|
−181 880
|
−38 402
|
−79 229
|
−88 369
|
−128 837
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
3
|
4
|
6
|
6
|
5
|
5
|
6
|
7
|
7
|
9
|
12
|
9
|
—
|
10
|
13
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este CEFTA SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, CEFTA SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are CEFTA SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 0811 - Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei.
-
Când a fost înființată CEFTA SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 iulie 2005.
-
Unde are sediul CEFTA SRL?
-
Sediul firmei CEFTA SRL (CUI 17816853) este în Str. CĂLUGĂRENI, Nr. 80, C.P. 827172, Malcoci, județul Tulcea.
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CEFTA SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CEFTA SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.