CUI 18280469

GHEMIR SRL

GHEMIR SRL este o firmă din Sântana de Mureş, județul Mureș, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Firma nu este plătitoare de TVA și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 299.6 mii lei (+17.2% față de 2024), o pierdere netă de 11.6 mii lei și 1 angajat.

Activă

Date de identificare

CUI

18280469

Nr. înregistrare

J2006000038261

EUID

ROONRC.J2006000038261

Formă juridică

SRL

Județ

Mureș

Localitate

Sântana de Mureş

Adresă

STR. GUTUIULUI, NR.11

Data înregistrării

13-01-2006

Stare înregistrare

INREGISTRAT din data 13.01.2006

Stare la Registrul Comerțului

funcțiune

Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].

Situația fiscală

Plătitor de TVA

Nu

TVA la încasare

Nu

Înregistrat în RO e-Factura

Da

Contribuabil inactiv

Nu

Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.

Date protejate (GDPR)
Date protejate (GDPR)

Administrator

Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Activități autorizate (CAEN)

Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

Coduri CAEN autorizate

Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

CAEN Rev.3 (2025)

  • 4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

  • 4724 - Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și al produselor zaharoase

  • 4727 - Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare

  • 5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor

Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Indicatori 2025

Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.

Cifra de afaceri netă

+17.2%

299 595

Rezultat net

−3.4%

−11 569

Capitaluri proprii

−62.2%

−30 172

Număr mediu de salariați

0.0%

1

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Date financiare

Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.

Cifra de afaceri și rezultatul net

— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Întrebări frecvente

Ce cifră de afaceri a avut GHEMIR SRL în 2025?

Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 299 595 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 11 569 lei.

Este GHEMIR SRL plătitoare de TVA?

Nu, GHEMIR SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Ce cod CAEN principal are GHEMIR SRL?

Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.

Când a fost înființată GHEMIR SRL?

Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 ianuarie 2006.

Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Emite facturi către GHEMIR SRL în 2 minute

Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.

Creează cont gratuit

Vrei să vezi cum plătește GHEMIR SRL?

În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.

Încearcă gratuit