CUI 18382175
COMIRA CONSTRUCT SRL
COMIRA CONSTRUCT SRL este o firmă din Rădăuţi, județul Suceava, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Inactivă fiscal. În 2018 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și o pierdere netă de 11 mii lei.
Date de identificare
CUI
18382175
Nr. înregistrare
J33/227/2006
EUID
ROONRC.J33/227/2006
Formă juridică
SRL
Județ
Suceava
Localitate
Rădăuţi
Adresă
Str. Oborului, Nr. 2, C.P. 725400
Data înregistrării
15-02-2006
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 14.02.2006
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 15-07-2020
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj şi sondaj pentru construcţii
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4520 - Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4662 - Comerţ cu ridicata al maşinilor-unelte
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
7830 - Servicii de furnizare şi management a forţei de muncă
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2018
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
0
Rezultat net
−10 995
Capitaluri proprii
−204 646
Sursa: MF bilanț 2018 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||
| Active imobilizate |
334 356
|
345 351
|
509 315
|
744 063
|
766 875
|
601 246
|
362 588
|
40 584
|
776
|
—
|
| Active circulante |
139 260
|
139 261
|
159 162
|
258 259
|
767 490
|
769 274
|
1 807 880
|
253 955
|
157 676
|
51
|
| Stocuri |
—
|
—
|
7 745
|
29 300
|
237 701
|
4 158
|
940 030
|
43 679
|
33 818
|
—
|
| Creanțe |
139 244
|
139 244
|
140 096
|
225 386
|
468 515
|
665 096
|
863 466
|
170 391
|
101 073
|
51
|
| Casa și conturi la bănci |
16
|
17
|
11 321
|
3 573
|
61 274
|
100 020
|
4 384
|
39 885
|
22 785
|
—
|
| Cheltuieli în avans |
0
|
0
|
0
|
0
|
80 481
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
678 262
|
678 262
|
479 002
|
745 693
|
1 162 762
|
919 682
|
2 117 914
|
332 367
|
202 619
|
61 510
|
| Venituri în avans |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−204 646
|
−193 650
|
189 475
|
256 629
|
452 084
|
450 838
|
52 554
|
−37 828
|
−44 167
|
−61 459
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
0
|
0
|
44 164
|
1 548 885
|
5 560 107
|
7 408 660
|
5 808 105
|
982 201
|
524 449
|
1 190
|
| Venituri totale |
0
|
0
|
95 311
|
1 607 888
|
5 566 933
|
7 440 812
|
5 855 341
|
982 862
|
524 533
|
1 190
|
| Cheltuieli totale |
10 995
|
383 125
|
161 888
|
1 713 942
|
5 541 488
|
6 965 732
|
5 738 274
|
970 261
|
503 936
|
34 347
|
| Rezultat brut |
−10 995
|
−383 125
|
−66 577
|
−106 054
|
+25 445
|
+475 080
|
+117 067
|
+12 601
|
+20 597
|
−33 157
|
| Rezultat net |
Față de 2017
−10 995
|
−383 125
|
−66 577
|
−106 054
|
+6 814
|
+438 607
|
+90 382
|
+6 340
|
+17 297
|
−34 347
|
| Alte date | ||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
1
|
2
|
2
|
6
|
22
|
7
|
15
|
7
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2018 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut COMIRA CONSTRUCT SRL în 2018?
-
Bilanțul pe 2018 arată o cifră de afaceri netă de 0 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 10 995 lei.
-
Este COMIRA CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, COMIRA CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are COMIRA CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată COMIRA CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 februarie 2006.
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2018 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către COMIRA CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește COMIRA CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.