CUI 18262276
CONSTRUCT PLUS SRL
CONSTRUCT PLUS SRL este o firmă din Dărmăneşti, județul Suceava, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 4674 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire. Firma este plătitoare de TVA din 2006. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.9 mil. lei (−16.7% față de 2024), un profit net de 9.5 mii lei și 6 angajați.
Date de identificare
CUI
18262276
Nr. înregistrare
J33/1/2006
EUID
ROONRC.J33/1/2006
Formă juridică
SRL
Județ
Suceava
Localitate
Dărmăneşti
Adresă
, Nr. 1, C.P. 727155
Data înregistrării
05-01-2006
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 04.01.2006
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 19-01-2006
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4674 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzireCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4644 - Comerţ cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, şi produse de întreţinere
-
4647 - Comerţ cu ridicata al mobilei, covoarelor şi a articolelor de iluminat
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4752 - Comerţ cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă şi a celor pentru vopsit, în magazine specializate
-
4759 - Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articole de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 920 580
Rezultat net
+9 503
Capitaluri proprii
648 259
Număr mediu de salariați
6
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4674 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4674 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4674 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4674 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4674 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4674 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4674 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4674 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4674 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4674 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4674 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4674 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4674 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4674 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4674 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4674 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4299 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
18 482
|
27 903
|
36 941
|
0
|
960
|
7 642
|
18 301
|
29 038
|
23 689
|
5 536
|
4 122
|
16 490
|
24 514
|
48 176
|
100 549
|
327 043
|
3 145
|
| Active circulante |
1 534 480
|
1 606 315
|
1 842 702
|
2 095 572
|
2 099 744
|
1 884 681
|
1 639 345
|
1 547 608
|
1 418 952
|
1 353 276
|
1 672 850
|
1 605 544
|
1 652 589
|
1 765 332
|
1 738 623
|
723 539
|
61 576
|
| Stocuri |
980 886
|
997 703
|
1 110 268
|
1 037 578
|
988 932
|
921 812
|
851 876
|
871 276
|
837 739
|
794 620
|
788 108
|
766 040
|
840 721
|
1 008 911
|
1 094 543
|
410 738
|
10 161
|
| Creanțe |
529 585
|
556 897
|
674 338
|
645 968
|
709 475
|
618 088
|
529 777
|
474 439
|
397 232
|
426 615
|
432 937
|
444 025
|
630 065
|
468 350
|
345 545
|
250 310
|
45 771
|
| Casa și conturi la bănci |
24 009
|
51 715
|
58 096
|
412 026
|
401 337
|
344 781
|
257 692
|
201 893
|
183 981
|
132 041
|
451 805
|
395 479
|
181 803
|
288 071
|
298 535
|
62 491
|
5 644
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 175
|
—
|
396
|
416
|
370
|
—
|
1 384
|
876
|
23 864
|
—
|
| Datorii |
896 300
|
987 059
|
1 290 767
|
1 316 013
|
1 435 819
|
1 416 862
|
1 326 159
|
1 284 221
|
1 100 465
|
1 056 600
|
1 063 575
|
996 937
|
1 034 619
|
1 248 605
|
1 407 557
|
1 070 934
|
86 909
|
| Venituri în avans |
8 403
|
8 403
|
8 403
|
8 403
|
8 403
|
8 403
|
8 403
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
648 259
|
638 756
|
580 473
|
771 156
|
656 482
|
467 058
|
323 084
|
293 600
|
342 176
|
302 608
|
613 813
|
625 467
|
642 484
|
566 287
|
432 491
|
3 512
|
−22 188
|
| Capital subscris vărsat |
600
|
600
|
600
|
600
|
600
|
600
|
600
|
600
|
600
|
600
|
600
|
600
|
600
|
600
|
600
|
600
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 920 580
|
2 304 785
|
2 736 498
|
3 346 870
|
3 634 916
|
3 425 172
|
2 879 147
|
2 637 770
|
2 556 952
|
2 651 529
|
2 838 367
|
2 701 489
|
3 366 600
|
4 217 809
|
5 641 459
|
595 033
|
192 876
|
| Venituri totale |
1 922 976
|
2 304 909
|
2 736 500
|
3 347 082
|
3 646 275
|
3 429 221
|
2 881 446
|
2 640 050
|
2 564 673
|
2 655 897
|
2 844 996
|
2 708 332
|
3 383 873
|
4 261 659
|
5 893 397
|
595 107
|
193 788
|
| Cheltuieli totale |
1 911 477
|
2 235 314
|
2 598 596
|
3 161 854
|
3 420 388
|
3 250 955
|
2 823 148
|
2 662 226
|
2 516 181
|
2 536 417
|
2 730 490
|
2 725 349
|
3 291 789
|
4 102 301
|
5 382 586
|
586 821
|
196 935
|
| Rezultat brut |
+11 499
|
+69 595
|
+137 904
|
+185 228
|
+225 887
|
+178 266
|
+58 298
|
−22 176
|
+48 492
|
+119 480
|
+114 506
|
−17 017
|
+92 084
|
+159 358
|
+510 811
|
+8 286
|
−3 147
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+9 503
|
+58 283
|
+112 450
|
+156 778
|
+189 424
|
+143 974
|
+29 484
|
−48 576
|
+39 568
|
+100 026
|
+98 346
|
−17 017
|
+76 197
|
+133 798
|
+428 979
|
+3 434
|
−22 388
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
7
|
8
|
9
|
8
|
9
|
9
|
11
|
10
|
10
|
10
|
14
|
18
|
19
|
19
|
7
|
11
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CONSTRUCT PLUS SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 920 580 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 9 503 lei.
-
Este CONSTRUCT PLUS SRL plătitoare de TVA?
-
Da, CONSTRUCT PLUS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 19 ianuarie 2006.
-
Ce cod CAEN principal are CONSTRUCT PLUS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4674 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire.
-
Când a fost înființată CONSTRUCT PLUS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 ianuarie 2006.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CONSTRUCT PLUS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CONSTRUCT PLUS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.