CUI 18173853

RES FOREST SRL

RES FOREST SRL este o firmă din Sălişte Orş. Sălişte, județul Sibiu, înființată în 2005. Activitatea principală: CAEN 0220 - Exploatarea forestieră. Firma este plătitoare de TVA din 2005. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 936.3 mii lei (−21.7% față de 2024), o pierdere netă de 57.3 mii lei și 2 angajați.

Activă

Date de identificare

CUI

18173853

Nr. înregistrare

J2005001750329

EUID

ROONRC.J2005001750329

Formă juridică

SRL

Județ

Sibiu

Localitate

Sălişte Orş. Sălişte

Adresă

PȚA EROILOR, NR.1

Data înregistrării

29-11-2005

Stare înregistrare

INREGISTRAT din data 29.11.2005

Stare la Registrul Comerțului

funcțiune

Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].

Situația fiscală

Plătitor de TVA

Da

din 23-12-2005

TVA la încasare

Nu

Înregistrat în RO e-Factura

Nu

Contribuabil inactiv

Nu

Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.

Date protejate (GDPR)
Date protejate (GDPR)

Administrator

Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Activități autorizate (CAEN)

Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

Coduri CAEN autorizate

Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

CAEN Rev.3 (2025)

  • 0210 - Silvicultură şi alte activităţi forestiere

  • 0230 - Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană

  • 0240 - Activităţi de servicii anexe silviculturii

  • 0811 - Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei

  • 0812 - Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului

  • 0899 - Alte activităţi extractive n.c.a.

  • 1611 - Tăierea și rindeluirea lemnului

  • 1612 - Prelucrarea și finisarea lemnului

  • 1621 - Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn

  • 1622 - Fabricarea parchetului asamblat în panouri

  • 1623 - Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții

  • 1624 - Fabricarea ambalajelor din lemn

  • 1625 - Fabricarea de uși și ferestre din lemn

  • 1626 - Fabricarea de combustibili solizi din biomasă vegetală

  • 1627 - Finisarea articolelor din lemn

  • 1628 - Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite

  • 3100 - Fabricarea de mobilă

  • 3250 - Fabricarea de dispozitive, aparate şi instrumente medicale stomatologice

  • 3299 - Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

  • 3319 - Repararea și întreținerea altor echipamente

  • 3320 - Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale

  • 4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.

  • 4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

  • 4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie

  • 4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

  • 4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri

  • 4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil

  • 4391 - Activități de zidărie

  • 4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

  • 4611 - Intermedieri în comerţul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile şi cu semifabricate

  • 4612 - Intermedieri în comerţul cu combustibili, minereuri, metale şi produse chimice pentru industrie

  • 4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii

  • 4614 - Intermedieri în comerţul cu maşini, echipamente industriale, nave şi avioane

  • 4615 - Intermedieri în comerţul cu mobilă, articole de menaj şi de fierărie

  • 4616 - Intermedieri în comerţul cu textile, confecţii din blană, încălţăminte şi articole din piele

  • 4617 - Intermedieri în comerţul cu produse alimentare, băuturi şi tutun

  • 4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

  • 4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse

  • 4621 - Comerţ cu ridicata al cerealelor, seminţelor, furajelor şi tutunului neprelucrat

  • 4622 - Comerţ cu ridicata al florilor şi al plantelor

  • 4623 - Comerţ cu ridicata al animalelor vii

  • 4624 - Comerţ cu ridicata al blănurilor, pieilor brute şi al pieilor prelucrate

  • 4631 - Comerţ cu ridicata al fructelor şi legumelor

  • 4632 - Comerţ cu ridicata al cărnii şi produselor din carne, peşte şi produse din pește, crustacee şi moluşte

  • 4633 - Comerţ cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor şi grăsimilor comestibile

  • 4634 - Comerţ cu ridicata al băuturilor

  • 4635 - Comerţ cu ridicata al produselor din tutun

  • 4636 - Comerţ cu ridicata al zahărului, ciocolatei şi produselor zaharoase

  • 4637 - Comerţ cu ridicata cu cafea, ceai, cacao şi condimente

  • 4638 - Comerţ cu ridicata specializat al altor alimente

  • 4639 - Comerţ cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi şi tutun

  • 4641 - Comerţ cu ridicata al produselor textile

  • 4642 - Comerţ cu ridicata al îmbrăcămintei şi încălţămintei

  • 4643 - Comerţ cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio şi televizoarelor

  • 4644 - Comerţ cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, şi produse de întreţinere

  • 4645 - Comerţ cu ridicata al produselor cosmetice şi de parfumerie

  • 4646 - Comerţ cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale

  • 4647 - Comerţ cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor şi a articolelor de iluminat

  • 4648 - Comerţ cu ridicata al ceasurilor şi bijuteriilor

  • 4649 - Comerţ cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

  • 4650 - Comerţ cu ridicata al echipamentului informatic şi de telecomunicaţii

  • 4662 - Comerţ cu ridicata al maşinilor-unelte

  • 4663 - Comerţ cu ridicata al maşinilor pentru industria minieră şi construcţii

  • 4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente

  • 4671 - Comerţ cu ridicata al autovehiculelor

  • 4672 - Comerţ cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule

  • 4673 - Comerţ cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru motociclete

  • 4681 - Comerţ cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi şi gazoşi şi al produselor derivate

  • 4682 - Comerţ cu ridicata al metalelor şi minereurilor metalice

  • 4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare

  • 4684 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire

  • 4685 - Comerţ cu ridicata al produselor chimice

  • 4686 - Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare

  • 4687 - Comerţ cu ridicata al deşeurilor şi resturilor

  • 4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat

  • 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

  • 4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

  • 4721 - Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete

  • 4722 - Comerţ cu amănuntul al cărnii şi al produselor din carne

  • 4723 - Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor

  • 4724 - Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și al produselor zaharoase

  • 4725 - Comerţ cu amănuntul al băuturilor

  • 4726 - Comerţ cu amănuntul al produselor din tutun

  • 4727 - Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare

  • 4730 - Comerţ cu amănuntul al carburanţilor pentru autovehicule

  • 4740 - Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații

  • 4751 - Comerț cu amănuntul al textilelor

  • 4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit

  • 4753 - Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și al altor acoperitoare de podea

  • 4754 - Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice

  • 4755 - Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

  • 4761 - Comerț cu amănuntul al cărților

  • 4762 - Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie

  • 4763 - Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive

  • 4764 - Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor

  • 4769 - Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.

  • 4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții

  • 4772 - Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele

  • 4773 - Comerţ cu amănuntul al produselor farmaceutice

  • 4774 - Comerţ cu amănuntul al articolelor medicale şi ortopedice

  • 4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie

  • 4776 - Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și al hranei pentru acestea

  • 4777 - Comerţ cu amănuntul al ceasurilor şi bijuteriilor

  • 4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

  • 4779 - Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie

  • 4781 - Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor

  • 4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

  • 4783 - Comerţ cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor şi accesoriilor pentru motociclete

  • 4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat

  • 4792 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul specializat

  • 4931 - Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic

  • 4932 - Transporturi terestre de pasageri, ocazionale

  • 4933 - Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă

  • 4934 - Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi

  • 4939 - Alte transporturi terestre de călători n.c.a.

  • 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri

  • 4942 - Servicii de mutare

  • 5210 - Depozitări

  • 5221 - Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre

  • 5224 - Manipulări

  • 5232 - Activităţi de intermediere pentru transportul de pasageri

  • 5520 - Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată

  • 5590 - Alte servicii de cazare

  • 5611 - Restaurante

  • 5612 - Activități ale unităților mobile de alimentație

  • 5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor

  • 6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe

  • 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

  • 7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare

  • 7712 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autovehicule rutiere grele

  • 7721 - Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv

  • 7722 - Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.

  • 7735 - Activităţi de închiriere şi leasing cu echipamente de transport aerian

  • 7739 - Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

  • 8009 - Alte activități de protecție n.c.a.

  • 8122 - Activități specializate de curățenie

  • 8130 - Activităţi de înteţinere peisagistică

  • 9130 - Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural

  • 9524 - Repararea și întreținerea mobilei și a furniturilor casnice

  • 9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor

  • 9532 - Repararea și întreținerea motocicletelor

  • 9540 - Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor

Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Indicatori 2025

Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.

Cifra de afaceri netă

−21.7%

936 349

Rezultat net

−39.7%

−57 272

Capitaluri proprii

−17.8%

263 984

Număr mediu de salariați

0.0%

2

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Date financiare

Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.

Cifra de afaceri și rezultatul net

— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Întrebări frecvente

Ce cifră de afaceri a avut RES FOREST SRL în 2025?

Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 936 349 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 57 272 lei.

Este RES FOREST SRL plătitoare de TVA?

Da, RES FOREST SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 23 decembrie 2005.

Ce cod CAEN principal are RES FOREST SRL?

Codul CAEN principal declarat la ANAF este 0220 - Exploatarea forestieră.

Când a fost înființată RES FOREST SRL?

Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 noiembrie 2005.

Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Emite facturi către RES FOREST SRL în 2 minute

Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.

Creează cont gratuit

Vrei să vezi cum plătește RES FOREST SRL?

În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.

Încearcă gratuit