CUI 17881258
CAER CONSTRUCT SRL
CAER CONSTRUCT SRL este o firmă din Târgovişte, județul Dâmbovița, înființată în 2005. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2005 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 675.6 mii lei (+0.6% față de 2024), un profit net de 93.2 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
17881258
Nr. înregistrare
J2005000888151
EUID
ROONRC.J2005000888151
Formă juridică
SRL
Județ
Dâmbovița
Localitate
Târgovişte
Adresă
STR. CRĂIŢELOR, NR.1B, BL.G8, SC.B, ET.11, AP.45
Data înregistrării
18-08-2005
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 18.08.2005
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 23-08-2005
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
-
2512 - Fabricarea de uși și ferestre din metal
-
3311 - Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
-
3319 - Repararea și întreținerea altor echipamente
-
3320 - Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4661 - Comerţ cu ridicata al maşinilor agricole, echipamentelor şi furniturilor
-
4662 - Comerţ cu ridicata al maşinilor-unelte
-
4663 - Comerţ cu ridicata al maşinilor pentru industria minieră şi construcţii
-
4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4672 - Comerţ cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4684 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
4686 - Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
-
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat
-
4942 - Servicii de mutare
-
5221 - Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre
-
5224 - Manipulări
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
7731 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente agricole
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
7739 - Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
-
8122 - Activități specializate de curățenie
-
8130 - Activităţi de înteţinere peisagistică
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
675 644
Rezultat net
+93 159
Capitaluri proprii
1 287 289
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
508 669
|
566 974
|
708 836
|
703 573
|
626 016
|
551 642
|
434 440
|
169 575
|
169 834
|
150 614
|
122 382
|
108 445
|
74 393
|
37 560
|
12 194
|
13 991
|
17 510
|
| Active circulante |
845 231
|
766 122
|
459 235
|
319 220
|
247 547
|
203 716
|
150 406
|
361 503
|
292 559
|
280 893
|
225 433
|
189 277
|
276 550
|
208 308
|
173 038
|
134 353
|
148 032
|
| Stocuri |
1 270
|
40 347
|
21 767
|
1 304
|
6 670
|
—
|
874
|
216 640
|
174 514
|
189 686
|
172 354
|
121 823
|
112 558
|
120 621
|
116 792
|
121 024
|
123 402
|
| Creanțe |
506 445
|
440 387
|
407 105
|
255 636
|
154 721
|
158 707
|
138 861
|
142 367
|
108 936
|
90 152
|
58 879
|
53 491
|
162 095
|
81 683
|
11 704
|
13 077
|
23 586
|
| Casa și conturi la bănci |
337 516
|
285 388
|
30 363
|
62 280
|
86 156
|
45 009
|
10 671
|
2 496
|
9 109
|
1 055
|
−5 800
|
13 963
|
1 897
|
6 004
|
44 542
|
252
|
1 044
|
| Datorii |
66 611
|
39 578
|
78 289
|
67 269
|
74 287
|
88 532
|
12 529
|
37 943
|
58 145
|
64 289
|
53 641
|
88 852
|
173 726
|
138 856
|
96 237
|
102 511
|
132 739
|
| Capitaluri proprii |
1 287 289
|
1 293 518
|
1 089 782
|
955 524
|
799 276
|
666 826
|
572 317
|
493 135
|
404 248
|
367 218
|
294 174
|
208 870
|
177 217
|
107 012
|
88 995
|
45 833
|
32 803
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
675 644
|
671 594
|
604 685
|
599 046
|
407 203
|
291 240
|
189 818
|
150 985
|
128 701
|
122 882
|
121 710
|
124 439
|
171 537
|
352 427
|
137 379
|
92 030
|
86 542
|
| Venituri totale |
767 606
|
689 437
|
604 685
|
599 046
|
408 464
|
291 240
|
189 818
|
150 985
|
128 701
|
122 882
|
121 938
|
124 439
|
171 538
|
352 439
|
139 284
|
92 031
|
86 542
|
| Cheltuieli totale |
656 135
|
425 133
|
429 668
|
407 647
|
244 815
|
167 339
|
108 737
|
60 588
|
90 384
|
47 232
|
32 976
|
89 053
|
89 525
|
329 311
|
87 900
|
74 796
|
67 823
|
| Rezultat brut |
+111 471
|
+264 304
|
+175 017
|
+191 399
|
+163 649
|
+123 901
|
+81 081
|
+90 397
|
+38 317
|
+75 650
|
+88 962
|
+35 386
|
+82 013
|
+23 128
|
+51 384
|
+17 235
|
+18 719
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+93 159
|
+248 303
|
+169 757
|
+186 248
|
+159 950
|
+121 209
|
+79 183
|
+88 887
|
+37 030
|
+73 044
|
+85 304
|
+31 653
|
+68 867
|
+18 016
|
+43 163
|
+13 030
|
+15 526
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
2
|
2
|
2
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
—
|
1
|
2
|
3
|
1
|
—
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CAER CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 675 644 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 93 159 lei.
-
Este CAER CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, CAER CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 23 august 2005.
-
Ce cod CAEN principal are CAER CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată CAER CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 august 2005.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CAER CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CAER CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.