CUI 1817305
HERSTOM SRL
HERSTOM SRL este o firmă din Timişoara, județul Timiș, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 8623 - Activităţi de asistenţă stomatologică. Firma nu este plătitoare de TVA și este înregistrată în RO e-Factura. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 177.7 mii lei (+2.9% față de 2023) și un profit net de 3.3 mii lei.
Date de identificare
CUI
1817305
Nr. înregistrare
J1992001997359
EUID
ROONRC.J1992001997359
Formă juridică
SRL
Județ
Timiș
Localitate
Timişoara
Adresă
STR. CIRCUMVALATIUNII, NR.67, SC.C, ET.P, AP.4
Data înregistrării
30-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 30.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
8623 - Activităţi de asistenţă stomatologicăCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
3250 - Fabricarea de dispozitive, aparate şi instrumente medicale stomatologice
-
3313 - Repararea și întreținerea echipamentelor electronice şi optice
-
3314 - Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
-
3320 - Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
-
8691 - Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
-
8692 - Transportul pacienților cu ambulanța
-
8693 - Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor
-
8694 - Activități ale infirmierelor și moașelor
-
8695 - Activități de fizioterapie
-
8696 - Activități de medicină tradițională, complementară și alternativă
-
8699 - Alte activităţi referitoare la sănătatea umană n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
177 739
Rezultat net
+3 344
Capitaluri proprii
125 810
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 8623 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8623 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8623 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8623 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8623 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8623 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8623 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8623 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8623 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8623 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8623 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8623 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8623 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8623 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8623 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8623 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
150 500
|
155 712
|
104 004
|
105 390
|
87 776
|
87 776
|
87 776
|
90 776
|
113 685
|
153 313
|
214 367
|
266 631
|
297 842
|
355 680
|
301 845
|
398 037
|
| Active circulante |
7 721
|
3 901
|
4 993
|
10 390
|
3 543
|
11 674
|
10 163
|
13 318
|
29 754
|
33 115
|
25 437
|
17 619
|
51 588
|
38 015
|
39 055
|
13 138
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
2 356
|
4 245
|
6 231
|
8 211
|
11 364
|
12 503
|
19 501
|
29 620
|
28 451
|
4 130
|
| Creanțe |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 491
|
1 640
|
3 868
|
5 676
|
| Casa și conturi la bănci |
7 721
|
3 901
|
4 993
|
10 390
|
3 543
|
11 674
|
7 807
|
9 073
|
23 523
|
24 904
|
14 073
|
5 116
|
30 596
|
6 755
|
6 736
|
3 332
|
| Datorii |
32 411
|
38 000
|
12 000
|
14 000
|
14 142
|
11 984
|
14 313
|
29 813
|
98 021
|
51 525
|
114 123
|
283 506
|
364 623
|
411 259
|
338 581
|
400 508
|
| Capitaluri proprii |
125 810
|
121 613
|
96 997
|
101 780
|
77 177
|
87 466
|
83 626
|
74 281
|
45 418
|
134 903
|
125 681
|
744
|
−15 193
|
−17 564
|
2 319
|
10 667
|
| Capital subscris vărsat |
—
|
—
|
200
|
200
|
—
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
177 739
|
172 654
|
160 806
|
175 115
|
186 842
|
194 691
|
171 097
|
190 996
|
218 111
|
225 473
|
191 784
|
162 921
|
194 844
|
218 893
|
229 227
|
167 277
|
| Venituri totale |
177 739
|
172 654
|
160 806
|
175 115
|
186 842
|
194 691
|
171 097
|
190 996
|
218 111
|
225 473
|
191 795
|
162 935
|
211 440
|
218 896
|
229 227
|
167 509
|
| Cheltuieli totale |
169 064
|
170 049
|
139 016
|
144 833
|
192 422
|
190 103
|
154 083
|
160 224
|
189 824
|
209 485
|
177 629
|
157 863
|
209 891
|
238 440
|
233 274
|
162 221
|
| Rezultat brut |
+8 675
|
+2 605
|
+21 790
|
+30 282
|
−5 580
|
+4 588
|
+17 014
|
+30 772
|
+28 287
|
+15 988
|
+14 166
|
+5 072
|
+1 549
|
−19 544
|
−4 047
|
+5 288
|
| Rezultat net |
Față de 2023
+3 344
|
+876
|
+20 182
|
+28 531
|
−7 448
|
+2 641
|
+15 299
|
+28 863
|
+26 106
|
+9 222
|
+8 412
|
+504
|
+1 301
|
−19 884
|
−8 347
|
+3 163
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
6
|
6
|
—
|
7
|
—
|
6
|
6
|
6
|
6
|
7
|
7
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut HERSTOM SRL în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 177 739 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 3 344 lei.
-
Este HERSTOM SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, HERSTOM SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are HERSTOM SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 8623 - Activităţi de asistenţă stomatologică.
-
Când a fost înființată HERSTOM SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 iunie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către HERSTOM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește HERSTOM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.