CUI 18113550
BIT-ZONE SRL
BIT-ZONE SRL este o firmă din Caransebeş, județul Caraș-Severin, înființată în 2005. Activitatea principală: CAEN 4741 - Comerţ cu amănuntul al calculatoarelor, unităţilor periferice şi software-lui în magazine specializate. Firma este plătitoare de TVA din 2026 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 53.9 mii lei (−6.2% față de 2024) și o pierdere netă de 6.3 mii lei.
Date de identificare
CUI
18113550
Nr. înregistrare
J11/995/2005
EUID
ROONRC.J11/995/2005
Formă juridică
SRL
Județ
Caraș-Severin
Localitate
Caransebeş
Adresă
STR. MUNTELE NEMANU, NR.1
Data înregistrării
09-11-2005
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 08.11.2005
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 06-03-2026
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4741 - Comerţ cu amănuntul al calculatoarelor, unităţilor periferice şi software-lui în magazine specializateCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
6209 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
53 850
Rezultat net
−6 322
Capitaluri proprii
41 507
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4741 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4741 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4741 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4741 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4741 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4741 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4741 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4741 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4741 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4741 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4741 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4741 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4741 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4741 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4741 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4741 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4741 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
23 906
|
35 531
|
39 167
|
573
|
1 260
|
1 948
|
2 635
|
—
|
0
|
0
|
8 064
|
0
|
0
|
651
|
651
|
651
|
651
|
| Active circulante |
19 901
|
36 117
|
42 549
|
77 436
|
103 729
|
103 261
|
82 533
|
79 406
|
51 537
|
52 296
|
35 531
|
36 722
|
21 943
|
7 251
|
24 329
|
35 148
|
40 275
|
| Stocuri |
5 371
|
5 371
|
5 371
|
5 371
|
5 372
|
5 371
|
5 371
|
5 371
|
5 371
|
5 371
|
5 371
|
5 371
|
5 371
|
5 614
|
18 587
|
34 670
|
36 008
|
| Creanțe |
468
|
—
|
17
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
200
|
200
|
200
|
7 700
|
200
|
200
|
200
|
200
|
3 950
|
| Casa și conturi la bănci |
14 062
|
30 746
|
37 161
|
72 065
|
98 357
|
97 890
|
77 162
|
74 035
|
45 966
|
46 725
|
29 960
|
23 651
|
16 372
|
1 437
|
5 542
|
278
|
317
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
0
|
—
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Datorii |
2 300
|
3 819
|
1 400
|
1 500
|
1 949
|
624
|
452
|
996
|
607
|
300
|
300
|
14 314
|
21 593
|
26 805
|
39 791
|
43 903
|
46 504
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
41 507
|
67 829
|
80 316
|
76 509
|
103 040
|
104 585
|
84 716
|
78 410
|
50 930
|
51 996
|
43 295
|
22 408
|
350
|
−18 903
|
−14 811
|
−8 104
|
−5 578
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
53 850
|
57 400
|
48 800
|
22 800
|
35 840
|
32 800
|
15 060
|
45 500
|
21 040
|
39 000
|
54 250
|
30 900
|
30 900
|
13 522
|
19 244
|
4 397
|
7 108
|
| Venituri totale |
53 852
|
57 408
|
48 802
|
22 801
|
35 844
|
32 804
|
15 064
|
45 502
|
21 041
|
39 001
|
54 253
|
30 902
|
30 901
|
13 522
|
19 244
|
8 915
|
7 108
|
| Cheltuieli totale |
60 112
|
49 959
|
22 745
|
18 648
|
10 020
|
11 987
|
8 306
|
12 335
|
16 088
|
29 130
|
31 739
|
7 917
|
10 721
|
17 614
|
25 951
|
9 791
|
11 505
|
| Rezultat brut |
−6 260
|
+7 449
|
+26 057
|
+4 153
|
+25 824
|
+20 817
|
+6 758
|
+33 167
|
+4 953
|
+9 871
|
+22 514
|
+22 985
|
+20 180
|
−4 092
|
−6 707
|
−876
|
−4 397
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−6 322
|
+5 013
|
+21 308
|
+3 469
|
+24 771
|
+19 869
|
+6 306
|
+31 802
|
+4 322
|
+8 701
|
+20 887
|
+22 058
|
+19 253
|
−4 092
|
−6 707
|
−2 526
|
−5 864
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut BIT-ZONE SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 53 850 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 6 322 lei.
-
Este BIT-ZONE SRL plătitoare de TVA?
-
Da, BIT-ZONE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 6 martie 2026.
-
Ce cod CAEN principal are BIT-ZONE SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4741 - Comerţ cu amănuntul al calculatoarelor, unităţilor periferice şi software-lui în magazine specializate.
-
Când a fost înființată BIT-ZONE SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 noiembrie 2005.
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către BIT-ZONE SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește BIT-ZONE SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.