CUI 1808340
TOTAL CONSTRUCT SRL
TOTAL CONSTRUCT SRL este o firmă din Timişoara, județul Timiș, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2001 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 865.3 mii lei (+43.2% față de 2024), un profit net de 164 mii lei și 3 angajați.
Date de identificare
CUI
1808340
Nr. înregistrare
J35/3940/1991
EUID
ROONRC.J35/3940/1991
Formă juridică
SRL
Județ
Timiș
Localitate
Timişoara
Adresă
STR. AMFOREI, NR.3, CAMERA 1, BL.C3, SC.A, ET.1, AP.6
Data înregistrării
30-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 30.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Website
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-04-2001
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
865 314
Rezultat net
+163 950
Capitaluri proprii
98 470
Număr mediu de salariați
3
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4100 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
3 230
|
—
|
0
|
2 408
|
2 408
|
2 408
|
2 408
|
3 008
|
432 778
|
475 380
|
479 728
|
480 908
|
485 556
|
496 259
|
561 849
|
629 771
|
| Active circulante |
314 310
|
332 382
|
252 430
|
196 252
|
464 067
|
445 035
|
418 076
|
537 338
|
679 752
|
529 881
|
473 980
|
352 738
|
393 652
|
332 353
|
339 440
|
494 365
|
1 164 877
|
| Stocuri |
57 686
|
212 535
|
83 376
|
—
|
112 784
|
26 390
|
12 615
|
23 034
|
1 245
|
240 283
|
154 409
|
51 083
|
14 952
|
14 878
|
22 769
|
38 522
|
10 718
|
| Creanțe |
198 934
|
76 475
|
135 022
|
29 553
|
247 593
|
401 073
|
386 822
|
490 516
|
634 160
|
392 754
|
329 646
|
299 421
|
327 326
|
264 636
|
315 654
|
344 813
|
833 645
|
| Casa și conturi la bănci |
57 690
|
43 372
|
34 032
|
166 699
|
103 690
|
17 572
|
18 639
|
23 788
|
44 347
|
−103 156
|
−10 075
|
2 234
|
51 374
|
52 839
|
1 017
|
111 030
|
320 514
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
22 804
|
2 452
|
2 452
|
2 452
|
2 452
|
1 041
|
1 041
|
1 041
|
—
|
325
|
246
|
—
|
—
|
| Datorii |
215 840
|
401 092
|
218 131
|
163 161
|
174 851
|
138 649
|
112 498
|
155 322
|
130 072
|
241 456
|
279 676
|
168 781
|
235 025
|
184 182
|
203 454
|
207 390
|
213 262
|
| Capitaluri proprii |
98 470
|
−65 480
|
34 299
|
33 091
|
314 428
|
311 246
|
310 438
|
386 876
|
555 140
|
722 244
|
670 725
|
664 726
|
639 535
|
634 052
|
632 491
|
848 824
|
1 581 386
|
| Capital subscris vărsat |
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
865 314
|
604 134
|
620 289
|
245 785
|
439 614
|
454 155
|
424 229
|
243 180
|
542 002
|
1 099 483
|
1 212 351
|
623 467
|
709 067
|
838 205
|
339 710
|
299 407
|
2 061 330
|
| Venituri totale |
710 686
|
715 180
|
703 636
|
163 974
|
525 966
|
467 956
|
413 790
|
265 712
|
943 086
|
1 145 927
|
1 315 745
|
673 804
|
730 384
|
853 895
|
414 871
|
265 741
|
2 495 545
|
| Cheltuieli totale |
526 631
|
798 118
|
696 350
|
442 610
|
518 696
|
462 607
|
485 985
|
431 535
|
1 040 760
|
1 077 290
|
1 309 745
|
648 614
|
723 491
|
847 796
|
633 354
|
989 703
|
2 473 806
|
| Rezultat brut |
+184 055
|
−82 938
|
+7 286
|
−278 636
|
+7 270
|
+5 349
|
−72 195
|
−165 823
|
−97 674
|
+68 637
|
+6 000
|
+25 190
|
+6 893
|
+6 099
|
−218 483
|
−723 962
|
+21 739
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+163 950
|
−99 779
|
+1 208
|
−281 337
|
+3 182
|
+807
|
−76 438
|
−168 263
|
−109 585
|
+51 519
|
+6 000
|
+25 190
|
+5 484
|
+1 561
|
−218 483
|
−732 562
|
+14 406
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
4
|
4
|
7
|
7
|
—
|
7
|
7
|
11
|
13
|
14
|
16
|
16
|
15
|
18
|
4
|
26
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut TOTAL CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 865 314 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 163 950 lei.
-
Este TOTAL CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, TOTAL CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2001.
-
Ce cod CAEN principal are TOTAL CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată TOTAL CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 decembrie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către TOTAL CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește TOTAL CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.