CUI 17918179
COMOPTIMA SRL
COMOPTIMA SRL este o firmă din Bîrlad, județul Vaslui, înființată în 2005. Activitatea principală: CAEN 9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor. Firma nu este plătitoare de TVA și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 50.8 mii lei (+32.5% față de 2024), o pierdere netă de 14.3 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
17918179
Nr. înregistrare
J2005001661173
EUID
ROONRC.J2005001661173
Formă juridică
SRL
Județ
Vaslui
Localitate
Bîrlad
Adresă
Bld Primăverii, Nr. 12, C.P.
Data înregistrării
01-09-2005
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 27.05.2026
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelorCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
-
4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
-
5520 - Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată
-
5611 - Restaurante
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
-
9610 - Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
50 764
Rezultat net
−14 332
Capitaluri proprii
−5 151
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
41 265
|
41 265
|
41 265
|
41 265
|
41 265
|
41 265
|
41 265
|
41 265
|
41 265
|
41 265
|
41 265
|
41 265
|
41 265
|
41 265
|
41 265
|
41 265
|
41 272
|
| Active circulante |
624
|
3 712
|
4 998
|
40 608
|
22 936
|
3 062
|
3 000
|
3 596
|
1 734
|
1 941
|
6 192
|
2 049
|
2 841
|
7 473
|
8 310
|
2 284
|
1 081
|
| Stocuri |
543
|
3 383
|
3 383
|
2 999
|
2 999
|
2 999
|
2 999
|
2 999
|
1 695
|
1 252
|
899
|
694
|
61
|
61
|
841
|
107
|
37
|
| Creanțe |
—
|
312
|
1 600
|
1 600
|
1 500
|
—
|
—
|
590
|
—
|
600
|
299
|
339
|
670
|
5 279
|
6 219
|
827
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
81
|
17
|
15
|
36 009
|
18 437
|
63
|
1
|
7
|
39
|
89
|
4 994
|
1 016
|
2 110
|
2 133
|
1 250
|
1 350
|
1 044
|
| Datorii |
47 040
|
35 796
|
9 022
|
2 068
|
2 781
|
27 576
|
54 496
|
118 735
|
123 980
|
135 418
|
136 618
|
137 727
|
131 397
|
129 112
|
129 037
|
127 754
|
126 048
|
| Capitaluri proprii |
−5 151
|
9 181
|
37 241
|
79 805
|
61 420
|
16 751
|
−10 231
|
−73 874
|
−80 981
|
−92 212
|
−89 161
|
−94 413
|
−87 291
|
−80 374
|
−79 462
|
−84 205
|
−83 695
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
50 764
|
38 325
|
34 915
|
63 450
|
86 986
|
70 155
|
124 340
|
58 502
|
60 026
|
37 214
|
35 916
|
12 755
|
11 405
|
28 333
|
37 962
|
26 757
|
10 865
|
| Venituri totale |
50 764
|
38 325
|
34 915
|
63 450
|
86 986
|
70 155
|
124 340
|
58 502
|
60 026
|
37 214
|
35 916
|
12 755
|
11 405
|
28 335
|
37 962
|
26 757
|
15 865
|
| Cheltuieli totale |
64 589
|
66 020
|
77 182
|
44 525
|
41 446
|
42 471
|
59 454
|
50 811
|
48 195
|
39 893
|
29 586
|
19 495
|
17 937
|
29 632
|
32 314
|
25 617
|
40 091
|
| Rezultat brut |
−13 825
|
−27 695
|
−42 267
|
+18 925
|
+45 540
|
+27 684
|
+64 886
|
+7 691
|
+11 831
|
−2 679
|
+6 330
|
−6 740
|
−6 532
|
−1 297
|
+5 648
|
+1 140
|
−24 226
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−14 332
|
−28 059
|
−42 564
|
+18 385
|
+44 669
|
+26 982
|
+63 643
|
+7 107
|
+11 231
|
−3 051
|
+5 252
|
−7 122
|
−6 917
|
−1 567
|
+4 744
|
−510
|
−25 693
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
2
|
2
|
2
|
4
|
2
|
2
|
4
|
3
|
2
|
2
|
3
|
2
|
4
|
3
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut COMOPTIMA SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 50 764 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 14 332 lei.
-
Este COMOPTIMA SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, COMOPTIMA SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are COMOPTIMA SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor.
-
Când a fost înființată COMOPTIMA SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 septembrie 2005.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către COMOPTIMA SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește COMOPTIMA SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.