CUI 17979044
SIMPRO CONS SRL
SIMPRO CONS SRL este o firmă din Târgu Mureş, județul Mureș, înființată în 2005. Activitatea principală: CAEN 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea. Firma este plătitoare de TVA din 2005, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 683.8 mii lei (−14.4% față de 2024), un profit net de 415.4 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
17979044
Nr. înregistrare
J2005001664266
EUID
ROONRC.J2005001664266
Formă juridică
SRL
Județ
Mureș
Localitate
Târgu Mureş
Adresă
STR. 22 DECEMBRIE 1989, NR.42, AP.21
Data înregistrării
23-09-2005
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 22.09.2005
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 26-09-2005
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
2361 - Fabricarea produselor din beton pentru construcții
-
2362 - Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții
-
2363 - Fabricarea betonului
-
2364 - Fabricarea mortarului
-
2365 - Fabricarea produselor din azbociment
-
2366 - Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
-
2370 - Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management
-
7111 - Activităţi de arhitectură
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
683 777
Rezultat net
+415 387
Capitaluri proprii
415 628
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
198 652
|
17 236
|
18 548
|
39 566
|
60 584
|
73 874
|
92 826
|
1 183
|
16 496
|
29 733
|
45 246
|
60 758
|
76 271
|
2 000
|
12 019
|
26 882
|
15 711
|
| Active circulante |
562 344
|
569 221
|
481 693
|
353 841
|
380 226
|
93 317
|
120 975
|
221 887
|
159 544
|
91 391
|
157 122
|
75 188
|
200 232
|
14 041
|
31 058
|
39 976
|
28 712
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
85
|
85
|
85
|
85
|
85
|
85
|
85
|
85
|
85
|
85
|
| Creanțe |
418 270
|
451 830
|
171 196
|
292 893
|
272 618
|
60 869
|
81 240
|
139 788
|
70 733
|
60 056
|
75 226
|
28 455
|
192 419
|
8 422
|
17 374
|
714
|
16 600
|
| Casa și conturi la bănci |
144 074
|
117 391
|
258 679
|
60 948
|
107 608
|
32 448
|
39 735
|
82 014
|
88 726
|
31 250
|
81 811
|
46 648
|
7 728
|
5 534
|
13 599
|
39 177
|
12 027
|
| Cheltuieli în avans |
4 751
|
—
|
914
|
967
|
—
|
—
|
958
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
350 119
|
142 464
|
62 700
|
100 310
|
95 577
|
60 169
|
88 119
|
50 666
|
49 679
|
62 521
|
76 718
|
42 007
|
224 842
|
8 496
|
13 970
|
15 504
|
9 862
|
| Capitaluri proprii |
415 628
|
443 993
|
438 455
|
294 064
|
345 233
|
107 022
|
126 640
|
172 404
|
126 361
|
58 603
|
125 650
|
93 939
|
51 661
|
7 545
|
29 107
|
51 354
|
34 561
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
683 777
|
798 419
|
898 126
|
592 007
|
673 670
|
422 915
|
336 161
|
424 656
|
336 078
|
252 673
|
425 420
|
275 437
|
273 414
|
66 588
|
117 850
|
131 086
|
68 254
|
| Venituri totale |
714 306
|
832 425
|
900 867
|
592 012
|
673 674
|
429 160
|
336 640
|
425 026
|
355 149
|
253 141
|
425 902
|
275 649
|
273 419
|
68 145
|
118 519
|
132 151
|
69 057
|
| Cheltuieli totale |
282 485
|
369 995
|
453 823
|
293 300
|
323 397
|
341 316
|
206 874
|
248 611
|
225 477
|
189 714
|
276 530
|
173 681
|
213 376
|
64 485
|
83 612
|
70 924
|
32 504
|
| Rezultat brut |
+431 821
|
+462 430
|
+447 044
|
+298 712
|
+350 277
|
+87 844
|
+129 766
|
+176 415
|
+129 672
|
+63 427
|
+149 372
|
+101 968
|
+60 043
|
+3 660
|
+34 907
|
+61 227
|
+36 553
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+415 387
|
+443 721
|
+438 215
|
+293 824
|
+344 993
|
+84 544
|
+126 400
|
+172 164
|
+126 121
|
+58 363
|
+125 410
|
+93 699
|
+51 421
|
+1 805
|
+28 867
|
+51 114
|
+34 321
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
2
|
1
|
1
|
2
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
—
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SIMPRO CONS SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 683 777 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 415 387 lei.
-
Este SIMPRO CONS SRL plătitoare de TVA?
-
Da, SIMPRO CONS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 26 septembrie 2005.
-
Ce cod CAEN principal are SIMPRO CONS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.
-
Când a fost înființată SIMPRO CONS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 septembrie 2005.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SIMPRO CONS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SIMPRO CONS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.