CUI 18514217
CISCOM SRL
CISCOM SRL este o firmă din Porumbacu de Jos, județul Sibiu, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Firma este plătitoare de TVA din 2006 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 1.1 mil. lei (+30.3% față de 2023), un profit net de 124.7 mii lei și 5 angajați.
Date de identificare
CUI
18514217
Nr. înregistrare
J2006000426329
EUID
ROONRC.J2006000426329
Formă juridică
SRL
Județ
Sibiu
Localitate
Porumbacu de Jos
Adresă
STR. PRINCIPALĂ, NR.306
Data înregistrării
23-03-2006
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 23.03.2006
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 30-03-2006
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4721 - Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
-
4722 - Comerţ cu amănuntul al cărnii şi al produselor din carne
-
4723 - Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
-
4724 - Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și al produselor zaharoase
-
4725 - Comerţ cu amănuntul al băuturilor
-
4726 - Comerţ cu amănuntul al produselor din tutun
-
4727 - Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
-
4751 - Comerț cu amănuntul al textilelor
-
4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 116 299
Rezultat net
+124 681
Capitaluri proprii
81 837
Număr mediu de salariați
5
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
29 059
|
11 078
|
6 909
|
8 427
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
23
|
—
|
—
|
428
|
428
|
428
|
428
|
| Active circulante |
120 032
|
75 692
|
78 917
|
24 070
|
36 092
|
47 862
|
78 945
|
37 509
|
29 537
|
31 584
|
12 188
|
30 816
|
1 550
|
670
|
505
|
505
|
| Stocuri |
98 982
|
36 627
|
68 812
|
15 291
|
24 323
|
25 265
|
64 986
|
30 460
|
25 778
|
21 846
|
9 300
|
25 313
|
1 250
|
560
|
425
|
425
|
| Creanțe |
4 577
|
—
|
1 085
|
530
|
8 371
|
7 553
|
10 975
|
1 681
|
3 279
|
4 730
|
2 515
|
4 074
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
16 473
|
39 065
|
9 020
|
8 249
|
3 398
|
15 044
|
2 984
|
5 368
|
480
|
5 008
|
373
|
1 429
|
300
|
110
|
80
|
80
|
| Datorii |
67 254
|
129 614
|
134 458
|
103 580
|
162 184
|
171 691
|
179 820
|
111 345
|
69 843
|
37 412
|
53 891
|
83 165
|
2 569
|
1 110
|
3 263
|
3 263
|
| Capitaluri proprii |
81 837
|
−42 844
|
−48 632
|
−71 083
|
−126 092
|
−123 829
|
−100 875
|
−73 836
|
−40 306
|
−5 805
|
−41 703
|
−52 349
|
−591
|
−12
|
−2 330
|
−2 330
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
1 116 299
|
856 700
|
817 488
|
868 304
|
604 526
|
422 221
|
682 866
|
622 111
|
558 699
|
666 767
|
352 576
|
323 807
|
2 560
|
4 956
|
1 250
|
1 250
|
| Venituri totale |
1 132 086
|
871 684
|
831 514
|
877 254
|
605 191
|
424 467
|
690 430
|
626 663
|
562 267
|
673 429
|
353 504
|
324 710
|
2 560
|
4 956
|
1 250
|
1 250
|
| Cheltuieli totale |
978 527
|
857 226
|
800 787
|
813 728
|
601 399
|
443 165
|
710 570
|
654 319
|
596 768
|
637 531
|
342 858
|
296 621
|
3 139
|
2 638
|
1 834
|
1 834
|
| Rezultat brut |
+153 559
|
+14 458
|
+30 727
|
+63 526
|
+3 792
|
−18 698
|
−20 140
|
−27 656
|
−34 501
|
+35 898
|
+10 646
|
+28 089
|
−579
|
+2 318
|
−584
|
−584
|
| Rezultat net |
Față de 2023
+124 681
|
+5 788
|
+22 451
|
+55 010
|
−2 263
|
−22 954
|
−27 039
|
−33 530
|
−34 501
|
+35 898
|
+10 646
|
+20 262
|
−579
|
+2 318
|
−2 061
|
−2 061
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2023
|
4
|
4
|
4
|
3
|
3
|
4
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
—
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CISCOM SRL în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 1 116 299 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 124 681 lei.
-
Este CISCOM SRL plătitoare de TVA?
-
Da, CISCOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 30 martie 2006.
-
Ce cod CAEN principal are CISCOM SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
-
Când a fost înființată CISCOM SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 martie 2006.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CISCOM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CISCOM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.