CUI 18182819
VALCOD SRL
VALCOD SRL este o firmă din Târgu Mureş, județul Mureș, înființată în 2005. Activitatea principală: CAEN 9510 - Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații. Firma este plătitoare de TVA din 2005 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 447.5 mii lei (+34.6% față de 2024) și o pierdere netă de 296.8 mii lei.
Date de identificare
CUI
18182819
Nr. înregistrare
J2005002062269
EUID
ROONRC.J2005002062269
Formă juridică
SRL
Județ
Mureș
Localitate
Târgu Mureş
Adresă
BLD. 1 DECEMBRIE 1918, NR.204, AP.5
Data înregistrării
02-12-2005
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 02.12.2005
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 07-12-2005
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4740 - Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
7733 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
-
8210 - Activități de secretariat și servicii-suport
-
9529 - Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
447 501
Rezultat net
−296 764
Capitaluri proprii
−43 187
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9510 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4741 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4741 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
463 701
|
482 202
|
495 300
|
506 851
|
504 283
|
407 522
|
345 691
|
256 920
|
132 433
|
140 404
|
17 513
|
2 500
|
416
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
90 998
|
188 225
|
218 870
|
226 456
|
201 567
|
217 171
|
190 125
|
289 703
|
520 875
|
388 711
|
307 183
|
268 709
|
283 811
|
218 952
|
118 244
|
92 292
|
108 261
|
| Stocuri |
21 167
|
103 028
|
137 766
|
126 621
|
87 918
|
106 111
|
116 522
|
184 142
|
242 101
|
283 579
|
209 189
|
156 124
|
189 722
|
70 593
|
60 027
|
25 589
|
28 765
|
| Creanțe |
—
|
92 120
|
74 782
|
83 499
|
92 521
|
91 625
|
70 642
|
88 687
|
245 896
|
96 125
|
81 186
|
89 054
|
85 268
|
92 118
|
53 185
|
60 777
|
61 235
|
| Casa și conturi la bănci |
69 831
|
−6 923
|
6 322
|
16 336
|
21 128
|
19 435
|
2 961
|
16 874
|
32 878
|
9 007
|
16 808
|
23 531
|
8 821
|
56 241
|
5 032
|
5 926
|
18 261
|
| Cheltuieli în avans |
223
|
176
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
46 306
|
538 482
|
531 635
|
552 755
|
537 383
|
527 316
|
464 994
|
522 858
|
657 355
|
404 869
|
282 220
|
253 890
|
260 407
|
198 102
|
144 314
|
141 721
|
153 312
|
| Venituri în avans |
88 102
|
90 060
|
92 997
|
96 912
|
100 828
|
104 744
|
108 659
|
112 574
|
116 490
|
120 406
|
124 321
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−43 187
|
23 560
|
76 440
|
72 089
|
70 207
|
89 394
|
23 994
|
−38
|
3 950
|
−4 131
|
41 046
|
32 332
|
25 904
|
21 266
|
−26 070
|
−49 429
|
−45 051
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
447 501
|
332 453
|
448 368
|
420 846
|
524 972
|
629 332
|
525 234
|
495 759
|
636 903
|
410 490
|
391 109
|
325 836
|
319 256
|
464 160
|
282 840
|
347 636
|
512 556
|
| Venituri totale |
447 504
|
332 453
|
475 616
|
485 705
|
530 414
|
640 563
|
533 672
|
499 694
|
648 678
|
417 612
|
396 700
|
330 983
|
327 271
|
468 658
|
286 309
|
347 670
|
512 633
|
| Cheltuieli totale |
744 268
|
385 334
|
468 020
|
479 274
|
544 979
|
569 927
|
504 336
|
498 720
|
633 955
|
458 652
|
385 684
|
322 588
|
320 846
|
419 528
|
260 862
|
344 319
|
553 173
|
| Rezultat brut |
−296 764
|
−52 881
|
+7 596
|
+6 431
|
−14 565
|
+70 636
|
+29 336
|
+974
|
+14 723
|
−41 040
|
+11 016
|
+8 395
|
+6 425
|
+49 130
|
+25 447
|
+3 351
|
−40 540
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−296 764
|
−52 881
|
+3 351
|
+1 882
|
−19 187
|
+65 400
|
+24 032
|
−3 988
|
+8 282
|
−45 177
|
+8 714
|
+6 428
|
+4 637
|
+44 975
|
+23 359
|
−4 378
|
−46 273
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
1
|
3
|
2
|
4
|
3
|
4
|
4
|
5
|
6
|
4
|
3
|
3
|
3
|
1
|
1
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut VALCOD SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 447 501 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 296 764 lei.
-
Este VALCOD SRL plătitoare de TVA?
-
Da, VALCOD SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 7 decembrie 2005.
-
Ce cod CAEN principal are VALCOD SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 9510 - Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații.
-
Când a fost înființată VALCOD SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 decembrie 2005.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către VALCOD SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește VALCOD SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.