CUI 18149375
M.C.DISTRIBUTION SRL
M.C.DISTRIBUTION SRL este o firmă din Orş. Copşa Mică, județul Sibiu, înființată în 2005. Activitatea principală: CAEN 4632 - Comerţ cu ridicata al cărnii şi produselor din carne, peşte şi produse din pește, crustacee şi moluşte. Firma este plătitoare de TVA din 2005 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 11.5 mil. lei (−4.5% față de 2024), un profit net de 342 mii lei și 20 de angajați.
Date de identificare
CUI
18149375
Nr. înregistrare
J32/1703/2005
EUID
ROONRC.J32/1703/2005
Formă juridică
SRL
Județ
Sibiu
Localitate
Orş. Copşa Mică
Adresă
Str. TÎRNĂVIOARA, Nr. 90, C.P. 555400
Data înregistrării
22-11-2005
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 21.11.2005
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-12-2005
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4632 - Comerţ cu ridicata al cărnii şi produselor din carne, peşte şi produse din pește, crustacee şi moluşteCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4711 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4721 - Comerţ cu amănuntul al fructelor şi legumelor proaspete, în magazine specializate
-
4722 - Comerţ cu amănuntul al cărnii şi al produselor din carne, în magazine specializate
-
4723 - Comerţ cu amănuntul al peştelui, crustaceelor şi moluştelor, în magazine specializate
-
4724 - Comerţ cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie şi produselor zaharoase, în magazine specializate
-
4725 - Comerţ cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
-
4726 - Comerţ cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate
-
4729 - Comerţ cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
-
4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie, în magazine specializate
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
11 549 054
Rezultat net
+341 998
Capitaluri proprii
512 953
Număr mediu de salariați
20
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4632 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4632 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4632 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4632 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4632 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4632 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4632 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4632 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4632 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4632 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4632 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4632 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4632 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4632 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4632 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4632 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4632 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
524 141
|
653 817
|
683 693
|
748 282
|
820 276
|
463 342
|
376 048
|
321 425
|
357 562
|
321 349
|
302 154
|
221 104
|
232 197
|
179 474
|
76 320
|
105 740
|
139 194
|
| Active circulante |
989 483
|
466 663
|
736 757
|
502 911
|
754 063
|
766 301
|
410 028
|
259 174
|
384 677
|
287 820
|
265 783
|
219 715
|
337 586
|
211 029
|
120 176
|
99 832
|
113 970
|
| Stocuri |
239 398
|
229 580
|
207 001
|
212 351
|
142 556
|
182 775
|
120 976
|
122 211
|
123 242
|
106 937
|
109 587
|
90 256
|
105 829
|
44 366
|
27 003
|
67 090
|
77 618
|
| Creanțe |
32 551
|
57 265
|
100 633
|
44 562
|
75 755
|
50 270
|
87 592
|
45 136
|
43 872
|
71 217
|
98 837
|
70 009
|
90 719
|
92 269
|
10 536
|
10 553
|
16 802
|
| Casa și conturi la bănci |
701 829
|
161 471
|
355 412
|
183 363
|
509 460
|
510 531
|
185 676
|
91 827
|
217 563
|
109 666
|
57 359
|
59 450
|
141 038
|
74 394
|
82 637
|
22 189
|
19 550
|
| Cheltuieli în avans |
3 295
|
4 184
|
3 127
|
3 127
|
3 127
|
44 102
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
−26
|
26
|
26
|
26
|
26
|
—
|
| Datorii |
1 003 966
|
362 126
|
933 357
|
1 068 952
|
1 170 342
|
793 356
|
230 676
|
239 355
|
423 887
|
382 075
|
424 725
|
376 999
|
544 610
|
372 063
|
189 192
|
203 956
|
221 553
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
512 953
|
762 538
|
490 220
|
185 368
|
407 124
|
480 389
|
555 400
|
341 244
|
318 352
|
227 094
|
143 212
|
63 794
|
25 199
|
18 466
|
7 330
|
1 642
|
31 611
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
11 549 054
|
12 098 186
|
11 738 002
|
9 688 193
|
8 197 602
|
8 505 541
|
7 464 757
|
6 108 790
|
5 690 374
|
4 623 397
|
3 502 981
|
2 784 666
|
2 610 965
|
2 295 453
|
2 179 757
|
1 850 590
|
2 506 485
|
| Venituri totale |
11 573 972
|
12 107 465
|
11 743 442
|
9 688 510
|
8 198 443
|
8 507 589
|
7 449 609
|
6 110 949
|
5 691 164
|
4 621 903
|
3 509 736
|
2 754 572
|
2 653 358
|
2 296 115
|
2 191 083
|
1 866 928
|
2 528 755
|
| Cheltuieli totale |
11 165 967
|
11 785 834
|
11 386 616
|
9 463 342
|
8 051 151
|
8 232 103
|
7 197 995
|
5 936 458
|
5 584 473
|
4 522 176
|
3 416 852
|
2 708 145
|
2 642 717
|
2 282 183
|
2 183 619
|
1 890 405
|
2 512 943
|
| Rezultat brut |
+408 005
|
+321 631
|
+356 826
|
+225 168
|
+147 292
|
+275 486
|
+251 614
|
+174 491
|
+106 691
|
+99 727
|
+92 884
|
+46 427
|
+10 641
|
+13 932
|
+7 464
|
−23 477
|
+15 812
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+341 998
|
+272 318
|
+304 852
|
+185 128
|
+126 058
|
+240 779
|
+214 156
|
+144 997
|
+91 258
|
+83 882
|
+79 417
|
+38 595
|
+6 733
|
+11 136
|
+5 688
|
−29 969
|
+8 794
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
21
|
20
|
21
|
22
|
23
|
19
|
18
|
18
|
17
|
—
|
—
|
15
|
0
|
11
|
11
|
9
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut M.C.DISTRIBUTION SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 11 549 054 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 341 998 lei.
-
Este M.C.DISTRIBUTION SRL plătitoare de TVA?
-
Da, M.C.DISTRIBUTION SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2005.
-
Ce cod CAEN principal are M.C.DISTRIBUTION SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4632 - Comerţ cu ridicata al cărnii şi produselor din carne, peşte şi produse din pește, crustacee şi moluşte.
-
Când a fost înființată M.C.DISTRIBUTION SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 noiembrie 2005.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către M.C.DISTRIBUTION SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește M.C.DISTRIBUTION SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.