CUI 17992523
MJ SOLUTION SRL
MJ SOLUTION SRL este o firmă din Târgu Mureş, județul Mureș, înființată în 2005. Activitatea principală: CAEN 4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse. Firma este plătitoare de TVA din 2005. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.5 mil. lei (+8.8% față de 2024), un profit net de 45.5 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
17992523
Nr. înregistrare
J26/1691/2005
EUID
ROONRC.J26/1691/2005
Formă juridică
SRL
Județ
Mureș
Localitate
Târgu Mureş
Adresă
Str. 22 Decembrie 1989, Nr. 150, C.P. 540124
Data înregistrării
28-09-2005
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 28.09.2005
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 29-09-2005
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverseCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
5210 - Depozitări
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
2 517 581
Rezultat net
+45 451
Capitaluri proprii
423 103
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4619 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
114 596
|
124 946
|
139 962
|
182 575
|
224 621
|
285 255
|
348 940
|
416 061
|
387 713
|
205 089
|
214 839
|
237 588
|
99 862
|
42 089
|
60 883
|
99 546
|
50 062
|
| Active circulante |
675 327
|
610 282
|
549 903
|
614 035
|
565 672
|
534 269
|
582 379
|
601 246
|
570 463
|
512 876
|
412 499
|
431 016
|
494 426
|
432 581
|
358 739
|
310 599
|
291 593
|
| Stocuri |
493 098
|
442 699
|
281 930
|
319 781
|
256 746
|
256 036
|
242 530
|
267 198
|
182 450
|
239 395
|
155 368
|
162 174
|
87 855
|
130 657
|
126 272
|
106 543
|
121 442
|
| Creanțe |
177 696
|
139 309
|
236 659
|
268 113
|
280 948
|
257 660
|
339 152
|
332 242
|
382 391
|
267 458
|
249 965
|
263 842
|
399 871
|
296 103
|
230 055
|
203 252
|
170 130
|
| Casa și conturi la bănci |
4 533
|
28 274
|
31 314
|
26 141
|
27 978
|
20 573
|
697
|
1 806
|
5 622
|
6 023
|
7 166
|
5 000
|
6 700
|
5 821
|
2 412
|
804
|
21
|
| Cheltuieli în avans |
5 636
|
5 758
|
7 099
|
7 620
|
6 191
|
5 720
|
5 803
|
7 467
|
6 696
|
14 019
|
7 277
|
6 079
|
7 013
|
2 151
|
3 392
|
7 023
|
2 864
|
| Datorii |
372 203
|
339 339
|
306 304
|
417 931
|
352 905
|
369 905
|
438 944
|
508 923
|
458 769
|
275 210
|
173 035
|
257 545
|
264 223
|
230 169
|
246 346
|
259 022
|
190 339
|
| Venituri în avans |
253
|
1 771
|
3 290
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
423 103
|
399 876
|
387 370
|
386 299
|
443 579
|
455 339
|
498 178
|
515 851
|
506 103
|
456 774
|
461 580
|
417 138
|
337 078
|
246 652
|
176 668
|
158 146
|
154 180
|
| Capital subscris vărsat |
45 000
|
45 000
|
45 000
|
45 000
|
45 000
|
45 000
|
45 000
|
45 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
2 517 581
|
2 314 478
|
2 365 233
|
2 199 533
|
1 832 283
|
1 620 372
|
2 521 150
|
2 858 571
|
3 067 287
|
2 673 261
|
2 421 133
|
2 593 544
|
2 836 707
|
2 361 562
|
1 781 924
|
1 831 001
|
1 653 729
|
| Venituri totale |
2 530 112
|
2 322 076
|
2 371 561
|
2 207 253
|
1 833 470
|
1 622 180
|
2 522 926
|
2 860 821
|
3 069 872
|
2 674 633
|
2 423 529
|
2 610 126
|
2 839 024
|
2 363 791
|
1 783 748
|
1 832 087
|
1 660 327
|
| Cheltuieli totale |
2 482 478
|
2 308 874
|
2 370 490
|
2 264 533
|
1 845 231
|
1 643 966
|
2 506 092
|
2 833 881
|
3 008 399
|
2 565 598
|
2 369 910
|
2 514 497
|
2 730 471
|
2 280 341
|
1 764 023
|
1 820 916
|
1 627 695
|
| Rezultat brut |
+47 634
|
+13 202
|
+1 071
|
−57 280
|
−11 761
|
−21 786
|
+16 834
|
+26 940
|
+61 473
|
+109 035
|
+53 619
|
+95 629
|
+108 553
|
+83 450
|
+19 725
|
+11 171
|
+32 632
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+45 451
|
+12 507
|
+1 071
|
−57 280
|
−11 761
|
−21 786
|
+13 927
|
+11 748
|
+49 329
|
+91 194
|
+44 442
|
+80 060
|
+90 426
|
+69 985
|
+18 522
|
+4 721
|
+25 993
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
4
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MJ SOLUTION SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 2 517 581 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 45 451 lei.
-
Este MJ SOLUTION SRL plătitoare de TVA?
-
Da, MJ SOLUTION SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 29 septembrie 2005.
-
Ce cod CAEN principal are MJ SOLUTION SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse.
-
Când a fost înființată MJ SOLUTION SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 septembrie 2005.
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MJ SOLUTION SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MJ SOLUTION SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.