CUI 1820386
TEXTINC S.A.
TEXTINC S.A. este o firmă din Timişoara, județul Timiș, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 4751 - Comerț cu amănuntul al textilelor. Firma este plătitoare de TVA din 1993, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 699.6 mii lei (−12.1% față de 2024), un profit net de 119.6 mii lei și 3 angajați.
Date de identificare
CUI
1820386
Nr. înregistrare
J35/46/1991
EUID
ROONRC.J35/46/1991
Formă juridică
SA
Județ
Timiș
Localitate
Timişoara
Adresă
P-TA UNIRII, NR.6
Data înregistrării
30-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 30.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
reprezentant al persoanei juridice
reprezentant al persoanei juridice
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4751 - Comerț cu amănuntul al textilelorCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4771 - Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
-
4772 - Comerţ cu amănuntul al încălţămintei şi articolelor din piele, în magazine specializate
-
5210 - Depozitări
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
699 567
Rezultat net
+119 581
Capitaluri proprii
1 207 383
Număr mediu de salariați
3
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
220 901
|
226 342
|
464 501
|
512 244
|
561 074
|
610 368
|
660 490
|
715 182
|
597 096
|
620 984
|
724 567
|
751 528
|
781 051
|
832 749
|
874 799
|
922 991
|
520 118
|
| Active circulante |
1 502 212
|
1 657 385
|
1 132 169
|
2 922 188
|
499 763
|
472 039
|
607 170
|
539 648
|
687 274
|
946 668
|
1 241 657
|
1 195 314
|
1 031 943
|
785 457
|
730 098
|
836 320
|
966 555
|
| Stocuri |
51 476
|
51 476
|
140 351
|
102 362
|
121 106
|
123 268
|
121 891
|
122 767
|
124 852
|
121 712
|
155 844
|
151 234
|
165 655
|
221 070
|
232 498
|
231 595
|
246 409
|
| Creanțe |
39 873
|
55 810
|
35 696
|
36 090
|
72 333
|
75 957
|
73 587
|
62 694
|
73 479
|
106 860
|
108 443
|
43 121
|
43 552
|
48 998
|
90 406
|
49 252
|
35 600
|
| Casa și conturi la bănci |
110 863
|
55 157
|
61 295
|
67 395
|
67 946
|
60 962
|
56 446
|
54 929
|
63 870
|
61 341
|
61 828
|
86 186
|
83 766
|
165 389
|
65 768
|
55 879
|
684 546
|
| Cheltuieli în avans |
6 354
|
6 150
|
6 376
|
6 230
|
6 137
|
6 186
|
6 782
|
8 058
|
3 814
|
4 225
|
4 437
|
4 255
|
7 954
|
13 402
|
14 213
|
7 344
|
11 419
|
| Datorii |
522 084
|
402 076
|
536 035
|
291 113
|
284 306
|
257 064
|
234 506
|
266 079
|
275 031
|
305 240
|
223 656
|
238 735
|
267 425
|
322 522
|
403 275
|
390 176
|
309 774
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 721
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
362 414
|
| Capitaluri proprii |
1 207 383
|
1 487 801
|
1 067 011
|
3 149 549
|
782 668
|
831 529
|
1 039 936
|
996 809
|
1 013 153
|
1 266 637
|
1 745 284
|
1 712 362
|
1 553 523
|
1 309 086
|
1 215 835
|
1 376 479
|
825 904
|
| Capital subscris vărsat |
115 000
|
115 000
|
115 000
|
115 000
|
115 000
|
115 000
|
115 000
|
115 000
|
115 000
|
115 000
|
115 000
|
115 000
|
115 000
|
115 000
|
115 000
|
115 000
|
115 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
699 567
|
795 587
|
849 797
|
826 997
|
805 232
|
787 996
|
822 448
|
767 894
|
761 516
|
739 087
|
757 533
|
803 337
|
920 196
|
1 102 512
|
1 180 374
|
1 191 323
|
1 184 779
|
| Venituri totale |
820 729
|
1 531 500
|
1 029 520
|
3 386 333
|
903 896
|
875 512
|
969 757
|
884 475
|
847 338
|
1 073 077
|
849 908
|
904 759
|
1 075 904
|
1 228 622
|
1 294 116
|
1 972 733
|
1 323 289
|
| Cheltuieli totale |
679 766
|
1 082 853
|
904 908
|
917 453
|
822 894
|
745 803
|
796 932
|
741 982
|
675 355
|
757 863
|
808 961
|
714 150
|
754 773
|
875 397
|
938 373
|
947 712
|
977 595
|
| Rezultat brut |
+140 963
|
+448 647
|
+124 612
|
+2 468 880
|
+81 002
|
+129 709
|
+172 825
|
+142 493
|
+171 983
|
+315 214
|
+40 947
|
+190 609
|
+321 131
|
+353 225
|
+355 743
|
+1 025 021
|
+345 694
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+119 581
|
+420 790
|
+117 463
|
+2 439 613
|
+72 732
|
+121 593
|
+163 127
|
+133 656
|
+163 149
|
+257 274
|
+32 922
|
+158 839
|
+264 543
|
+293 251
|
+297 668
|
+858 312
|
+290 952
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
5
|
5
|
6
|
6
|
6
|
6
|
5
|
6
|
7
|
6
|
6
|
6
|
10
|
12
|
13
|
13
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut TEXTINC S.A. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 699 567 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 119 581 lei.
-
Este TEXTINC S.A. plătitoare de TVA?
-
Da, TEXTINC S.A. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are TEXTINC S.A.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4751 - Comerț cu amănuntul al textilelor.
-
Când a fost înființată TEXTINC S.A.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 februarie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către TEXTINC S.A. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește TEXTINC S.A.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.