CUI 18044166
MAPAMOND SRL
MAPAMOND SRL este o firmă din Fălticeni, județul Suceava, înființată în 2005. Activitatea principală: CAEN 5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor. Firma este plătitoare de TVA din 2023 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 361.9 mii lei (−3.2% față de 2024), un profit net de 14.4 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
18044166
Nr. înregistrare
J2005001332336
EUID
ROONRC.J2005001332336
Formă juridică
SRL
Județ
Suceava
Localitate
Fălticeni
Adresă
B-DUL 2 GRĂNICERI, BL.12, AP.PARTER
Data înregistrării
14-10-2005
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 14.10.2005
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-02-2023
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilorCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
361 865
Rezultat net
+14 378
Capitaluri proprii
144 288
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
946 827
|
977 914
|
1 019 501
|
470 679
|
486 496
|
502 312
|
366 537
|
235 926
|
371 608
|
—
|
—
|
637
|
1 401
|
14 630
|
27 854
|
40 554
|
9 507
|
| Active circulante |
58 406
|
54 499
|
155 934
|
34 963
|
62 940
|
16 258
|
72 216
|
52 053
|
28 545
|
26 940
|
13 036
|
5 325
|
15 335
|
3 592
|
860
|
51 746
|
74 399
|
| Stocuri |
9 979
|
8 990
|
16 862
|
17 140
|
13 609
|
4 966
|
10 873
|
2 908
|
3 438
|
4 309
|
11 948
|
5 048
|
4 290
|
2 987
|
803
|
10 601
|
18 693
|
| Creanțe |
24 101
|
10 873
|
115 113
|
12 190
|
6 758
|
9 950
|
1 498
|
4 341
|
311
|
3 097
|
—
|
—
|
10 657
|
2
|
2
|
38 367
|
54 018
|
| Casa și conturi la bănci |
24 326
|
34 636
|
23 959
|
5 633
|
42 573
|
1 342
|
59 845
|
44 804
|
24 796
|
19 534
|
1 088
|
277
|
388
|
603
|
55
|
2 778
|
1 688
|
| Datorii |
846 946
|
856 898
|
1 024 142
|
426 962
|
445 120
|
411 269
|
259 023
|
190 333
|
383 713
|
12 471
|
13 341
|
57 584
|
62 643
|
80 571
|
87 203
|
123 615
|
99 630
|
| Venituri în avans |
13 999
|
14 055
|
12 683
|
6 952
|
6 434
|
6 870
|
6 249
|
6 808
|
1 829
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
144 288
|
161 460
|
138 610
|
71 728
|
97 882
|
100 431
|
173 481
|
90 838
|
14 611
|
14 469
|
−305
|
−51 622
|
−45 907
|
−62 349
|
−58 489
|
−31 315
|
−15 724
|
| Capital subscris vărsat |
6 000
|
6 000
|
6 000
|
6 000
|
6 000
|
6 000
|
6 000
|
6 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
361 865
|
373 809
|
474 427
|
506 267
|
418 825
|
288 157
|
381 115
|
360 034
|
267 245
|
222 962
|
172 383
|
128 376
|
122 953
|
135 261
|
112 353
|
107 358
|
115 661
|
| Venituri totale |
401 612
|
408 450
|
858 929
|
506 840
|
419 325
|
290 438
|
381 206
|
360 034
|
267 245
|
223 001
|
208 406
|
128 376
|
149 594
|
135 261
|
112 353
|
120 358
|
115 661
|
| Cheltuieli totale |
378 609
|
377 159
|
777 699
|
437 343
|
324 769
|
228 710
|
294 750
|
271 796
|
238 519
|
204 918
|
150 836
|
130 238
|
129 079
|
139 121
|
139 527
|
132 724
|
123 164
|
| Rezultat brut |
+23 003
|
+31 291
|
+81 230
|
+69 497
|
+94 556
|
+61 728
|
+86 456
|
+88 238
|
+28 726
|
+18 083
|
+57 570
|
−1 862
|
+20 515
|
−3 860
|
−27 174
|
−12 366
|
−7 503
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+14 378
|
+22 851
|
+66 881
|
+64 528
|
+90 682
|
+59 950
|
+82 643
|
+84 638
|
+13 411
|
+14 774
|
+51 317
|
−5 715
|
+16 442
|
−3 860
|
−27 174
|
−15 591
|
−10 370
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
3
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
3
|
3
|
3
|
4
|
4
|
5
|
5
|
5
|
5
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MAPAMOND SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 361 865 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 14 378 lei.
-
Este MAPAMOND SRL plătitoare de TVA?
-
Da, MAPAMOND SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2023.
-
Ce cod CAEN principal are MAPAMOND SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor.
-
Când a fost înființată MAPAMOND SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 octombrie 2005.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MAPAMOND SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MAPAMOND SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.