CUI 17992353
TECHROM-IT SRL
TECHROM-IT SRL este o firmă din Iaşi, județul Iași, înființată în 2005. Activitatea principală: CAEN 6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client). Firma nu este plătitoare de TVA. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 696.6 mii lei (+173.4% față de 2023), un profit net de 370.7 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
17992353
Nr. înregistrare
J22/2426/2005
EUID
ROONRC.J22/2426/2005
Formă juridică
SRL
Județ
Iași
Localitate
Iaşi
Adresă
STR. CLOPOTARI, NR.18, CAMERA 1, BL.607, SC.B, ET.2, AP.8
Data înregistrării
28-09-2005
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 28.09.2005
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
696 564
Rezultat net
+370 712
Capitaluri proprii
551 120
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
0
|
2 538
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
4 200
|
0
|
0
|
0
|
0
|
45 028
|
69 055
|
| Active circulante |
770 053
|
337 312
|
470 032
|
331 758
|
241 359
|
162 702
|
199 882
|
176 567
|
198 242
|
182 592
|
178 510
|
216 884
|
384 858
|
585 873
|
544 870
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
179 131
|
0
|
163 769
|
146 771
|
177 057
|
134 586
|
165 590
|
175 752
|
120 355
|
105 909
|
119 053
|
104 711
|
309 821
|
547 871
|
510 097
|
| Casa și conturi la bănci |
590 922
|
337 312
|
306 263
|
184 987
|
64 302
|
28 116
|
34 292
|
815
|
77 887
|
76 683
|
59 457
|
112 173
|
75 037
|
38 002
|
34 773
|
| Cheltuieli în avans |
7 666
|
0
|
4 700
|
10 596
|
13 214
|
19 219
|
10 291
|
17 251
|
16 035
|
17 882
|
25 824
|
33 437
|
27 113
|
288 837
|
7 686
|
| Datorii |
226 599
|
156 904
|
158 849
|
174 774
|
169 359
|
158 227
|
161 033
|
166 068
|
158 373
|
140 809
|
140 862
|
139 932
|
295 491
|
529 491
|
527 949
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
6 514
|
281 496
|
—
|
| Capitaluri proprii |
551 120
|
180 408
|
318 421
|
167 580
|
85 214
|
23 694
|
49 140
|
27 750
|
60 104
|
59 665
|
63 472
|
110 389
|
109 966
|
108 751
|
93 662
|
| Capital subscris vărsat |
18 000
|
18 000
|
18 000
|
18 000
|
18 000
|
18 000
|
18 000
|
18 000
|
18 000
|
18 000
|
18 000
|
18 000
|
18 000
|
18 000
|
18 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
696 564
|
254 781
|
253 978
|
238 281
|
233 841
|
211 919
|
199 772
|
190 812
|
162 006
|
161 865
|
160 873
|
242 188
|
623 337
|
394 478
|
916 438
|
| Venituri totale |
697 695
|
268 795
|
268 629
|
250 668
|
241 355
|
217 064
|
208 253
|
201 192
|
179 454
|
169 123
|
163 761
|
264 590
|
764 461
|
524 362
|
959 580
|
| Cheltuieli totale |
261 044
|
230 567
|
209 137
|
165 919
|
177 496
|
240 108
|
184 866
|
229 729
|
174 142
|
163 132
|
205 799
|
263 438
|
763 016
|
502 823
|
900 294
|
| Rezultat brut |
+436 651
|
+38 228
|
+59 492
|
+84 749
|
+63 859
|
−23 044
|
+23 387
|
−28 537
|
+5 312
|
+5 991
|
−42 038
|
+1 152
|
+1 445
|
+21 539
|
+59 286
|
| Rezultat net |
Față de 2023
+370 712
|
+35 680
|
+56 952
|
+82 366
|
+61 520
|
−25 163
|
+21 389
|
−32 354
|
+439
|
+1 135
|
−46 917
|
+423
|
+1 214
|
+15 089
|
+49 800
|
| Alte date | |||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2023
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
—
|
1
|
2
|
3
|
5
|
6
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut TECHROM-IT SRL în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 696 564 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 370 712 lei.
-
Este TECHROM-IT SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, TECHROM-IT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are TECHROM-IT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
-
Când a fost înființată TECHROM-IT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 septembrie 2005.
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către TECHROM-IT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește TECHROM-IT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.