CUI 18444561
BUCŞĂ SRL
BUCŞĂ SRL este o firmă din Izvoarele, județul Tulcea, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit. Firma este plătitoare de TVA din 2007 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.8 mil. lei (−1.3% față de 2024), un profit net de 129 mii lei și 5 angajați.
Date de identificare
CUI
18444561
Nr. înregistrare
J2006000104366
EUID
ROONRC.J2006000104366
Formă juridică
SRL
Județ
Tulcea
Localitate
Izvoarele
Adresă
STR. TREI IZVOARE, NR.2, BIROU NR.1
Data înregistrării
03-03-2006
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 02.03.2006
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-09-2007
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4684 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
4730 - Comerţ cu amănuntul al carburanţilor pentru autovehicule
-
4740 - Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
-
4753 - Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și al altor acoperitoare de podea
-
4755 - Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
-
4763 - Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
-
4764 - Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
-
4776 - Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și al hranei pentru acestea
-
4777 - Comerţ cu amănuntul al ceasurilor şi bijuteriilor
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
4939 - Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
4942 - Servicii de mutare
-
5210 - Depozitări
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
-
8130 - Activităţi de înteţinere peisagistică
-
9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
2 822 316
Rezultat net
+129 006
Capitaluri proprii
970 339
Număr mediu de salariați
5
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
205 535
|
202 814
|
196 085
|
509 234
|
538 520
|
566 678
|
594 629
|
591 643
|
526 885
|
346 292
|
385 677
|
377 976
|
424 456
|
455 816
|
470 958
|
321 289
|
256 590
|
| Active circulante |
956 017
|
1 087 741
|
974 145
|
1 205 149
|
858 342
|
810 116
|
633 157
|
819 865
|
701 115
|
590 799
|
575 494
|
443 735
|
366 206
|
334 453
|
223 622
|
203 517
|
212 309
|
| Stocuri |
728 489
|
808 688
|
797 538
|
695 192
|
611 419
|
516 237
|
531 382
|
592 387
|
500 550
|
514 380
|
455 765
|
319 139
|
253 359
|
261 876
|
205 969
|
177 654
|
154 276
|
| Creanțe |
151 260
|
148 171
|
134 373
|
112 356
|
109 294
|
203 590
|
31 010
|
142 940
|
57 130
|
56 164
|
83 511
|
82 027
|
90 136
|
28 024
|
16 064
|
15 865
|
30 695
|
| Casa și conturi la bănci |
76 268
|
130 882
|
42 234
|
397 601
|
137 629
|
90 289
|
70 765
|
84 538
|
143 435
|
20 255
|
36 218
|
42 569
|
22 711
|
44 553
|
1 589
|
9 998
|
27 338
|
| Cheltuieli în avans |
42 432
|
25 965
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
6 698
|
23 174
|
27 911
|
—
|
5 422
|
| Datorii |
233 645
|
160 743
|
48 744
|
49 336
|
56 127
|
287 438
|
332 232
|
491 356
|
466 984
|
431 268
|
577 372
|
583 086
|
613 289
|
660 411
|
593 068
|
401 281
|
366 849
|
| Capitaluri proprii |
970 339
|
1 155 777
|
1 121 486
|
1 665 047
|
1 340 735
|
1 089 356
|
895 554
|
920 152
|
761 016
|
505 823
|
383 799
|
238 625
|
184 071
|
153 032
|
129 423
|
123 525
|
107 472
|
| Capital subscris vărsat |
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
400
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
2 822 316
|
2 858 230
|
2 691 187
|
2 968 315
|
2 559 843
|
1 969 849
|
2 262 430
|
2 116 911
|
2 168 198
|
1 278 346
|
1 226 911
|
817 979
|
838 372
|
769 255
|
696 125
|
758 498
|
838 311
|
| Venituri totale |
2 823 919
|
2 887 764
|
2 730 251
|
2 978 367
|
2 568 005
|
2 024 626
|
2 266 563
|
2 145 292
|
2 181 547
|
1 288 461
|
1 246 193
|
857 050
|
900 473
|
809 057
|
775 554
|
769 602
|
838 822
|
| Cheltuieli totale |
2 663 759
|
2 746 356
|
2 642 551
|
2 627 547
|
2 294 707
|
1 812 109
|
2 109 358
|
1 964 702
|
1 904 517
|
1 143 051
|
1 080 411
|
792 405
|
863 123
|
780 890
|
768 505
|
747 509
|
785 185
|
| Rezultat brut |
+160 160
|
+141 408
|
+87 700
|
+350 820
|
+273 298
|
+212 517
|
+157 205
|
+180 590
|
+277 030
|
+145 410
|
+165 782
|
+64 645
|
+37 350
|
+28 167
|
+7 049
|
+22 093
|
+53 637
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+129 006
|
+108 816
|
+63 026
|
+324 312
|
+251 378
|
+193 802
|
+134 539
|
+159 137
|
+255 192
|
+122 024
|
+145 174
|
+54 254
|
+31 038
|
+23 609
|
+5 899
|
+16 053
|
+44 815
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
5
|
5
|
6
|
5
|
5
|
6
|
7
|
7
|
5
|
6
|
4
|
6
|
7
|
7
|
3
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut BUCŞĂ SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 2 822 316 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 129 006 lei.
-
Este BUCŞĂ SRL plătitoare de TVA?
-
Da, BUCŞĂ SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2007.
-
Ce cod CAEN principal are BUCŞĂ SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit.
-
Când a fost înființată BUCŞĂ SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 martie 2006.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către BUCŞĂ SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește BUCŞĂ SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.