CUI 18203334
CES CONSTRUCT S.R.L.
CES CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Constanţa, județul Constanța, înființată în 2005. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2005. Stare: În dizolvare sau insolvență. În 2022 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și o pierdere netă de 1 mil. lei.
Date de identificare
CUI
18203334
Nr. înregistrare
J13/3883/2005
EUID
ROONRC.J13/3883/2005
Formă juridică
SRL
Județ
Constanța
Localitate
Constanţa
Adresă
STR. ION ANDREESCU, NR.29, BL.ST4, SC.B, AP.66
Data înregistrării
09-12-2005
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 09.12.2005
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 13-12-2005
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
lichidator judiciar
Administrator special
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
9311 - Activităţi ale bazelor sportive
-
9321 - Bâlciuri şi parcuri de distracţii
-
9329 - Alte activităţi recreative şi distractive n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2022
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
0
Rezultat net
−1 028 541
Capitaluri proprii
50 546 125
Sursa: MF bilanț 2022 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||
| Active imobilizate |
21 367 659
|
84 934 805
|
106 925 637
|
106 930 490
|
111 978 219
|
111 983 070
|
111 988 405
|
111 974 150
|
111 988 747
|
112 141 327
|
112 133 797
|
112 251 253
|
112 310 095
|
| Active circulante |
32 478 146
|
28 159 132
|
27 190 420
|
26 994 906
|
30 502 590
|
26 369 711
|
26 956 802
|
26 346 115
|
26 407 242
|
26 435 344
|
26 117 049
|
26 374 543
|
27 386 585
|
| Stocuri |
695
|
695
|
695
|
695
|
695
|
695
|
695
|
—
|
—
|
—
|
8 655
|
—
|
—
|
| Creanțe |
27 955 777
|
28 129 822
|
26 900 025
|
26 249 080
|
30 428 874
|
26 333 101
|
26 289 010
|
26 346 060
|
26 387 040
|
26 410 214
|
26 102 991
|
26 353 260
|
27 058 329
|
| Casa și conturi la bănci |
4 521 674
|
28 615
|
289 700
|
745 131
|
73 021
|
35 915
|
667 097
|
55
|
20 202
|
25 130
|
5 403
|
21 283
|
328 256
|
| Datorii |
3 296 586
|
5 414 143
|
6 398 523
|
5 877 486
|
9 843 578
|
35 480 850
|
35 555 787
|
35 069 827
|
35 420 068
|
35 106 128
|
34 844 351
|
34 757 992
|
35 520 660
|
| Venituri în avans |
3 094
|
3 094
|
3 094
|
3 094
|
3 094
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
50 546 125
|
107 676 700
|
127 714 440
|
128 044 816
|
132 634 137
|
102 871 931
|
103 389 420
|
103 250 438
|
102 975 921
|
103 470 543
|
103 406 495
|
103 867 804
|
104 176 020
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
77 262 310
|
77 262 310
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
0
|
0
|
0
|
1 681
|
—
|
—
|
889 653
|
0
|
6 810
|
0
|
0
|
—
|
31 108
|
| Venituri totale |
23 238
|
3 167 608
|
12 429
|
932 661
|
500
|
3 662
|
910 395
|
450 689
|
470 991
|
849 680
|
1 353 747
|
1 487 811
|
2 791 348
|
| Cheltuieli totale |
1 051 779
|
23 205 348
|
337 804
|
5 494 018
|
870 806
|
521 151
|
728 113
|
306 706
|
802 101
|
800 632
|
1 827 294
|
1 907 401
|
3 024 581
|
| Rezultat brut |
−1 028 541
|
−20 037 740
|
−325 375
|
−4 561 357
|
−870 306
|
−517 489
|
+182 282
|
+143 983
|
−331 110
|
+49 048
|
−473 547
|
−419 590
|
−233 233
|
| Rezultat net |
Față de 2020
−1 028 541
|
−20 037 740
|
−325 375
|
−4 589 322
|
−870 309
|
−517 489
|
+138 982
|
+143 983
|
−331 110
|
+49 048
|
−473 547
|
−426 040
|
−240 566
|
| Alte date | |||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
0
|
2
|
3
|
4
|
11
|
—
|
—
|
1
|
2
|
3
|
3
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2022 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CES CONSTRUCT S.R.L. în 2022?
-
Bilanțul pe 2022 arată o cifră de afaceri netă de 0 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 1 028 541 lei.
-
Este CES CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, CES CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 13 decembrie 2005.
-
Ce cod CAEN principal are CES CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată CES CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 decembrie 2005.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2022 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CES CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CES CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.