CUI 18527039
MARCOMAR SRL
MARCOMAR SRL este o firmă din Orş. Gura Humorului, județul Suceava, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 248.7 mii lei (−7.1% față de 2024) și un profit net de 25.9 mii lei.
Date de identificare
CUI
18527039
Nr. înregistrare
J2006000460338
EUID
ROONRC.J2006000460338
Formă juridică
SRL
Județ
Suceava
Localitate
Orş. Gura Humorului
Adresă
P-ŢA REPUBLICII, BL.D 4, SC.B, AP.7, CAM.2
Data înregistrării
28-03-2006
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 28.03.2006
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4674 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
248 679
Rezultat net
+25 871
Capitaluri proprii
234 271
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
72 620
|
76 022
|
79 438
|
82 853
|
86 269
|
—
|
—
|
315
|
653
|
991
|
1 862
|
5 399
|
8 937
|
12 475
|
16 013
|
—
|
—
|
| Active circulante |
173 562
|
160 516
|
131 037
|
109 367
|
81 119
|
72 500
|
60 512
|
45 008
|
30 659
|
31 726
|
40 202
|
33 708
|
38 605
|
42 136
|
43 474
|
49 308
|
44 775
|
| Stocuri |
156 529
|
157 531
|
123 428
|
101 010
|
75 484
|
55 880
|
52 710
|
38 485
|
19 122
|
26 532
|
36 275
|
31 071
|
37 920
|
41 714
|
43 059
|
44 637
|
42 179
|
| Creanțe |
—
|
—
|
—
|
4 741
|
—
|
4 741
|
4 741
|
4 741
|
7 136
|
1 086
|
2 316
|
990
|
550
|
87
|
235
|
—
|
2 168
|
| Casa și conturi la bănci |
17 033
|
2 985
|
7 609
|
3 616
|
5 635
|
11 879
|
3 061
|
1 782
|
4 401
|
4 108
|
1 611
|
1 647
|
135
|
335
|
180
|
4 671
|
428
|
| Datorii |
11 911
|
19 805
|
20 944
|
33 736
|
52 475
|
5 499
|
36 500
|
52 378
|
55 810
|
62 554
|
76 560
|
66 336
|
66 327
|
58 533
|
59 175
|
44 464
|
40 011
|
| Capitaluri proprii |
234 271
|
216 733
|
189 531
|
158 484
|
114 913
|
67 001
|
24 012
|
−7 055
|
−24 498
|
−29 837
|
−34 496
|
−27 229
|
−18 785
|
−3 922
|
312
|
4 844
|
4 764
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
248 679
|
267 648
|
249 765
|
276 519
|
257 955
|
215 669
|
151 235
|
113 463
|
92 188
|
74 175
|
49 266
|
27 285
|
24 265
|
76 155
|
63 780
|
44 919
|
112 227
|
| Venituri totale |
249 028
|
267 993
|
251 126
|
277 395
|
259 757
|
216 488
|
151 595
|
113 487
|
92 189
|
74 175
|
50 132
|
27 285
|
24 265
|
76 155
|
63 780
|
44 919
|
112 227
|
| Cheltuieli totale |
217 019
|
231 106
|
214 514
|
219 182
|
204 677
|
168 313
|
115 980
|
92 638
|
84 084
|
67 251
|
55 895
|
34 910
|
38 463
|
80 389
|
68 312
|
41 120
|
109 104
|
| Rezultat brut |
+32 009
|
+36 887
|
+36 612
|
+58 213
|
+55 080
|
+48 175
|
+35 615
|
+20 849
|
+8 105
|
+6 924
|
−5 763
|
−7 625
|
−14 198
|
−4 234
|
−4 532
|
+3 799
|
+3 123
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+25 871
|
+30 463
|
+31 047
|
+50 307
|
+48 024
|
+42 989
|
+31 067
|
+17 444
|
+5 339
|
+4 699
|
−7 267
|
−8 444
|
−14 863
|
−4 234
|
−4 532
|
+79
|
+256
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MARCOMAR SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 248 679 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 25 871 lei.
-
Este MARCOMAR SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, MARCOMAR SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are MARCOMAR SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit.
-
Când a fost înființată MARCOMAR SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 martie 2006.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MARCOMAR SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MARCOMAR SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.