CUI 18101610
HELLOLINE SRL
HELLOLINE SRL este o firmă din Sector 3, București, înființată în 2005. Activitatea principală: CAEN 6190 - Alte activităţi de telecomunicaţii. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Inactivă fiscal. În 2023 a raportat o cifră de afaceri de 18.8 mii lei (−93.4% față de 2022) și un profit net de 2 mii lei.
Date de identificare
CUI
18101610
Nr. înregistrare
J40/18559/2005
EUID
ROONRC.J40/18559/2005
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 3
Adresă
Bld. Camil Ressu, Nr. 27, C.P. 31736
Data înregistrării
04-11-2005
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 27.01.2020
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 07-05-2026
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
6190 - Alte activităţi de telecomunicaţiiCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
3312 - Repararea maşinilor
-
4614 - Intermedieri în comerţul cu maşini, echipamente industriale, nave şi avioane
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4669 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
-
6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6831 - Agenţii imobiliare
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2023
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
18 799
Rezultat net
+2 039
Capitaluri proprii
−24 429
Sursa: MF bilanț 2023 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6190 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6190 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6190 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6190 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6190 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6190 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6190 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6190 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6190 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6190 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6190 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6190 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6190 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6190 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6190 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
4 263
|
4 263
|
4 263
|
4 263
|
4 263
|
4 263
|
4 263
|
—
|
—
|
1 780
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
107 111
|
113 574
|
63 759
|
30 094
|
30 880
|
31 749
|
28 350
|
16 976
|
37 659
|
7 227
|
5 681
|
6 153
|
2 068
|
2 068
|
2 068
|
| Stocuri |
46 736
|
49 704
|
25 624
|
—
|
—
|
655
|
655
|
655
|
320
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
58 875
|
60 340
|
23 088
|
27 266
|
28 887
|
28 995
|
21 922
|
11 818
|
8 069
|
2 215
|
1 788
|
3 173
|
2 068
|
2 068
|
2 068
|
| Casa și conturi la bănci |
1 500
|
3 530
|
15 047
|
2 828
|
1 993
|
2 099
|
5 773
|
4 503
|
29 270
|
5 012
|
3 893
|
2 980
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
131 540
|
140 042
|
188 697
|
187 916
|
196 429
|
190 404
|
184 138
|
166 112
|
86 723
|
18 490
|
17 650
|
13 873
|
13 537
|
13 537
|
13 537
|
| Capitaluri proprii |
−24 429
|
−26 468
|
−120 675
|
−153 559
|
−161 286
|
−154 392
|
−151 525
|
−144 873
|
−44 801
|
−11 263
|
−11 969
|
−5 940
|
−11 469
|
−11 469
|
−11 469
|
| Capital subscris vărsat |
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2022
18 799
|
284 044
|
171 621
|
10 070
|
2 512
|
33 267
|
89 666
|
120 546
|
225 611
|
149 501
|
116 082
|
7 755
|
0
|
—
|
—
|
| Venituri totale |
18 799
|
284 051
|
171 624
|
10 070
|
2 555
|
33 409
|
90 177
|
120 855
|
226 558
|
150 061
|
123 620
|
8 288
|
0
|
—
|
—
|
| Cheltuieli totale |
16 366
|
181 322
|
133 593
|
2 065
|
9 374
|
35 943
|
95 931
|
218 301
|
253 337
|
144 858
|
125 971
|
2 759
|
—
|
—
|
1 282
|
| Rezultat brut |
+2 433
|
+102 729
|
+38 031
|
+8 005
|
−6 819
|
−2 534
|
−5 754
|
−97 446
|
−26 779
|
+5 203
|
−2 351
|
+5 529
|
0
|
—
|
−1 282
|
| Rezultat net |
Față de 2022
+2 039
|
+94 207
|
+32 883
|
+7 727
|
−6 894
|
−2 867
|
−6 652
|
−100 073
|
−33 538
|
+707
|
−6 030
|
+5 529
|
0
|
—
|
−1 649
|
| Alte date | |||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
—
|
—
|
—
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2023 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut HELLOLINE SRL în 2023?
-
Bilanțul pe 2023 arată o cifră de afaceri netă de 18 799 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 2 039 lei.
-
Este HELLOLINE SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, HELLOLINE SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are HELLOLINE SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6190 - Alte activităţi de telecomunicaţii.
-
Când a fost înființată HELLOLINE SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 noiembrie 2005.
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2023 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către HELLOLINE SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește HELLOLINE SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.