CUI 18338595
METROTEST SRL
METROTEST SRL este o firmă din Orş. Mihăileşti, județul Giurgiu, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice. Firma este plătitoare de TVA din 2020 și este înregistrată în RO e-Factura. Stare: Inactivă fiscal. În 2020 a raportat o cifră de afaceri de 1.2 mil. lei (+308.6% față de 2019), un profit net de 962.1 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
18338595
Nr. înregistrare
J52/47/2006
EUID
ROONRC.J52/47/2006
Formă juridică
SRL
Județ
Giurgiu
Localitate
Orş. Mihăileşti
Adresă
Str. AVICOLA, Nr. 26, C.P. 85200
Data înregistrării
02-02-2006
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 01.02.2006
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 10-11-2020
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 22-07-2026
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
7120 - Activităţi de testări şi analize tehniceCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2822 - Fabricarea echipamentelor de ridicat şi manipulat
-
2829 - Fabricarea altor maşini şi utilaje de utilizare generală n.c.a.
-
3314 - Repararea echipamentelor electrice
-
3320 - Instalarea maşinilor şi echipamentelor industriale
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
-
7219 - Cercetare-dezvoltare în alte ştiinţe naturale şi inginerie
-
7490 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2020
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 186 265
Rezultat net
+962 091
Capitaluri proprii
926 706
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2020 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||
| Active imobilizate |
162 634
|
158 925
|
179 767
|
47 231
|
2 741
|
2 741
|
2 741
|
2 741
|
2 741
|
2 741
|
2 741
|
2 741
|
| Active circulante |
1 012 308
|
219 174
|
22 680
|
51 599
|
10 824
|
883
|
883
|
448
|
448
|
448
|
24 274
|
15 866
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
21 118
|
1 118
|
| Creanțe |
539 316
|
82 011
|
14 388
|
41 426
|
—
|
—
|
—
|
448
|
448
|
448
|
446
|
1 679
|
| Casa și conturi la bănci |
472 992
|
137 163
|
8 292
|
10 173
|
10 824
|
883
|
883
|
—
|
—
|
—
|
2 710
|
13 069
|
| Datorii |
248 236
|
413 484
|
466 078
|
495 764
|
482 633
|
249 496
|
249 496
|
254 944
|
254 944
|
254 944
|
248 501
|
189 390
|
| Capitaluri proprii |
926 706
|
−35 385
|
−263 631
|
−396 934
|
−469 068
|
−245 872
|
−245 872
|
−251 755
|
−251 755
|
−251 755
|
−221 486
|
−170 783
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2019
1 186 265
|
290 305
|
194 186
|
84 398
|
53 870
|
0
|
30 000
|
0
|
0
|
13 960
|
187 184
|
185 164
|
| Venituri totale |
1 186 265
|
290 305
|
194 186
|
84 398
|
53 870
|
0
|
30 000
|
0
|
0
|
13 960
|
187 196
|
185 190
|
| Cheltuieli totale |
214 353
|
58 338
|
59 128
|
9 638
|
23 495
|
0
|
23 218
|
—
|
0
|
44 229
|
233 024
|
231 984
|
| Rezultat brut |
+971 912
|
+231 967
|
+135 058
|
+74 760
|
+30 375
|
0
|
+6 782
|
0
|
0
|
−30 269
|
−45 828
|
−46 794
|
| Rezultat net |
Față de 2019
+962 091
|
+228 246
|
+133 303
|
+72 134
|
+28 759
|
0
|
+5 882
|
0
|
0
|
−30 269
|
−50 703
|
−52 357
|
| Alte date | ||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2019
|
1
|
1
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
5
|
3
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2020 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut METROTEST SRL în 2020?
-
Bilanțul pe 2020 arată o cifră de afaceri netă de 1 186 265 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 962 091 lei.
-
Este METROTEST SRL plătitoare de TVA?
-
Da, METROTEST SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 10 noiembrie 2020.
-
Ce cod CAEN principal are METROTEST SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice.
-
Când a fost înființată METROTEST SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 februarie 2006.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2020 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către METROTEST SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește METROTEST SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.