CUI 18314235
PRODATACONS SRL
PRODATACONS SRL este o firmă din Orş. Tăuţii-Măgherăuş, județul Maramureș, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 6920 - Activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal. Firma este plătitoare de TVA din 2006 și aplică TVA la încasare. Stare: În dizolvare sau insolvență. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 168.6 mii lei (−1.5% față de 2024) și un profit net de 57.4 mii lei.
Date de identificare
CUI
18314235
Nr. înregistrare
J2006000114244
EUID
ROONRC.J2006000114244
Formă juridică
SRL
Județ
Maramureș
Localitate
Orş. Tăuţii-Măgherăuş
Adresă
STR. 24, NR.181
Data înregistrării
26-01-2006
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 25.01.2006
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 27-01-2006
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
6920 - Activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscalCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management
-
7499 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
-
8299 - Alte activități de servicii-suport pentru întreprinderi n.c.a.
-
8559 - Alte forme de învățământ n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
168 643
Rezultat net
+57 366
Capitaluri proprii
821 262
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
84 839
|
11 767
|
36 230
|
64 402
|
89 876
|
66 834
|
91 137
|
—
|
—
|
14 879
|
41 733
|
101 569
|
33 159
|
31 096
|
53 589
|
65 612
|
76 928
|
| Active circulante |
738 739
|
765 472
|
697 413
|
618 932
|
587 942
|
563 072
|
525 788
|
479 886
|
433 183
|
396 043
|
340 168
|
151 985
|
113 717
|
61 901
|
10 795
|
9 000
|
20 582
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
1 628
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
800
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
731 377
|
740 981
|
642 121
|
607 445
|
209 834
|
122 047
|
53 746
|
6 193
|
9 372
|
10 231
|
18 779
|
9 292
|
7 953
|
13 695
|
2 692
|
4 549
|
17 342
|
| Casa și conturi la bănci |
7 362
|
24 491
|
55 292
|
11 487
|
376 480
|
441 025
|
472 042
|
473 693
|
423 811
|
385 812
|
321 389
|
141 893
|
105 764
|
48 206
|
8 103
|
4 451
|
3 240
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 853
|
1 318
|
| Datorii |
2 316
|
13 343
|
17 091
|
11 662
|
25 998
|
15 122
|
47 918
|
19 397
|
10 683
|
19 163
|
42 647
|
37 168
|
10 401
|
7 331
|
21 302
|
75 543
|
105 337
|
| Capitaluri proprii |
821 262
|
763 896
|
716 552
|
671 672
|
651 820
|
614 784
|
569 007
|
460 489
|
422 500
|
391 759
|
339 254
|
216 386
|
136 475
|
85 666
|
43 082
|
922
|
−6 509
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
168 643
|
171 278
|
174 937
|
152 173
|
161 237
|
174 254
|
203 709
|
190 997
|
144 788
|
185 622
|
357 241
|
268 170
|
221 147
|
240 778
|
180 143
|
129 702
|
177 504
|
| Venituri totale |
178 743
|
171 293
|
174 958
|
158 289
|
226 930
|
174 270
|
245 967
|
191 448
|
144 790
|
185 637
|
357 250
|
288 589
|
221 154
|
240 791
|
181 163
|
130 454
|
177 509
|
| Cheltuieli totale |
109 862
|
112 971
|
120 585
|
135 728
|
187 807
|
126 340
|
135 091
|
151 540
|
112 600
|
129 419
|
217 014
|
178 622
|
162 703
|
191 940
|
131 274
|
119 798
|
173 766
|
| Rezultat brut |
+68 881
|
+58 322
|
+54 373
|
+22 561
|
+39 123
|
+47 930
|
+110 876
|
+39 908
|
+32 190
|
+56 218
|
+140 236
|
+109 967
|
+58 451
|
+48 851
|
+49 889
|
+10 656
|
+3 743
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+57 366
|
+47 344
|
+44 880
|
+19 852
|
+37 036
|
+45 777
|
+108 518
|
+37 989
|
+30 741
|
+52 505
|
+122 470
|
+101 309
|
+50 809
|
+42 585
|
+42 160
|
+7 431
|
+876
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
2
|
2
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PRODATACONS SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 168 643 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 57 366 lei.
-
Este PRODATACONS SRL plătitoare de TVA?
-
Da, PRODATACONS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 27 ianuarie 2006.
-
Ce cod CAEN principal are PRODATACONS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6920 - Activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal.
-
Când a fost înființată PRODATACONS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 ianuarie 2006.
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PRODATACONS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PRODATACONS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.