CUI 17996444
OPENSOFT SRL
OPENSOFT SRL este o firmă din Sector 1, București, înființată în 2011. Activitatea principală: CAEN 6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client). Firma este plătitoare de TVA din 2022. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 839.5 mii lei (−3.8% față de 2024), un profit net de 543.8 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
17996444
Nr. înregistrare
J40/6273/2011
EUID
ROONRC.J40/6273/2011
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 1
Adresă
STR. LEORDINA, NR.36C
Data înregistrării
29-09-2005
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 21.05.2012
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 04-05-2022
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
9511 - Repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
839 470
Rezultat net
+543 792
Capitaluri proprii
548 526
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
5 790
|
9 801
|
14 176
|
17 092
|
17 092
|
17 092
|
38 213
|
47 162
|
47 162
|
47 162
|
47 162
|
47 162
|
47 162
|
47 162
|
47 162
|
32 120
|
| Active circulante |
613 151
|
599 164
|
1 010 727
|
1 981 555
|
200 971
|
201 074
|
200 956
|
204 648
|
67 623
|
63 565
|
64 093
|
68 257
|
72 442
|
74 233
|
73 079
|
74 663
|
73 979
|
| Stocuri |
185 950
|
209 116
|
203 356
|
201 840
|
200 950
|
200 950
|
200 950
|
200 950
|
62 713
|
63 543
|
63 522
|
62 588
|
64 825
|
62 278
|
62 119
|
62 152
|
13 526
|
| Creanțe |
364 324
|
343 126
|
435 072
|
1 759 624
|
—
|
—
|
—
|
—
|
4 724
|
—
|
0
|
5 669
|
5 798
|
11 185
|
10 782
|
11 115
|
32 067
|
| Casa și conturi la bănci |
62 877
|
46 922
|
372 299
|
20 091
|
21
|
124
|
6
|
3 698
|
186
|
22
|
571
|
0
|
1 819
|
770
|
178
|
1 396
|
28 386
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
14 640
|
| Datorii |
64 625
|
19 896
|
19 210
|
26 579
|
364 531
|
348 750
|
321 312
|
325 068
|
320 958
|
288 902
|
269 066
|
264 450
|
247 487
|
208 783
|
172 680
|
129 656
|
106 321
|
| Capitaluri proprii |
548 526
|
585 058
|
1 001 318
|
1 969 152
|
−146 468
|
−130 584
|
−103 264
|
−82 207
|
−206 173
|
−178 175
|
−157 811
|
−149 031
|
−127 883
|
−87 388
|
−52 439
|
−7 831
|
14 418
|
| Capital subscris vărsat |
4 000
|
4 000
|
4 000
|
4 000
|
4 000
|
4 000
|
4 000
|
4 000
|
4 000
|
4 000
|
4 000
|
4 000
|
4 000
|
4 000
|
4 000
|
4 000
|
220
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
839 470
|
872 874
|
1 239 488
|
2 320 175
|
—
|
0
|
476
|
29 017
|
19 501
|
7 310
|
21 046
|
11 747
|
4 888
|
19 426
|
9 185
|
117 441
|
320 912
|
| Venituri totale |
841 203
|
877 203
|
1 240 732
|
2 321 780
|
0
|
0
|
3 417
|
29 044
|
19 501
|
7 310
|
21 046
|
11 759
|
4 929
|
19 524
|
9 185
|
170 140
|
321 447
|
| Cheltuieli totale |
272 175
|
271 673
|
232 706
|
186 425
|
15 883
|
27 320
|
24 386
|
48 869
|
47 304
|
27 528
|
29 195
|
32 554
|
45 307
|
54 472
|
53 793
|
191 294
|
304 452
|
| Rezultat brut |
+569 028
|
+605 530
|
+1 008 026
|
+2 135 355
|
−15 883
|
−27 320
|
−20 969
|
−19 825
|
−27 803
|
−20 218
|
−8 149
|
−20 795
|
−40 378
|
−34 948
|
−44 608
|
−21 154
|
+16 995
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+543 792
|
+581 056
|
+997 318
|
+2 115 620
|
−15 883
|
−27 320
|
−21 057
|
−20 115
|
−27 998
|
−20 364
|
−8 780
|
−21 148
|
−40 495
|
−34 948
|
−44 608
|
−26 029
|
+12 109
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
2
|
3
|
5
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut OPENSOFT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 839 470 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 543 792 lei.
-
Este OPENSOFT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, OPENSOFT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 4 mai 2022.
-
Ce cod CAEN principal are OPENSOFT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
-
Când a fost înființată OPENSOFT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 mai 2011.
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către OPENSOFT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește OPENSOFT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.