CUI 18421460
ENTITY SRL
ENTITY SRL este o firmă din Orş. Buftea, județul Ilfov, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 5911 - Activităţi de producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune. Firma este plătitoare de TVA din 2006 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.3 mil. lei (+20.1% față de 2024), un profit net de 651.6 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
18421460
Nr. înregistrare
J23/346/2006
EUID
ROONRC.J23/346/2006
Formă juridică
SRL
Județ
Ilfov
Localitate
Orş. Buftea
Adresă
B-dul MIHAI EMINESCU, Nr. 10, C.P. 70000
Data înregistrării
24-02-2006
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 24.02.2006
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 28-02-2006
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4939 - Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
4942 - Servicii de mutare
-
5221 - Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
7712 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autovehicule rutiere grele
-
7739 - Activităţi de închirierea şi leasing cu alte maşini, echipamente şi bunuri tangibile n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 274 125
Rezultat net
+651 643
Capitaluri proprii
3 902 869
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5912 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5912 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5912 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5912 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5912 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5912 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5912 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5912 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5912 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4775 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4775 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4775 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4775 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4775 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4775 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4775 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
347 942
|
221 775
|
33 046
|
192 138
|
60 144
|
86 149
|
67 646
|
78 011
|
28 818
|
34 864
|
16 550
|
10 674
|
3 174
|
3 174
|
—
|
—
|
| Active circulante |
3 867 480
|
3 843 184
|
3 699 825
|
2 753 932
|
1 786 024
|
1 374 069
|
1 093 913
|
620 726
|
233 907
|
92 390
|
53 421
|
70 725
|
42 635
|
49 666
|
24 430
|
7 456
|
| Stocuri |
—
|
—
|
83 742
|
83 742
|
83 742
|
83 742
|
84 050
|
76 764
|
40 599
|
40 297
|
31 943
|
30 178
|
10 258
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
3 695 940
|
3 809 254
|
3 567 033
|
2 644 085
|
1 619 261
|
1 270 250
|
1 007 506
|
522 755
|
69 054
|
32 043
|
−4 111
|
26 201
|
19 558
|
32 885
|
19 130
|
3 805
|
| Casa și conturi la bănci |
171 540
|
33 930
|
49 050
|
26 105
|
83 021
|
20 077
|
2 357
|
21 207
|
124 254
|
20 050
|
25 589
|
14 346
|
12 819
|
16 781
|
5 300
|
3 651
|
| Cheltuieli în avans |
82 712
|
—
|
101 593
|
—
|
91 336
|
8 463
|
26 134
|
31 042
|
—
|
−625
|
−1 661
|
−1 661
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
395 265
|
313 734
|
171 256
|
227 282
|
85 583
|
136 968
|
140 830
|
140 509
|
40 437
|
58 737
|
79 407
|
93 372
|
69 763
|
90 029
|
27 273
|
6 422
|
| Capitaluri proprii |
3 902 869
|
3 751 225
|
3 663 208
|
2 718 788
|
1 851 921
|
1 331 713
|
1 046 863
|
589 270
|
222 288
|
67 892
|
−11 097
|
−13 634
|
−23 954
|
−37 189
|
−2 843
|
1 034
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 274 125
|
1 060 988
|
1 690 321
|
1 196 759
|
959 299
|
609 609
|
979 092
|
656 076
|
386 886
|
327 009
|
308 622
|
288 905
|
209 607
|
190 411
|
108 277
|
25 914
|
| Venituri totale |
1 279 020
|
1 063 248
|
1 876 208
|
1 196 759
|
959 299
|
609 609
|
979 347
|
663 219
|
386 886
|
329 426
|
308 626
|
290 314
|
210 026
|
190 687
|
108 279
|
25 917
|
| Cheltuieli totale |
597 375
|
700 047
|
915 838
|
318 523
|
230 649
|
319 110
|
511 960
|
289 605
|
220 884
|
240 554
|
296 829
|
271 269
|
190 795
|
224 741
|
110 776
|
16 071
|
| Rezultat brut |
+681 645
|
+363 201
|
+960 370
|
+878 236
|
+728 650
|
+290 499
|
+467 387
|
+373 614
|
+166 002
|
+88 872
|
+11 797
|
+19 045
|
+19 231
|
−34 054
|
−2 497
|
+9 846
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+651 643
|
+338 016
|
+944 421
|
+866 867
|
+720 208
|
+284 850
|
+457 593
|
+366 982
|
+154 395
|
+78 989
|
+2 537
|
+10 321
|
+13 234
|
−34 346
|
−3 083
|
+8 585
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
3
|
2
|
1
|
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ENTITY SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 274 125 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 651 643 lei.
-
Este ENTITY SRL plătitoare de TVA?
-
Da, ENTITY SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 28 februarie 2006.
-
Ce cod CAEN principal are ENTITY SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 5911 - Activităţi de producţie cinematografică, video şi de programe de televiziune.
-
Când a fost înființată ENTITY SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 februarie 2006.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ENTITY SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ENTITY SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.