CUI 18525690
STERNAR SYSTEMS
STERNAR SYSTEMS este o firmă de tip SRL din Bistriţa, județul Bistrița-Năsăud, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 226.4 mii lei (+66.2% față de 2024), un profit net de 4.9 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
18525690
Nr. înregistrare
J2006000237060
EUID
ROONRC.J06/237/2006
Formă juridică
SRL
Județ
Bistrița-Năsăud
Localitate
Bistriţa
Adresă
CAR. VIIŞOARA, NR.77
Data înregistrării
28-03-2006
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 28.03.2006
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
administrator si reprezentant
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2223 - Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcţii
-
2320 - Fabricarea de produse refractare
-
2349 - Fabricarea altor produse ceramice n.c.a.
-
2512 - Fabricarea de uşi şi ferestre din metal
-
2521 - Producţia de radiatoare şi cazane pentru încălzire centrală
-
2561 - Tratarea şi acoperirea metalelor
-
2562 - Operaţiuni de mecanică generală
-
2752 - Fabricarea de echipamente casnice neelectrice
-
2821 - Fabricarea cuptoarelor, furnalelor şi arzătoarelor
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4674 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4778 - Comerţ cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
226 376
Rezultat net
+4 886
Capitaluri proprii
98 870
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4332 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4332 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4332 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4332 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4332 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4332 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4332 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4332 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4332 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4332 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
45 539
|
45 539
|
45 539
|
45 539
|
45 539
|
45 539
|
45 539
|
45 539
|
51 588
|
51 588
|
51 588
|
71 084
|
| Active circulante |
139 543
|
301 254
|
415 466
|
330 153
|
638 562
|
548 232
|
601 264
|
562 521
|
536 386
|
409 924
|
259 082
|
142 344
|
78 139
|
92 833
|
75 163
|
43 951
|
103 989
|
| Stocuri |
74 015
|
151 009
|
143 026
|
140 379
|
50 941
|
69 603
|
104 529
|
122 684
|
112 362
|
45 924
|
36 917
|
37 679
|
57 557
|
29 452
|
59 605
|
32 855
|
88 704
|
| Creanțe |
23 506
|
123 619
|
226 720
|
142 110
|
398 282
|
381 133
|
279 108
|
215 959
|
193 459
|
207 350
|
199 635
|
12 226
|
12 501
|
47 876
|
13 063
|
8 073
|
7 573
|
| Casa și conturi la bănci |
42 022
|
26 626
|
45 720
|
47 664
|
189 339
|
97 496
|
217 627
|
223 878
|
230 565
|
156 650
|
22 530
|
92 439
|
8 081
|
15 505
|
2 495
|
3 023
|
7 712
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
10 593
|
10 593
|
10 593
|
10 593
|
10 593
|
1 248
|
| Datorii |
40 673
|
103 317
|
202 857
|
217 442
|
173 083
|
193 812
|
309 837
|
281 830
|
295 935
|
212 976
|
140 635
|
103 985
|
152 911
|
196 628
|
216 224
|
173 032
|
193 522
|
| Capitaluri proprii |
98 870
|
197 937
|
212 609
|
112 711
|
465 479
|
399 959
|
336 966
|
326 230
|
285 990
|
242 487
|
163 986
|
94 491
|
−18 640
|
−41 614
|
−78 880
|
−66 900
|
−17 201
|
| Capital subscris vărsat |
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
226 376
|
136 234
|
270 322
|
237 310
|
269 494
|
188 243
|
178 413
|
123 583
|
125 971
|
127 928
|
136 227
|
191 239
|
70 758
|
121 068
|
11 739
|
66 729
|
163 044
|
| Venituri totale |
202 380
|
171 657
|
279 337
|
249 387
|
269 494
|
205 991
|
169 261
|
135 283
|
135 651
|
166 911
|
168 741
|
191 240
|
73 877
|
121 072
|
9 199
|
19 462
|
205 729
|
| Cheltuieli totale |
196 563
|
157 483
|
177 059
|
134 950
|
201 548
|
141 201
|
156 741
|
93 807
|
90 868
|
85 070
|
95 159
|
72 372
|
48 780
|
83 807
|
21 178
|
61 087
|
222 615
|
| Rezultat brut |
+5 817
|
+14 174
|
+102 278
|
+114 437
|
+67 946
|
+64 790
|
+12 520
|
+41 476
|
+44 783
|
+81 841
|
+73 582
|
+118 868
|
+25 097
|
+37 265
|
−11 979
|
−41 625
|
−16 886
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+4 886
|
+12 178
|
+99 898
|
+112 111
|
+65 520
|
+62 993
|
+10 736
|
+40 240
|
+43 503
|
+78 501
|
+69 495
|
+113 131
|
+22 974
|
+37 265
|
−11 979
|
−44 850
|
−21 219
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut STERNAR SYSTEMS în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 226 376 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 4 886 lei.
-
Este STERNAR SYSTEMS plătitoare de TVA?
-
Nu, STERNAR SYSTEMS nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are STERNAR SYSTEMS?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a..
-
Când a fost înființată STERNAR SYSTEMS?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 martie 2006.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către STERNAR SYSTEMS în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește STERNAR SYSTEMS?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.