CUI 17876502
INSCRIPT ART SRL
INSCRIPT ART SRL este o firmă din Buzău, județul Buzău, înființată în 2005. Activitatea principală: CAEN 1813 - Servicii pregătitoare pentru pretipărire. Firma este plătitoare de TVA din 2005 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 544.2 mii lei (+18.1% față de 2024), un profit net de 167 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
17876502
Nr. înregistrare
J10/965/2005
EUID
ROONRC.J10/965/2005
Formă juridică
SRL
Județ
Buzău
Localitate
Buzău
Adresă
Car. Broşteni, Nr. , C.P.
Data înregistrării
17-08-2005
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 17.08.2005
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 22-08-2005
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
1813 - Servicii pregătitoare pentru pretipărireCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
1812 - Alte activităţi de tipărire n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
544 245
Rezultat net
+166 994
Capitaluri proprii
168 194
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1812 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1813 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1813 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1813 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1813 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1813 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1813 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1813 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1813 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1813 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1813 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1813 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1813 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1813 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1813 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1813 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1813 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
108 257
|
154 332
|
179 876
|
52 000
|
9 340
|
9 454
|
13 375
|
16 517
|
4 858
|
3 037
|
22 560
|
43 425
|
66 082
|
88 738
|
117 139
|
20 932
|
37 213
|
| Active circulante |
219 201
|
99 595
|
112 953
|
127 623
|
134 332
|
111 769
|
125 706
|
72 709
|
29 234
|
107 063
|
77 243
|
57 754
|
56 572
|
39 901
|
60 112
|
32 783
|
31 261
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
24 800
|
—
|
264
|
264
|
265
|
203
|
1 461
|
1 640
|
1 640
|
1 660
|
1 660
|
4 181
|
8 409
|
| Creanțe |
173 097
|
25 878
|
50 256
|
59 860
|
24 540
|
7 589
|
12 096
|
13 307
|
14 648
|
17 012
|
21 002
|
18 761
|
13 376
|
17 620
|
41 350
|
21 283
|
14 839
|
| Casa și conturi la bănci |
46 104
|
73 717
|
62 697
|
67 763
|
84 992
|
104 180
|
113 346
|
59 138
|
14 321
|
89 848
|
54 780
|
37 353
|
41 556
|
20 621
|
17 102
|
7 319
|
8 013
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
1 239
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
461
|
52
|
0
|
0
|
—
|
122
|
—
|
—
|
| Datorii |
159 264
|
14 085
|
100 740
|
104 287
|
13 338
|
13 934
|
12 707
|
16 087
|
11 788
|
19 489
|
26 535
|
33 551
|
48 618
|
60 842
|
121 366
|
28 442
|
72 513
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
168 194
|
239 842
|
193 328
|
75 336
|
130 334
|
107 289
|
126 374
|
73 139
|
22 304
|
91 072
|
73 320
|
67 628
|
74 036
|
67 797
|
56 007
|
25 273
|
−4 039
|
| Capital subscris vărsat |
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
0
|
0
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
544 245
|
461 011
|
446 601
|
301 433
|
299 665
|
277 382
|
275 518
|
247 118
|
248 075
|
278 601
|
162 904
|
188 543
|
188 947
|
205 199
|
216 789
|
172 945
|
113 351
|
| Venituri totale |
544 486
|
461 057
|
446 601
|
305 577
|
299 665
|
277 382
|
275 518
|
247 676
|
248 075
|
278 601
|
162 904
|
188 607
|
189 092
|
205 599
|
216 820
|
173 066
|
113 366
|
| Cheltuieli totale |
366 513
|
335 148
|
282 703
|
228 441
|
231 879
|
218 732
|
194 265
|
173 312
|
224 490
|
185 693
|
152 325
|
165 547
|
177 413
|
189 397
|
178 586
|
137 249
|
115 578
|
| Rezultat brut |
+177 973
|
+125 909
|
+163 898
|
+77 136
|
+67 786
|
+58 650
|
+81 253
|
+74 364
|
+23 585
|
+92 908
|
+10 579
|
+23 060
|
+11 679
|
+16 202
|
+38 234
|
+35 817
|
−2 212
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+166 994
|
+118 253
|
+160 097
|
+74 136
|
+65 149
|
+56 089
|
+78 497
|
+71 887
|
+21 104
|
+89 872
|
+5 692
|
+17 402
|
+6 239
|
+11 790
|
+30 949
|
+29 312
|
−5 079
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
2
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut INSCRIPT ART SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 544 245 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 166 994 lei.
-
Este INSCRIPT ART SRL plătitoare de TVA?
-
Da, INSCRIPT ART SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 22 august 2005.
-
Ce cod CAEN principal are INSCRIPT ART SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 1813 - Servicii pregătitoare pentru pretipărire.
-
Când a fost înființată INSCRIPT ART SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 august 2005.
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către INSCRIPT ART SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește INSCRIPT ART SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.