CUI 18468161
MURVEST CONSTRUCT SRL
MURVEST CONSTRUCT SRL este o firmă din Orş. Recaş, județul Timiș, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2006. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5.5 mil. lei (+22.2% față de 2024), un profit net de 460.1 mii lei și 7 angajați.
Date de identificare
CUI
18468161
Nr. înregistrare
J2006000773357
EUID
ROONRC.J2006000773357
Formă juridică
SRL
Județ
Timiș
Localitate
Orş. Recaş
Adresă
STR. NICOLAE TITULESCU, NR.20
Data înregistrării
10-03-2006
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 10.03.2006
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 13-03-2006
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4360 - Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcţii
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
6492 - Alte activităţi de creditare
-
6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
8121 - Activități generale de curățenie a clădirilor
-
9130 - Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
5 508 410
Rezultat net
+460 126
Capitaluri proprii
1 788 052
Număr mediu de salariați
7
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4100 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
619 163
|
898 981
|
832 766
|
1 391 024
|
2 103 560
|
1 251 836
|
1 224 150
|
370 825
|
245 086
|
182 581
|
37 092
|
12 352
|
36 313
|
7 711
|
12 521
|
27 249
|
40 434
|
| Active circulante |
4 482 150
|
2 462 349
|
2 852 725
|
2 813 836
|
2 625 437
|
1 277 659
|
648 231
|
1 886 183
|
1 246 606
|
1 324 386
|
690 477
|
849 095
|
717 901
|
918 110
|
721 855
|
489 779
|
530 760
|
| Stocuri |
228 783
|
1 213 270
|
1 298 825
|
2 043 213
|
740 558
|
765 326
|
57 872
|
563 858
|
533 451
|
762 650
|
216 394
|
100 442
|
407 803
|
658 905
|
489 598
|
346 241
|
339 796
|
| Creanțe |
3 896 532
|
570 389
|
1 194 532
|
714 645
|
1 845 894
|
305 733
|
518 533
|
529 742
|
252 596
|
122 894
|
284 286
|
255 441
|
252 705
|
249 129
|
96 567
|
97 173
|
87 823
|
| Casa și conturi la bănci |
356 835
|
678 690
|
359 368
|
55 978
|
38 985
|
206 600
|
71 826
|
792 583
|
460 559
|
438 842
|
189 797
|
493 212
|
57 393
|
10 076
|
135 690
|
46 365
|
103 141
|
| Cheltuieli în avans |
37 470
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
3 350 731
|
2 965 729
|
1 305 840
|
1 300 594
|
1 728 273
|
1 397 623
|
1 227 724
|
949 488
|
259 198
|
434 260
|
502 424
|
805 666
|
700 885
|
896 790
|
706 307
|
492 253
|
517 644
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
1 167 600
|
806 600
|
948 100
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
1 788 052
|
395 601
|
1 212 051
|
2 097 666
|
2 052 624
|
1 131 872
|
644 657
|
1 307 520
|
1 232 494
|
1 072 707
|
225 145
|
55 781
|
53 329
|
29 031
|
28 069
|
24 775
|
53 550
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
5 508 410
|
4 507 163
|
6 308 013
|
4 238 962
|
8 826 138
|
16 114 773
|
13 059 776
|
12 027 375
|
8 080 224
|
2 245 982
|
1 823 919
|
1 548 214
|
2 101 315
|
665 148
|
702 213
|
857 256
|
802 224
|
| Venituri totale |
5 360 872
|
4 654 434
|
5 032 968
|
5 177 236
|
9 600 970
|
16 321 240
|
13 382 819
|
13 294 430
|
9 593 376
|
3 920 598
|
1 828 565
|
1 555 545
|
2 104 325
|
666 766
|
715 802
|
874 520
|
805 671
|
| Cheltuieli totale |
4 804 952
|
4 528 147
|
5 208 208
|
5 089 170
|
8 387 497
|
15 254 716
|
13 075 255
|
12 133 490
|
8 914 620
|
2 911 563
|
1 626 941
|
1 552 626
|
2 079 641
|
665 361
|
712 285
|
896 845
|
775 751
|
| Rezultat brut |
+555 920
|
+126 287
|
−175 240
|
+88 066
|
+1 213 473
|
+1 066 524
|
+307 564
|
+1 160 940
|
+678 756
|
+1 009 035
|
+201 624
|
+2 919
|
+24 684
|
+1 405
|
+3 517
|
−22 325
|
+29 920
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+460 126
|
+85 185
|
−180 615
|
+45 042
|
+1 030 752
|
+892 215
|
+258 190
|
+975 026
|
+659 786
|
+847 562
|
+169 364
|
+2 452
|
+24 298
|
+962
|
+3 294
|
−28 775
|
+23 692
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
6
|
7
|
10
|
9
|
11
|
10
|
10
|
8
|
8
|
12
|
17
|
23
|
13
|
9
|
9
|
9
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MURVEST CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 5 508 410 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 460 126 lei.
-
Este MURVEST CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, MURVEST CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 13 martie 2006.
-
Ce cod CAEN principal are MURVEST CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată MURVEST CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 martie 2006.
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MURVEST CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MURVEST CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.