CUI 17984563
EXPLOROM CONSTRUCT S.R.L.
EXPLOROM CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Sector 1, București, înființată în 2005. Activitatea principală: CAEN 4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Activitate suspendată, Inactivă fiscal. În 2020 a raportat o pierdere netă de 100 lei.
Date de identificare
CUI
17984563
Nr. înregistrare
J40/16246/2005
EUID
ROONRC.J40/16246/2005
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 1
Adresă
STR. DR. SION, NR.1-9, BL.15, SC.4, ET.3, AP.114
Data înregistrării
26-09-2005
Stare înregistrare
SUSPENDARE ACTIVITATE din data 20.07.2009
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 02-02-2017
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2020
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Rezultat net
−100
Capitaluri proprii
−76 280
Sursa: MF bilanț 2020 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||
| Active circulante |
356 534
|
356 634
|
356 734
|
356 834
|
357 134
|
357 134
|
357 434
|
357 433
|
357 433
|
357 733
|
368 405
|
373 046
|
| Creanțe |
297 244
|
297 244
|
297 244
|
297 244
|
297 244
|
297 244
|
297 244
|
297 244
|
297 244
|
297 244
|
300 572
|
300 377
|
| Casa și conturi la bănci |
59 290
|
59 390
|
59 490
|
59 590
|
59 890
|
59 890
|
60 190
|
60 189
|
60 189
|
60 489
|
67 833
|
72 669
|
| Datorii |
363 162
|
363 162
|
363 162
|
363 162
|
363 162
|
363 162
|
363 162
|
363 162
|
363 162
|
363 161
|
371 054
|
383 779
|
| Venituri în avans |
69 652
|
69 652
|
69 652
|
69 652
|
69 652
|
69 652
|
69 652
|
69 652
|
69 652
|
69 652
|
69 652
|
69 652
|
| Capitaluri proprii |
−76 280
|
−76 180
|
−76 080
|
−75 980
|
−75 680
|
−75 680
|
−75 380
|
−75 381
|
−75 381
|
−75 080
|
−72 301
|
−80 385
|
| Capital subscris vărsat |
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
204 009
|
| Venituri totale |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
5
|
10 665
|
212 612
|
| Cheltuieli totale |
100
|
100
|
100
|
300
|
—
|
300
|
0
|
0
|
300
|
2 784
|
2 581
|
217 269
|
| Rezultat brut |
−100
|
−100
|
−100
|
−300
|
0
|
−300
|
0
|
0
|
−300
|
−2 779
|
+8 084
|
−4 657
|
| Rezultat net |
Față de 2019
|
−100
|
−100
|
−300
|
0
|
−300
|
0
|
0
|
−300
|
−2 779
|
+8 084
|
−6 807
|
| Alte date | ||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2020 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este EXPLOROM CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, EXPLOROM CONSTRUCT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are EXPLOROM CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii.
-
Când a fost înființată EXPLOROM CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 septembrie 2005.
-
Unde are sediul EXPLOROM CONSTRUCT S.R.L.?
-
Sediul firmei EXPLOROM CONSTRUCT S.R.L. (CUI 17984563) este în STR. DR. SION, NR.1-9, BL.15, SC.4, ET.3, AP.114, Sector 1, București.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2020 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către EXPLOROM CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește EXPLOROM CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.