CUI 18318121
FORSTRUCT SRL
FORSTRUCT SRL este o firmă din Constanţa, județul Constanța, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2006, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 219.2 mii lei (−29.1% față de 2024), o pierdere netă de 26.1 mii lei și 3 angajați.
Date de identificare
CUI
18318121
Nr. înregistrare
J2006000169132
EUID
ROONRC.J2006000169132
Formă juridică
SRL
Județ
Constanța
Localitate
Constanţa
Adresă
BLD. TOMIS, NR.99, BL.SO, SC.A, ET.4, AP.11
Data înregistrării
27-01-2006
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 26.01.2006
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 30-01-2006
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4360 - Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcţii
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7111 - Activităţi de arhitectură
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
9130 - Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
219 236
Rezultat net
−26 104
Capitaluri proprii
2 096
Număr mediu de salariați
3
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
90
|
1 191
|
3 652
|
4 013
|
7 189
|
13 938
|
23 242
|
28 681
|
21 998
|
27 701
|
30 596
|
2 286
|
| Active circulante |
106 837
|
76 785
|
157 036
|
136 517
|
212 539
|
113 711
|
169 948
|
82 312
|
110 021
|
159 163
|
112 931
|
136 309
|
119 401
|
112 757
|
30 189
|
49 737
|
59 322
|
| Stocuri |
—
|
—
|
260
|
43
|
281
|
—
|
0
|
5 991
|
1 825
|
—
|
—
|
1 703
|
33 123
|
29 981
|
11 133
|
17 685
|
42 357
|
| Creanțe |
534
|
925
|
64 333
|
49 030
|
107 779
|
48 496
|
86 694
|
54 607
|
88 055
|
58 227
|
92 909
|
43 012
|
11 566
|
63 361
|
12 673
|
23 455
|
10 762
|
| Casa și conturi la bănci |
106 303
|
75 860
|
92 443
|
87 444
|
104 479
|
65 215
|
83 254
|
21 714
|
20 141
|
100 936
|
20 022
|
91 594
|
74 712
|
19 415
|
6 383
|
8 597
|
6 203
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
22
|
—
|
—
|
150
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
104 741
|
48 585
|
168 325
|
114 370
|
148 301
|
62 811
|
171 526
|
103 589
|
75 385
|
55 238
|
310 752
|
301 136
|
352 563
|
319 658
|
227 430
|
177 131
|
96 488
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
2 096
|
28 200
|
−11 289
|
22 147
|
64 238
|
50 990
|
−387
|
−17 625
|
38 671
|
111 114
|
−183 883
|
−141 435
|
−204 481
|
−184 903
|
−169 540
|
−96 798
|
−34 880
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
219 236
|
309 095
|
219 006
|
181 092
|
275 921
|
374 991
|
253 341
|
86 965
|
102 189
|
532 723
|
146 983
|
381 111
|
185 345
|
172 044
|
195 636
|
160 046
|
199 004
|
| Venituri totale |
219 353
|
310 376
|
229 392
|
181 607
|
276 069
|
375 403
|
253 520
|
87 328
|
103 386
|
625 358
|
148 911
|
386 736
|
190 277
|
174 671
|
205 904
|
185 813
|
200 601
|
| Cheltuieli totale |
243 575
|
267 426
|
260 508
|
222 134
|
260 362
|
320 486
|
233 726
|
142 729
|
174 795
|
325 738
|
191 359
|
323 690
|
204 148
|
190 033
|
278 646
|
244 506
|
236 839
|
| Rezultat brut |
−24 222
|
+42 950
|
−31 116
|
−40 527
|
+15 707
|
+54 917
|
+19 794
|
−55 401
|
−71 409
|
+299 620
|
−42 448
|
+63 046
|
−13 871
|
−15 362
|
−72 742
|
−58 693
|
−36 238
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−26 104
|
+39 489
|
−33 437
|
−42 091
|
+13 248
|
+51 377
|
+17 238
|
−56 296
|
−72 443
|
+294 997
|
−42 448
|
+63 046
|
−19 579
|
−15 362
|
−72 742
|
−61 918
|
−39 105
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
3
|
3
|
3
|
4
|
4
|
3
|
4
|
4
|
4
|
6
|
6
|
6
|
6
|
6
|
7
|
8
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut FORSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 219 236 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 26 104 lei.
-
Este FORSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, FORSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 30 ianuarie 2006.
-
Ce cod CAEN principal are FORSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată FORSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 ianuarie 2006.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către FORSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește FORSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.