CUI 18213192
NEXT LOGIC SRL
NEXT LOGIC SRL este o firmă din Iaşi, județul Iași, înființată în 2005. Activitatea principală: CAEN 9510 - Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații. Firma este plătitoare de TVA din 2013 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.2 mil. lei (+31.2% față de 2024), un profit net de 290.8 mii lei și 16 angajați.
Date de identificare
CUI
18213192
Nr. înregistrare
J2005003046228
EUID
ROONRC.J2005003046228
Formă juridică
SRL
Județ
Iași
Localitate
Iaşi
Adresă
STR. SARMISEGETUZA, NR.2A, BL.D1-3, SC.C, AP.5
Data înregistrării
13-12-2005
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 01.03.2011
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-2013
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4740 - Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
-
5829 - Activităţi de editare a altor produse software
-
6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6290 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6391 - Activităţi ale portalurilor web
-
6392 - Alte activităţi de servicii informaţionale n.c. a
-
7412 - Design grafic și activități de comunicare vizuală
-
7499 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
-
8210 - Activități de secretariat și servicii-suport
-
8240 - Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
2 158 396
Rezultat net
+290 829
Capitaluri proprii
291 076
Număr mediu de salariați
16
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6201 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 9511 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||
| Active imobilizate |
54 898
|
81 867
|
137 267
|
206 355
|
177 918
|
85 020
|
29 025
|
19 352
|
26 907
|
27 243
|
26 451
|
50 741
|
55 486
|
21 675
|
2 931
|
| Active circulante |
611 825
|
381 151
|
658 148
|
434 891
|
622 478
|
378 015
|
353 939
|
261 173
|
82 898
|
62 835
|
125 031
|
344 325
|
179 141
|
160 113
|
33 398
|
| Stocuri |
0
|
0
|
—
|
10 056
|
17 565
|
0
|
—
|
—
|
—
|
9 029
|
9 029
|
9 029
|
—
|
12 387
|
—
|
| Creanțe |
381 209
|
218 473
|
515 910
|
87 294
|
76 523
|
22 084
|
80 447
|
39 102
|
17 720
|
15 310
|
14 374
|
23 156
|
9 025
|
25 788
|
11 060
|
| Casa și conturi la bănci |
230 616
|
162 678
|
142 238
|
337 541
|
528 390
|
355 931
|
273 492
|
222 071
|
65 178
|
38 496
|
101 628
|
312 140
|
170 116
|
121 938
|
22 252
|
| Cheltuieli în avans |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
5 152
|
5 152
|
5 152
|
8 055
|
2 258
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
375 647
|
279 483
|
364 704
|
196 550
|
98 423
|
86 297
|
57 925
|
36 065
|
23 669
|
35 390
|
21 651
|
34 719
|
33 958
|
171 404
|
24 764
|
| Venituri în avans |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
291 076
|
183 535
|
430 711
|
444 696
|
701 973
|
376 738
|
325 039
|
249 612
|
91 288
|
59 840
|
137 886
|
362 605
|
200 669
|
10 384
|
11 565
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
2 158 396
|
1 645 398
|
2 261 421
|
1 758 382
|
1 432 031
|
770 258
|
862 747
|
527 027
|
336 764
|
188 994
|
206 441
|
460 162
|
542 174
|
185 301
|
96 716
|
| Venituri totale |
2 291 399
|
1 730 496
|
2 297 417
|
1 783 047
|
1 437 420
|
780 459
|
864 279
|
531 353
|
338 503
|
207 821
|
237 502
|
476 841
|
559 541
|
198 547
|
98 160
|
| Cheltuieli totale |
1 941 847
|
1 701 381
|
1 844 333
|
1 321 360
|
845 516
|
532 190
|
569 696
|
367 759
|
303 683
|
231 313
|
206 561
|
284 029
|
331 132
|
199 689
|
84 630
|
| Rezultat brut |
+349 552
|
+29 115
|
+453 084
|
+461 687
|
+591 904
|
+248 269
|
+294 583
|
+163 594
|
+34 820
|
−23 492
|
+30 941
|
+192 812
|
+228 409
|
−1 142
|
+13 530
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+290 829
|
+22 233
|
+430 470
|
+444 455
|
+577 869
|
+241 176
|
+285 956
|
+158 324
|
+31 449
|
−25 522
|
+25 281
|
+161 936
|
+190 285
|
−1 181
|
+11 365
|
| Alte date | |||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
16
|
17
|
13
|
10
|
7
|
11
|
9
|
10
|
8
|
7
|
10
|
6
|
13
|
6
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut NEXT LOGIC SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 2 158 396 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 290 829 lei.
-
Este NEXT LOGIC SRL plătitoare de TVA?
-
Da, NEXT LOGIC SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 2013.
-
Ce cod CAEN principal are NEXT LOGIC SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 9510 - Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații.
-
Când a fost înființată NEXT LOGIC SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 decembrie 2005.
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către NEXT LOGIC SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește NEXT LOGIC SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.