CUI 18510584
SANTOMED SRL
SANTOMED SRL este o firmă din Poroschia, județul Teleorman, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 8621 - Activităţi de asistenţă medicală generală. Firma nu este plătitoare de TVA și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 687.7 mii lei (−6.5% față de 2024), un profit net de 4.3 mii lei și 3 angajați.
Date de identificare
CUI
18510584
Nr. înregistrare
J2006000182340
EUID
ROONRC.J2006000182340
Formă juridică
SRL
Județ
Teleorman
Localitate
Poroschia
Data înregistrării
23-03-2006
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 22.03.2006
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
8621 - Activităţi de asistenţă medicală generalăCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
8622 - Activităţi de asistenţă medicală specializată
-
8699 - Alte activităţi referitoare la sănătatea umană n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
687 724
Rezultat net
+4 280
Capitaluri proprii
298 963
Număr mediu de salariați
3
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8621 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8621 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8621 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8621 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8621 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8621 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8621 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8621 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8621 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8621 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8621 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8621 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8621 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8621 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8621 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8621 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8621 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
11 409
|
11 439
|
13 267
|
34 297
|
55 327
|
76 357
|
121 286
|
36 950
|
12 379
|
12 379
|
24 427
|
31 908
|
42 752
|
45 727
|
52 645
|
62 232
|
71 664
|
| Active circulante |
348 371
|
347 951
|
274 835
|
319 158
|
249 400
|
77 418
|
221 308
|
134 152
|
51 728
|
18 258
|
17 786
|
80 530
|
64 908
|
45 480
|
61 256
|
110 190
|
106 427
|
| Stocuri |
3 535
|
3 535
|
3 535
|
3 535
|
3 535
|
3 535
|
3 535
|
3 535
|
3 535
|
3 535
|
3 535
|
1 994
|
720
|
17 922
|
4 017
|
1 461
|
—
|
| Creanțe |
21 603
|
16 469
|
28 059
|
23 934
|
31 619
|
1 605
|
9 833
|
29 104
|
12 219
|
9 802
|
8 158
|
—
|
—
|
—
|
20 253
|
57 039
|
57 590
|
| Casa și conturi la bănci |
323 233
|
327 947
|
243 241
|
291 689
|
214 246
|
72 278
|
207 940
|
101 513
|
35 974
|
4 921
|
6 093
|
78 536
|
64 188
|
27 558
|
36 986
|
51 690
|
48 837
|
| Datorii |
60 817
|
64 707
|
87 532
|
18 840
|
14 931
|
18 406
|
84 404
|
5 933
|
21 567
|
9 493
|
29 784
|
14 640
|
37 209
|
14 516
|
39 852
|
91 627
|
36 001
|
| Capitaluri proprii |
298 963
|
294 683
|
200 570
|
334 615
|
289 796
|
135 369
|
258 190
|
165 169
|
42 540
|
21 144
|
12 429
|
97 798
|
70 451
|
76 691
|
74 049
|
80 795
|
142 090
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
687 724
|
735 707
|
580 822
|
494 822
|
515 977
|
474 480
|
332 073
|
298 179
|
247 179
|
239 987
|
228 897
|
210 286
|
193 937
|
174 194
|
155 585
|
161 922
|
203 448
|
| Venituri totale |
693 385
|
739 256
|
580 836
|
494 831
|
515 984
|
474 653
|
332 362
|
304 679
|
247 186
|
239 987
|
228 900
|
210 290
|
193 942
|
174 197
|
155 588
|
161 927
|
204 991
|
| Cheltuieli totale |
671 405
|
549 075
|
554 362
|
445 805
|
356 486
|
367 817
|
236 018
|
113 296
|
178 941
|
193 211
|
209 805
|
156 383
|
167 872
|
142 480
|
127 071
|
124 423
|
106 598
|
| Rezultat brut |
+21 980
|
+190 181
|
+26 474
|
+49 026
|
+159 498
|
+106 836
|
+96 344
|
+191 383
|
+68 245
|
+46 776
|
+19 095
|
+53 907
|
+26 070
|
+31 717
|
+28 517
|
+37 504
|
+98 393
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+4 280
|
+169 113
|
+20 955
|
+44 819
|
+154 428
|
+102 179
|
+93 021
|
+188 401
|
+65 772
|
+44 376
|
+12 229
|
+47 598
|
+20 251
|
+26 491
|
+23 849
|
+30 595
|
+91 890
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
3
|
3
|
3
|
3
|
4
|
3
|
3
|
3
|
3
|
2
|
3
|
3
|
3
|
3
|
4
|
3
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SANTOMED SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 687 724 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 4 280 lei.
-
Este SANTOMED SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, SANTOMED SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are SANTOMED SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 8621 - Activităţi de asistenţă medicală generală.
-
Când a fost înființată SANTOMED SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 martie 2006.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SANTOMED SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SANTOMED SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.