CUI 18077619
PACT-TECH S.R.L.
PACT-TECH S.R.L. este o firmă din Sector 5, București, înființată în 2005. Activitatea principală: CAEN 6209 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei. Firma este plătitoare de TVA din 2021, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 19.7 mii lei (−12.3% față de 2024) și o pierdere netă de 3.9 mii lei.
Date de identificare
CUI
18077619
Nr. înregistrare
J40/18048/2005
EUID
ROONRC.J40/18048/2005
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 5
Adresă
ALEEA SALAJ, NR.19, ET.P
Data înregistrării
27-10-2005
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 27.10.2005
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 07-04-2021
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4643 - Comerţ cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio şi televizoarelor
-
4649 - Comerţ cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
-
4651 - Comerţ cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice şi software-lui
-
4652 - Comerţ cu ridicata de componente şi echipamente electronice şi de telecomunicaţii
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
-
4799 - Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
-
5821 - Activităţi de editare a jocurilor de calculator
-
5829 - Activităţi de editare a altor produse software
-
6110 - Activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu
-
6120 - Activităţi de telecomunicaţii prin reţele fără cablu (exclusiv prin satelit)
-
6130 - Activităţi de telecomunicaţii prin satelit
-
6190 - Alte activităţi de telecomunicaţii
-
6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
-
6203 - Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6312 - Activităţi ale portalurilor web
-
6399 - Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a
-
7733 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
-
8559 - Alte forme de învăţământ n.c.a.
-
8560 - Activităţi de servicii suport pentru învăţământ
-
9511 - Repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
19 671
Rezultat net
−3 949
Capitaluri proprii
119 400
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6209 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6209 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6209 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6209 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6209 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6209 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6209 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6209 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6209 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6209 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6209 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6209 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6209 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6209 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6209 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6209 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
417
|
2 085
|
—
|
—
|
11 139
|
—
|
8 490
|
4 318
|
11 448
|
11 851
|
303
|
| Active circulante |
137 938
|
132 192
|
117 208
|
123 802
|
157 815
|
160 077
|
136 845
|
200 785
|
109 114
|
82 429
|
95 784
|
61 143
|
43 723
|
23 452
|
18 311
|
7 037
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
8 760
|
8 760
|
7 133
|
5 137
|
718
|
—
|
| Creanțe |
124 105
|
123 340
|
110 465
|
50 198
|
102 211
|
5 736
|
5 122
|
4 473
|
4 746
|
6 146
|
3 500
|
9 085
|
1 704
|
5 256
|
4 141
|
2 823
|
| Casa și conturi la bănci |
13 833
|
8 852
|
6 743
|
73 604
|
3 959
|
87 341
|
64 723
|
129 312
|
37 368
|
9 283
|
53 824
|
13 598
|
5 186
|
13 059
|
13 452
|
4 214
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 725
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
18 538
|
8 843
|
3 743
|
3 116
|
2 632
|
14 536
|
4 464
|
119 746
|
93 032
|
80 265
|
100 660
|
85 631
|
51 555
|
37 276
|
39 511
|
22 317
|
| Capitaluri proprii |
119 400
|
123 349
|
113 465
|
120 686
|
155 183
|
145 958
|
134 466
|
82 764
|
16 082
|
13 303
|
−4 876
|
−15 998
|
−3 514
|
−2 376
|
−9 349
|
−14 977
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
19 671
|
22 442
|
24 632
|
25 600
|
33 442
|
39 923
|
83 718
|
99 707
|
33 187
|
34 786
|
26 819
|
27 704
|
31 430
|
25 934
|
15 014
|
18 089
|
| Venituri totale |
19 671
|
22 442
|
24 632
|
25 888
|
35 407
|
39 932
|
83 727
|
100 530
|
33 210
|
34 808
|
27 010
|
28 232
|
32 046
|
26 073
|
15 140
|
18 297
|
| Cheltuieli totale |
23 620
|
10 719
|
31 854
|
59 694
|
25 205
|
27 330
|
29 513
|
31 110
|
18 296
|
26 724
|
15 078
|
39 868
|
31 833
|
17 493
|
8 440
|
15 133
|
| Rezultat brut |
−3 949
|
+11 723
|
−7 222
|
−33 806
|
+10 202
|
+12 602
|
+54 214
|
+69 420
|
+14 914
|
+8 084
|
+11 932
|
−11 636
|
+213
|
+8 580
|
+6 700
|
+3 164
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−3 949
|
+9 885
|
−7 222
|
−34 497
|
+9 224
|
+11 491
|
+51 702
|
+66 683
|
+13 918
|
+7 040
|
+11 122
|
−12 483
|
−1 139
|
+6 973
|
+5 628
|
+1 110
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PACT-TECH S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 19 671 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 3 949 lei.
-
Este PACT-TECH S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, PACT-TECH S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 7 aprilie 2021.
-
Ce cod CAEN principal are PACT-TECH S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6209 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei.
-
Când a fost înființată PACT-TECH S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 octombrie 2005.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PACT-TECH S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PACT-TECH S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.