CUI 18509563
JONAS SRL
JONAS SRL este o firmă din Lunca de Jos, județul Harghita, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare. Firma este plătitoare de TVA din 2014. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 519.8 mii lei (+1.2% față de 2024) și un profit net de 25 mii lei.
Date de identificare
CUI
18509563
Nr. înregistrare
J2006000241199
EUID
ROONRC.J19/241/2006
Formă juridică
SRL
Județ
Harghita
Localitate
Lunca de Jos
Adresă
NR.687/A
Data înregistrării
23-03-2006
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 22.03.2006
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-02-2014
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentareCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4711 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4721 - Comerţ cu amănuntul al fructelor şi legumelor proaspete, în magazine specializate
-
4722 - Comerţ cu amănuntul al cărnii şi al produselor din carne, în magazine specializate
-
4723 - Comerţ cu amănuntul al peştelui, crustaceelor şi moluştelor, în magazine specializate
-
4724 - Comerţ cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie şi produselor zaharoase, în magazine specializate
-
4725 - Comerţ cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
-
4726 - Comerţ cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate
-
4729 - Comerţ cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
-
4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie, în magazine specializate
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
519 822
Rezultat net
+25 047
Capitaluri proprii
124 577
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
213
|
653
|
1 166
|
1 606
|
| Active circulante |
175 885
|
141 334
|
126 439
|
121 923
|
73 781
|
36 266
|
21 062
|
16 003
|
5 186
|
4 420
|
5 246
|
13 300
|
13 572
|
13 963
|
14 173
|
10 203
|
11 155
|
| Stocuri |
175 160
|
137 431
|
126 243
|
118 667
|
64 871
|
35 901
|
14 537
|
15 886
|
5 103
|
3 315
|
4 952
|
13 154
|
13 521
|
13 414
|
14 075
|
10 098
|
11 067
|
| Creanțe |
599
|
2 078
|
—
|
—
|
6 598
|
—
|
6 517
|
—
|
—
|
480
|
—
|
92
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
126
|
1 825
|
196
|
3 256
|
2 312
|
365
|
8
|
117
|
83
|
625
|
294
|
54
|
51
|
549
|
98
|
105
|
88
|
| Datorii |
51 308
|
42 363
|
41 594
|
40 540
|
36 437
|
30 096
|
48 597
|
45 072
|
45 017
|
34 319
|
27 581
|
33 700
|
22 741
|
26 049
|
26 860
|
22 591
|
22 698
|
| Capitaluri proprii |
124 577
|
98 971
|
84 845
|
81 383
|
37 344
|
6 170
|
−27 535
|
−29 069
|
−39 831
|
−29 899
|
−22 335
|
−20 400
|
−9 169
|
−11 873
|
−12 034
|
−11 222
|
−9 937
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
519 822
|
513 824
|
493 940
|
413 215
|
330 640
|
357 074
|
339 084
|
291 542
|
262 769
|
230 221
|
247 967
|
212 268
|
234 771
|
188 480
|
175 443
|
163 866
|
192 379
|
| Venituri totale |
519 822
|
513 824
|
493 940
|
440 944
|
342 104
|
375 178
|
339 084
|
298 742
|
267 419
|
234 721
|
247 967
|
212 268
|
234 771
|
188 480
|
175 443
|
163 866
|
192 379
|
| Cheltuieli totale |
491 447
|
497 474
|
489 919
|
393 722
|
307 690
|
338 178
|
334 178
|
285 065
|
274 722
|
239 983
|
242 464
|
217 131
|
225 497
|
188 319
|
176 254
|
161 927
|
190 405
|
| Rezultat brut |
+28 375
|
+16 350
|
+4 021
|
+47 222
|
+34 414
|
+37 000
|
+4 906
|
+13 677
|
−7 303
|
−5 262
|
+5 503
|
−4 863
|
+9 274
|
+161
|
−811
|
+1 939
|
+1 974
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+25 047
|
+14 126
|
+3 462
|
+43 709
|
+31 174
|
+33 705
|
+1 534
|
+10 762
|
−9 931
|
−7 564
|
−1 936
|
−11 231
|
+2 704
|
+161
|
−811
|
−1 286
|
−893
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
—
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
4
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut JONAS SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 519 822 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 25 047 lei.
-
Este JONAS SRL plătitoare de TVA?
-
Da, JONAS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2014.
-
Ce cod CAEN principal are JONAS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.
-
Când a fost înființată JONAS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 martie 2006.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către JONAS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește JONAS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.