CUI 18054518
3M CONSTRUCT SRL
3M CONSTRUCT SRL este o firmă din Izvoarele, județul Teleorman, înființată în 2005. Activitatea principală: CAEN 4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 213.9 mii lei (+435.5% față de 2024) și un profit net de 181.8 mii lei.
Date de identificare
CUI
18054518
Nr. înregistrare
J34/657/2005
EUID
ROONRC.J34/657/2005
Formă juridică
SRL
Județ
Teleorman
Localitate
Izvoarele
Adresă
Str. CRĂCIUNARILOR, Nr. , C.P. 147165
Data înregistrării
19-10-2005
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 28.07.2014
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4333 - Lucrări de pardosire și placare a perețilorCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
0111 - Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase şi a plantelor producătoare de seminţe oleaginoase
-
0113 - Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor
-
0119 - Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
-
4520 - Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
-
4532 - Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
-
4611 - Intermedieri în comerţul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile şi cu semifabricate
-
4621 - Comerţ cu ridicata al cerealelor, seminţelor, furajelor şi tutunului neprelucrat
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
213 872
Rezultat net
+181 840
Capitaluri proprii
188 512
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4333 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4333 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
5 734
|
11 979
|
18 229
|
24 479
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
256 303
|
48 952
|
23 426
|
25 475
|
32 262
|
12 429
|
27 869
|
24 305
|
6 253
|
1 412
|
9 969
|
9 529
|
1 755
|
1 689
|
| Stocuri |
15 000
|
15 000
|
18 000
|
15 000
|
10 000
|
—
|
8 920
|
9 829
|
3 458
|
968
|
535
|
484
|
—
|
—
|
| Creanțe |
9 701
|
9 701
|
5 001
|
9 701
|
2 278
|
2 278
|
9 103
|
4 306
|
2 195
|
—
|
8 970
|
774
|
1 691
|
1 636
|
| Casa și conturi la bănci |
231 602
|
24 251
|
425
|
774
|
19 984
|
10 151
|
9 846
|
10 170
|
600
|
444
|
464
|
8 271
|
64
|
53
|
| Datorii |
67 791
|
15 020
|
7 601
|
11 048
|
58 707
|
37 763
|
61 241
|
94 169
|
85 373
|
62 989
|
57 758
|
61 091
|
52 864
|
51 365
|
| Capitaluri proprii |
188 512
|
33 932
|
21 559
|
26 406
|
−8 216
|
−855
|
−33 372
|
−69 864
|
−79 120
|
−61 577
|
−47 789
|
−51 562
|
−51 109
|
−49 676
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
213 872
|
39 941
|
52 215
|
196 579
|
62 067
|
49 287
|
55 229
|
32 890
|
4 371
|
683
|
163 438
|
83 125
|
—
|
7 018
|
| Venituri totale |
213 872
|
30 668
|
55 215
|
201 579
|
72 067
|
78 966
|
100 758
|
59 853
|
4 569
|
688
|
163 438
|
83 125
|
—
|
7 018
|
| Cheltuieli totale |
29 417
|
17 739
|
59 879
|
164 172
|
78 495
|
44 971
|
62 609
|
58 423
|
21 975
|
14 454
|
154 762
|
81 083
|
333
|
3 601
|
| Rezultat brut |
+184 455
|
+12 929
|
−4 664
|
+37 407
|
−6 428
|
+33 995
|
+38 149
|
+1 430
|
−17 406
|
−13 766
|
+8 676
|
+2 042
|
−333
|
+3 417
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+181 840
|
+12 287
|
−4 847
|
+34 622
|
−7 361
|
+32 516
|
+36 492
|
+442
|
−17 543
|
−13 787
|
+3 773
|
−453
|
−1 433
|
+1 082
|
| Alte date | ||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut 3M CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 213 872 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 181 840 lei.
-
Este 3M CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, 3M CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are 3M CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților.
-
Când a fost înființată 3M CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 octombrie 2005.
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către 3M CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește 3M CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.