CUI 18322548
GABOR CONSTRUCT SRL
GABOR CONSTRUCT SRL este o firmă din Bosanci, județul Suceava, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit. Firma este plătitoare de TVA din 2006. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 1.4 mil. lei (−2.9% față de 2023), un profit net de 126 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
18322548
Nr. înregistrare
J2006000131333
EUID
ROONRC.J2006000131333
Formă juridică
SRL
Județ
Suceava
Localitate
Bosanci
Adresă
COMUNA BOSANCI, NR.1832
Data înregistrării
27-01-2006
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 27.01.2006
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-02-2006
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4684 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
7712 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autovehicule rutiere grele
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
7739 - Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 426 439
Rezultat net
+126 026
Capitaluri proprii
1 827 275
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||
| Active imobilizate |
516 474
|
517 522
|
561 816
|
627 416
|
677 444
|
534 078
|
501 576
|
431 781
|
238 497
|
238 497
|
238 497
|
284 883
|
284 883
|
231 141
|
241 096
|
| Active circulante |
1 470 823
|
1 268 782
|
1 149 913
|
887 037
|
682 579
|
548 454
|
366 322
|
202 856
|
159 890
|
96 935
|
61 026
|
61 661
|
61 661
|
113 305
|
62 211
|
| Stocuri |
1 213 685
|
1 086 328
|
1 067 283
|
799 513
|
621 995
|
496 525
|
282 198
|
174 520
|
118 266
|
73 501
|
35 011
|
23 338
|
23 338
|
26 688
|
39 695
|
| Creanțe |
65 056
|
133 979
|
63 477
|
71 209
|
47 216
|
32 507
|
55 372
|
23 213
|
24 718
|
22 411
|
21 217
|
27 291
|
27 291
|
66 555
|
19 329
|
| Casa și conturi la bănci |
192 082
|
48 475
|
19 153
|
16 315
|
13 368
|
19 422
|
28 752
|
5 123
|
16 906
|
1 023
|
4 798
|
11 032
|
11 032
|
20 062
|
3 187
|
| Cheltuieli în avans |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
10 425
|
| Datorii |
160 022
|
85 055
|
70 775
|
280 442
|
548 657
|
637 482
|
700 412
|
600 657
|
440 154
|
392 919
|
375 086
|
308 659
|
308 659
|
289 374
|
209 940
|
| Venituri în avans |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
1 827 275
|
1 701 249
|
1 640 954
|
1 234 011
|
811 366
|
445 050
|
167 486
|
33 980
|
−41 767
|
−57 487
|
−75 563
|
37 885
|
37 885
|
55 072
|
103 792
|
| Capital subscris vărsat |
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
1 426 439
|
1 468 497
|
2 079 333
|
2 281 613
|
1 773 969
|
1 498 060
|
1 073 702
|
667 133
|
382 995
|
293 265
|
185 971
|
0
|
62 415
|
296 271
|
160 905
|
| Venituri totale |
1 426 444
|
1 484 276
|
2 085 488
|
2 301 887
|
1 865 959
|
1 636 294
|
1 123 591
|
697 363
|
391 291
|
293 265
|
185 971
|
0
|
66 054
|
299 470
|
162 738
|
| Cheltuieli totale |
1 279 760
|
1 303 105
|
1 662 993
|
1 862 778
|
1 486 823
|
1 345 679
|
961 433
|
615 164
|
371 658
|
271 624
|
194 870
|
—
|
83 242
|
297 732
|
159 100
|
| Rezultat brut |
+146 684
|
+181 171
|
+422 495
|
+439 109
|
+379 136
|
+290 615
|
+162 158
|
+82 199
|
+19 633
|
+21 641
|
−8 899
|
0
|
−17 188
|
+1 738
|
+3 638
|
| Rezultat net |
Față de 2023
+126 026
|
+168 991
|
+406 943
|
+422 645
|
+366 316
|
+277 564
|
+151 920
|
+75 746
|
+15 720
|
+18 076
|
−14 478
|
0
|
−17 188
|
+1 280
|
+771
|
| Alte date | |||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2023
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
1
|
1
|
—
|
3
|
5
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut GABOR CONSTRUCT SRL în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 1 426 439 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 126 026 lei.
-
Este GABOR CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, GABOR CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2006.
-
Ce cod CAEN principal are GABOR CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit.
-
Când a fost înființată GABOR CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 ianuarie 2006.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către GABOR CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește GABOR CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.