CUI 18013135
MEGA SECURITY SRL
MEGA SECURITY SRL este o firmă din Floreşti, județul Cluj, înființată în 2005. Activitatea principală: CAEN 7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management. Firma este plătitoare de TVA din 2005 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 236.2 mii lei (+1.5% față de 2024), un profit net de 30.1 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
18013135
Nr. înregistrare
J12/3544/2005
EUID
ROONRC.J12/3544/2005
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Floreşti
Adresă
STR. PROF. MOCAN DUMITRU, NR.20, AP.2
Data înregistrării
05-10-2005
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 05.10.2005
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 06-10-2005
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
0121 - Cultivarea strugurilor
-
1102 - Fabricarea vinurilor din struguri
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4631 - Comerţ cu ridicata al fructelor şi legumelor
-
4634 - Comerţ cu ridicata al băuturilor
-
4643 - Comerţ cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio şi televizoarelor
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
-
4799 - Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
-
6399 - Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
8299 - Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
236 179
Rezultat net
+30 117
Capitaluri proprii
319 633
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4321 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
799 269
|
785 826
|
798 620
|
28 702
|
28 902
|
31 804
|
44 600
|
57 525
|
52 078
|
65 131
|
22 438
|
31 081
|
32 720
|
40 372
|
43 579
|
12 600
|
35 169
|
| Active circulante |
45 346
|
29 624
|
81 071
|
936 002
|
655 748
|
251 067
|
70 323
|
30 556
|
64 316
|
31 866
|
42 939
|
17 089
|
39 337
|
2 970
|
3 915
|
36 346
|
1 808
|
| Stocuri |
42 468
|
28 475
|
18 943
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
453
|
453
|
—
|
—
|
—
|
3
|
—
|
| Creanțe |
940
|
501
|
59 795
|
841 497
|
426 993
|
187 552
|
782
|
782
|
—
|
—
|
519
|
2 426
|
2 121
|
2 121
|
2 302
|
28 026
|
1 671
|
| Casa și conturi la bănci |
1 938
|
648
|
2 333
|
94 505
|
228 755
|
63 515
|
69 541
|
29 774
|
64 316
|
31 866
|
41 967
|
14 210
|
37 216
|
849
|
1 613
|
8 317
|
137
|
| Cheltuieli în avans |
2 372
|
1 333
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
527 354
|
530 465
|
605 275
|
725 727
|
496 574
|
160 412
|
23 830
|
23 158
|
35 900
|
54 580
|
21 550
|
31 355
|
44 781
|
60 166
|
56 426
|
61 188
|
58 431
|
| Capitaluri proprii |
319 633
|
286 318
|
274 416
|
238 977
|
188 076
|
122 459
|
91 093
|
64 923
|
80 494
|
42 417
|
43 827
|
16 815
|
27 276
|
−16 824
|
−8 932
|
−12 242
|
−21 454
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
236 179
|
232 656
|
217 466
|
294 837
|
231 738
|
215 817
|
225 622
|
176 155
|
170 182
|
162 519
|
215 766
|
288 056
|
321 142
|
233 694
|
251 010
|
86 314
|
71 276
|
| Venituri totale |
246 096
|
242 376
|
247 468
|
293 162
|
235 457
|
215 866
|
233 622
|
176 177
|
170 182
|
168 506
|
215 766
|
289 395
|
321 142
|
233 694
|
251 010
|
98 899
|
71 777
|
| Cheltuieli totale |
213 853
|
228 442
|
199 981
|
201 512
|
167 768
|
182 434
|
181 116
|
167 486
|
130 403
|
122 959
|
184 871
|
300 789
|
267 928
|
241 154
|
246 726
|
86 463
|
82 591
|
| Rezultat brut |
+32 243
|
+13 934
|
+47 487
|
+91 650
|
+67 689
|
+33 432
|
+52 506
|
+8 691
|
+39 779
|
+45 547
|
+30 895
|
−11 394
|
+53 214
|
−7 460
|
+4 284
|
+12 436
|
−10 814
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+30 117
|
+11 902
|
+45 482
|
+88 737
|
+65 617
|
+31 366
|
+50 170
|
+6 929
|
+38 077
|
+42 177
|
+27 012
|
−11 394
|
+44 100
|
−7 892
|
+3 311
|
+9 211
|
−13 681
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
2
|
2
|
2
|
2
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MEGA SECURITY SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 236 179 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 30 117 lei.
-
Este MEGA SECURITY SRL plătitoare de TVA?
-
Da, MEGA SECURITY SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 6 octombrie 2005.
-
Ce cod CAEN principal are MEGA SECURITY SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management.
-
Când a fost înființată MEGA SECURITY SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 octombrie 2005.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MEGA SECURITY SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MEGA SECURITY SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.