CUI 18208790
MANAGEMENT DEVELOPMENT SYSTEMS SRL
MANAGEMENT DEVELOPMENT SYSTEMS SRL este o firmă din Sector 2, București, înființată în 2005. Activitatea principală: CAEN 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea. Firma este plătitoare de TVA din 2005, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 382 lei (−31.7% față de 2024) și o pierdere netă de 2.5 mii lei.
Date de identificare
CUI
18208790
Nr. înregistrare
J2005020821408
EUID
ROONRC.J2005020821408
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 2
Adresă
Bld. Basarabia, Nr. 208 B, C.P.
Data înregistrării
12-12-2005
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 12.12.2005
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 15-12-2005
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6392 - Alte activităţi de servicii informaţionale n.c. a
-
7010 - Activităţi ale direcţiilor(centralelor), birourilor administrative centralizate
-
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management
-
7210 - Cercetare-dezvoltare în ştiinţe naturale şi inginerie
-
7220 - Cercetare-dezvoltare în ştiinţe sociale şi umaniste
-
7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitate
-
7320 - Activităţi de studiere a pieţei şi de sondare a opiniei publice
-
7499 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
382
Rezultat net
−2 536
Capitaluri proprii
149 417
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7320 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7320 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7320 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7320 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7320 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7320 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7320 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7320 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7320 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7320 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7320 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||
| Active imobilizate |
105 213
|
105 213
|
105 213
|
105 213
|
105 213
|
105 213
|
105 213
|
105 213
|
105 213
|
105 213
|
123 452
|
154 718
|
185 984
|
217 251
|
119 767
|
| Active circulante |
66 333
|
42 595
|
63 556
|
441 991
|
425 283
|
156 818
|
100 926
|
328 856
|
170 134
|
282 477
|
796 262
|
526 494
|
279 808
|
361 029
|
451 812
|
| Stocuri |
37
|
37
|
37
|
—
|
341
|
—
|
1 317
|
1 317
|
1 590
|
1 389
|
1 369
|
—
|
—
|
—
|
677
|
| Creanțe |
64 378
|
41 028
|
38 827
|
370 930
|
212 582
|
55 868
|
71 498
|
253 419
|
146 449
|
66 724
|
108 362
|
88 185
|
68 573
|
7 746
|
114 860
|
| Casa și conturi la bănci |
1 918
|
1 530
|
24 692
|
71 061
|
212 360
|
100 950
|
28 111
|
74 120
|
22 095
|
214 364
|
686 531
|
438 309
|
211 235
|
353 283
|
336 275
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
2 558
|
3 715
|
2 558
|
3 716
|
2 558
|
2 558
|
2 558
|
2 558
|
3 716
|
2 558
|
2 558
|
2 558
|
—
|
| Datorii |
22 129
|
−4 144
|
9 227
|
236 867
|
50 267
|
46 589
|
42 098
|
18 213
|
41 862
|
11 524
|
72 470
|
39 424
|
36 768
|
17 514
|
195 838
|
| Capitaluri proprii |
149 417
|
151 952
|
162 100
|
314 052
|
482 787
|
219 158
|
166 599
|
418 414
|
236 043
|
378 724
|
850 960
|
644 346
|
431 582
|
563 324
|
375 741
|
| Capital subscris vărsat |
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
|
559
|
115 371
|
388 000
|
311 100
|
70 000
|
—
|
202 299
|
203 850
|
—
|
266 200
|
288 150
|
240 775
|
82 500
|
201 858
|
| Venituri totale |
382
|
559
|
117 484
|
388 000
|
311 389
|
70 347
|
0
|
202 299
|
203 850
|
589
|
269 006
|
293 144
|
257 843
|
94 635
|
236 529
|
| Cheltuieli totale |
2 918
|
9 549
|
110 321
|
10 717
|
39 390
|
15 678
|
12 973
|
13 859
|
19 258
|
36 431
|
54 321
|
54 581
|
62 018
|
54 107
|
105 215
|
| Rezultat brut |
−2 536
|
−8 990
|
+7 163
|
+377 283
|
+271 999
|
+54 669
|
−12 973
|
+188 440
|
+184 592
|
−35 842
|
+214 685
|
+238 563
|
+195 825
|
+40 528
|
+131 314
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−2 536
|
−8 990
|
+4 592
|
+366 923
|
+263 630
|
+52 559
|
−12 973
|
+182 371
|
+178 476
|
−35 859
|
+206 614
|
+229 763
|
+188 258
|
+33 116
|
+124 396
|
| Alte date | |||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
—
|
—
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MANAGEMENT DEVELOPMENT SYSTEMS SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 382 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 2 536 lei.
-
Este MANAGEMENT DEVELOPMENT SYSTEMS SRL plătitoare de TVA?
-
Da, MANAGEMENT DEVELOPMENT SYSTEMS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 15 decembrie 2005.
-
Ce cod CAEN principal are MANAGEMENT DEVELOPMENT SYSTEMS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.
-
Când a fost înființată MANAGEMENT DEVELOPMENT SYSTEMS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 decembrie 2005.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MANAGEMENT DEVELOPMENT SYSTEMS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MANAGEMENT DEVELOPMENT SYSTEMS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.