CUI 18225812
SENDIX S.R.L.
SENDIX S.R.L. este o firmă din Galaţi, județul Galați, înființată în 2005. Activitatea principală: CAEN 6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei. Firma este plătitoare de TVA din 2005, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 556.8 mii lei (+60.2% față de 2024) și un profit net de 108 mii lei.
Date de identificare
CUI
18225812
Nr. înregistrare
J17/2262/2005
EUID
ROONRC.J17/2262/2005
Formă juridică
SRL
Județ
Galați
Localitate
Galaţi
Adresă
STR. OLTULUI, NR.23, BL.B19A, AP.28
Data înregistrării
16-12-2005
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 16.12.2005
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 27-12-2005
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţieiSursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
556 788
Rezultat net
+107 961
Capitaluri proprii
623 341
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6202 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
168 750
|
14 565
|
43 598
|
72 630
|
89 555
|
115 255
|
14 555
|
7 044
|
0
|
2 210
|
10 464
|
18 708
|
17 846
|
3 528
|
15 944
|
28 359
|
40 774
|
| Active circulante |
588 806
|
524 479
|
415 494
|
392 192
|
312 731
|
327 317
|
194 873
|
139 495
|
74 785
|
39 072
|
64 199
|
49 407
|
52 722
|
48 947
|
52 358
|
38 098
|
36 283
|
| Stocuri |
194 701
|
154 871
|
88 189
|
151 836
|
35 617
|
54 773
|
85 434
|
45 380
|
32 451
|
25 404
|
16 379
|
17 558
|
20 571
|
13 838
|
21 515
|
20 744
|
23 769
|
| Creanțe |
160 152
|
154 403
|
133 133
|
89 371
|
55 276
|
174 967
|
52 886
|
14 573
|
22 007
|
2 616
|
20 598
|
17 475
|
3 913
|
18 434
|
16 067
|
7 918
|
5 431
|
| Casa și conturi la bănci |
233 953
|
215 205
|
194 172
|
150 985
|
221 838
|
97 577
|
56 553
|
79 542
|
20 327
|
11 052
|
27 222
|
14 374
|
28 238
|
16 675
|
14 776
|
9 436
|
7 083
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
8 200
|
20 000
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
134 215
|
31 864
|
48 953
|
72 559
|
62 169
|
101 330
|
10 853
|
15 627
|
11 931
|
5 164
|
5 279
|
3 112
|
3 606
|
37 599
|
59 078
|
58 864
|
66 405
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
14 329
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
623 341
|
515 380
|
430 139
|
392 263
|
340 117
|
341 242
|
184 246
|
130 912
|
62 854
|
36 118
|
69 384
|
65 003
|
66 962
|
14 876
|
9 224
|
7 593
|
10 652
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
556 788
|
347 621
|
638 689
|
574 563
|
249 314
|
339 131
|
208 965
|
124 171
|
78 213
|
32 587
|
124 637
|
40 336
|
137 856
|
99 469
|
43 724
|
90 358
|
60 416
|
| Venituri totale |
569 836
|
351 096
|
643 341
|
579 524
|
250 593
|
339 436
|
209 076
|
124 227
|
78 269
|
32 653
|
124 713
|
40 357
|
138 341
|
99 539
|
45 206
|
91 314
|
60 421
|
| Cheltuieli totale |
443 574
|
251 037
|
599 759
|
509 992
|
244 200
|
172 266
|
150 188
|
52 442
|
49 184
|
44 939
|
116 591
|
41 106
|
82 142
|
92 521
|
42 717
|
91 032
|
61 356
|
| Rezultat brut |
+126 262
|
+100 059
|
+43 582
|
+69 532
|
+6 393
|
+167 170
|
+58 888
|
+71 785
|
+29 085
|
−12 286
|
+8 122
|
−749
|
+56 199
|
+7 018
|
+2 489
|
+282
|
−935
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+107 961
|
+85 241
|
+37 876
|
+52 146
|
−1 125
|
+156 996
|
+53 334
|
+68 058
|
+26 737
|
−13 266
|
+4 381
|
−1 960
|
+52 086
|
+5 652
|
+1 631
|
−3 059
|
−3 802
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SENDIX S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 556 788 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 107 961 lei.
-
Este SENDIX S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, SENDIX S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 27 decembrie 2005.
-
Ce cod CAEN principal are SENDIX S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei.
-
Când a fost înființată SENDIX S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 decembrie 2005.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SENDIX S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SENDIX S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.