CUI 18525720
GRISERANA SRL
GRISERANA SRL este o firmă din Târlişua, județul Bistrița-Năsăud, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Firma este plătitoare de TVA din 2019 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 812.3 mii lei (−26.5% față de 2024), un profit net de 241 lei și 6 angajați.
Date de identificare
CUI
18525720
Nr. înregistrare
J06/235/2006
EUID
ROONRC.J06/235/2006
Formă juridică
SRL
Județ
Bistrița-Năsăud
Localitate
Târlişua
Adresă
NR.137
Data înregistrării
28-03-2006
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 28.03.2006
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-08-2019
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
administrator si reprezentant
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
812 276
Rezultat net
+241
Capitaluri proprii
907 700
Număr mediu de salariați
6
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
139 124
|
226 964
|
304 705
|
445 492
|
247 871
|
199 835
|
227 950
|
28 500
|
28 500
|
28 500
|
28 500
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
1 194 135
|
1 216 610
|
1 233 338
|
1 012 185
|
1 225 544
|
856 146
|
901 599
|
503 715
|
362 385
|
185 490
|
63 235
|
81 133
|
76 283
|
36 516
|
33 981
|
41 809
|
| Stocuri |
—
|
1 280
|
2 610
|
86 138
|
153 746
|
148 868
|
98 810
|
79 689
|
16 979
|
7 679
|
1 069
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
1 140 582
|
1 088 921
|
1 142 569
|
754 742
|
901 422
|
626 882
|
747 513
|
291 596
|
115 515
|
74 797
|
8 920
|
42 438
|
42 438
|
12 564
|
11 714
|
10 500
|
| Casa și conturi la bănci |
53 553
|
126 409
|
88 159
|
171 305
|
170 376
|
80 396
|
55 276
|
132 430
|
229 891
|
103 014
|
53 246
|
38 695
|
33 845
|
23 952
|
22 267
|
31 309
|
| Datorii |
425 559
|
511 115
|
605 791
|
564 291
|
363 297
|
191 331
|
56 369
|
48 190
|
132 184
|
8 618
|
7 604
|
21 058
|
21 058
|
20 906
|
20 905
|
25 841
|
| Capitaluri proprii |
907 700
|
932 459
|
932 252
|
893 386
|
1 110 118
|
864 650
|
1 073 180
|
484 025
|
258 701
|
205 372
|
84 131
|
60 075
|
55 225
|
15 610
|
13 076
|
15 968
|
| Capital subscris vărsat |
350
|
350
|
350
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
350
|
350
|
350
|
350
|
350
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
812 276
|
1 105 716
|
915 897
|
2 322 732
|
1 423 905
|
873 360
|
869 986
|
289 950
|
116 708
|
163 749
|
126 366
|
5 000
|
48 464
|
3 090
|
26 214
|
4 500
|
| Venituri totale |
812 276
|
1 105 716
|
1 024 431
|
2 355 396
|
1 468 446
|
884 565
|
870 827
|
289 950
|
120 917
|
163 749
|
126 366
|
5 000
|
48 464
|
3 090
|
26 257
|
4 500
|
| Cheltuieli totale |
802 930
|
845 047
|
922 471
|
1 629 330
|
709 615
|
328 321
|
272 969
|
60 880
|
66 612
|
38 120
|
38 686
|
0
|
2 338
|
555
|
29 149
|
14 430
|
| Rezultat brut |
+9 346
|
+260 669
|
+101 960
|
+726 066
|
+758 831
|
+556 244
|
+597 858
|
+229 070
|
+54 305
|
+125 629
|
+87 680
|
+5 000
|
+46 126
|
+2 535
|
−2 892
|
−9 930
|
| Rezultat net |
Față de 2024
|
+233 151
|
+91 716
|
+702 832
|
+745 468
|
+547 510
|
+589 155
|
+226 171
|
+53 329
|
+121 241
|
+83 891
|
+4 850
|
+44 684
|
+2 535
|
−2 892
|
−13 155
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
5
|
4
|
5
|
10
|
4
|
1
|
1
|
2
|
—
|
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut GRISERANA SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 812 276 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 241 lei.
-
Este GRISERANA SRL plătitoare de TVA?
-
Da, GRISERANA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2019.
-
Ce cod CAEN principal are GRISERANA SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
-
Când a fost înființată GRISERANA SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 martie 2006.
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către GRISERANA SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește GRISERANA SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.