CUI 17946810
STUDIUM CONSTRUCT SRL
STUDIUM CONSTRUCT SRL este o firmă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2005. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2005 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 15 mii lei (+66.7% față de 2024), o pierdere netă de 20.2 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
17946810
Nr. înregistrare
J2005003271127
EUID
ROONRC.J2005003271127
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Cluj-Napoca
Adresă
STR. TEODOR MIHALI, NR.31-35, AP.10
Data înregistrării
12-09-2005
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 12.09.2005
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 14-09-2005
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
15 000
Rezultat net
−20 240
Capitaluri proprii
150 238
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4100 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
68 374
|
69 739
|
70 732
|
70 732
|
70 732
|
70 732
|
121 171
|
121 171
|
262 399
|
403 627
|
403 627
|
492 606
|
512 625
|
785 791
|
800 750
|
893 038
|
1 151 056
|
| Active circulante |
100 521
|
121 456
|
150 054
|
171 955
|
192 116
|
220 773
|
237 717
|
265 523
|
67 440
|
262 206
|
557 492
|
562 365
|
605 116
|
555 799
|
590 824
|
994 883
|
1 008 427
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
1 230
|
19 244
|
18 734
|
18 734
|
23 928
|
23 928
|
23 928
|
424 570
|
282 785
|
| Creanțe |
1 530
|
2 031
|
21 065
|
6 849
|
19 452
|
23 237
|
63 149
|
50 087
|
13 630
|
176 624
|
407 298
|
433 326
|
483 373
|
484 540
|
560 719
|
562 374
|
709 353
|
| Casa și conturi la bănci |
98 991
|
119 425
|
128 989
|
165 106
|
172 664
|
197 536
|
174 568
|
215 436
|
52 580
|
66 338
|
131 460
|
110 305
|
97 815
|
47 331
|
6 177
|
7 939
|
16 289
|
| Datorii |
18 657
|
20 716
|
17 740
|
17 217
|
17 451
|
20 855
|
22 264
|
30 044
|
70 742
|
420 728
|
452 341
|
566 900
|
600 046
|
616 449
|
659 016
|
1 076 832
|
1 037 378
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
15 768
|
3 429
|
3 037
|
87 667
|
590 827
|
| Capitaluri proprii |
150 238
|
170 479
|
203 046
|
225 470
|
245 397
|
270 650
|
336 624
|
356 650
|
259 097
|
245 105
|
508 778
|
488 071
|
501 927
|
721 712
|
729 521
|
723 422
|
531 278
|
| Capital subscris vărsat |
200 200
|
200 200
|
200 200
|
200 200
|
200 200
|
200 200
|
200 200
|
200 200
|
200 200
|
200 200
|
200 200
|
200 200
|
200 200
|
200 200
|
200 200
|
200 200
|
200 200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
15 000
|
9 000
|
12 000
|
12 000
|
12 000
|
14 387
|
12 386
|
19 554
|
40 587
|
37 513
|
23 004
|
44 091
|
45 757
|
43 743
|
449 325
|
60 024
|
35 127
|
| Venituri totale |
15 000
|
9 000
|
12 000
|
12 000
|
12 200
|
19 531
|
14 150
|
282 360
|
278 772
|
37 513
|
151 870
|
109 103
|
115 642
|
56 597
|
586 052
|
575 698
|
4 724 762
|
| Cheltuieli totale |
35 240
|
41 568
|
34 424
|
31 567
|
37 086
|
84 918
|
33 751
|
176 336
|
256 436
|
35 643
|
126 606
|
119 687
|
239 448
|
64 406
|
576 690
|
472 259
|
4 689 790
|
| Rezultat brut |
−20 240
|
−32 568
|
−22 424
|
−19 567
|
−24 886
|
−65 387
|
−19 601
|
+106 024
|
+22 336
|
+1 870
|
+25 264
|
−10 584
|
−123 806
|
−7 809
|
+9 362
|
+103 439
|
+34 972
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−20 240
|
−32 568
|
−22 424
|
−19 927
|
−25 252
|
−65 973
|
−20 026
|
+97 553
|
+13 991
|
+745
|
+20 707
|
−13 857
|
−127 316
|
−7 809
|
+6 099
|
+78 582
|
+26 277
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut STUDIUM CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 15 000 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 20 240 lei.
-
Este STUDIUM CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, STUDIUM CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 14 septembrie 2005.
-
Ce cod CAEN principal are STUDIUM CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată STUDIUM CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 septembrie 2005.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către STUDIUM CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește STUDIUM CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.