CUI 18542039
EASYHOST SRL
EASYHOST SRL este o firmă din Sector 2, București, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe. Firma este plătitoare de TVA din 2006. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.5 mil. lei (−13.7% față de 2024) și o pierdere netă de 184.3 mii lei.
Date de identificare
CUI
18542039
Nr. înregistrare
J2006005444403
EUID
ROONRC.J2006005444403
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 2
Adresă
BLD DIMITRIE POMPEIU, NR.8, CLADIREA FEPER HPE. CAMERA 503. BIROUL 27, ET.5
Data înregistrării
31-03-2006
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 09.08.2022
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 03-04-2006
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
reprezentant al persoanei juridice
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
1723 - Fabricarea articolelor de papetărie
-
1812 - Alte activități de tipărire n.c.a.
-
1813 - Servicii pregătitoare pentru pretipărire
-
1820 - Reproducerea înregistrărilor
-
4647 - Comerţ cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor şi a articolelor de iluminat
-
4650 - Comerţ cu ridicata al echipamentului informatic şi de telecomunicaţii
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4740 - Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
-
4764 - Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
-
5811 - Activităţi de editare a cărţilor
-
5812 - Activităţi de editare a ziarelor
-
5813 - Activităţi de editare a revistelor şi periodicelor
-
5819 - Alte activităţi de editare
-
5821 - Activităţi de editare a jocurilor de calculator
-
5829 - Activităţi de editare a altor produse software
-
5920 - Activităţi de realizare a înregistrărilor audio şi activităţi de editare muzicală
-
6010 - Activităţi radiodifuziune, activități de distribuție de programe audio
-
6020 - Activităţi de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video
-
6039 - Activități de distribuție a altor conținuturi
-
6110 - Activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit
-
6190 - Alte activităţi de telecomunicaţii
-
6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6290 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6391 - Activităţi ale portalurilor web
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice
-
7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitate
-
7312 - Servicii de reprezentare media
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 497 561
Rezultat net
−184 309
Capitaluri proprii
735 127
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 6310 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6311 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
1 704 400
|
1 704 400
|
2 706 542
|
2 706 695
|
2 707 083
|
2 709 475
|
2 768 559
|
2 773 221
|
1 843 120
|
367 390
|
596 105
|
1 863 360
|
3 113 759
|
3 175 418
|
1 088 093
|
1 531 656
|
961 616
|
| Active circulante |
4 356 541
|
3 749 103
|
6 523 699
|
5 391 566
|
4 517 091
|
4 603 097
|
5 158 681
|
5 194 483
|
6 653 490
|
8 802 850
|
7 479 315
|
5 466 709
|
4 708 451
|
2 827 063
|
2 129 944
|
2 459 512
|
1 294 884
|
| Stocuri |
—
|
—
|
130 334
|
130 334
|
130 334
|
130 334
|
250 384
|
250 417
|
253 683
|
1 241 923
|
903 334
|
1 456 530
|
676 615
|
419 890
|
68 087
|
28 776
|
12 078
|
| Creanțe |
4 081 360
|
3 701 182
|
6 313 490
|
5 193 854
|
4 338 207
|
4 400 756
|
4 824 474
|
4 714 361
|
6 223 218
|
6 188 742
|
6 078 364
|
3 384 002
|
3 712 167
|
2 211 777
|
1 990 703
|
2 368 503
|
1 225 377
|
| Casa și conturi la bănci |
275 181
|
47 921
|
79 875
|
67 378
|
48 550
|
72 007
|
83 823
|
229 705
|
176 589
|
860 698
|
362 240
|
267 255
|
319 669
|
131 857
|
71 154
|
62 233
|
57 429
|
| Cheltuieli în avans |
59 909
|
191 036
|
200 172
|
201 246
|
191 762
|
192 996
|
199 862
|
187 142
|
80 878
|
256 741
|
167 417
|
355 946
|
410 028
|
348 463
|
34 244
|
86 577
|
24 319
|
| Datorii |
4 974 492
|
4 216 176
|
8 118 425
|
6 604 419
|
5 268 411
|
5 036 640
|
5 438 326
|
5 141 930
|
5 226 624
|
5 877 390
|
5 184 472
|
6 751 579
|
6 764 166
|
6 466 946
|
5 896 187
|
4 950 445
|
3 042 115
|
| Venituri în avans |
411 231
|
508 928
|
545 842
|
487 645
|
509 975
|
494 820
|
641 792
|
622 908
|
335 523
|
531 361
|
533 851
|
547 863
|
534 515
|
401 112
|
220 784
|
165 836
|
371 349
|
| Capitaluri proprii |
735 127
|
919 435
|
766 146
|
1 207 443
|
1 637 550
|
1 974 108
|
2 046 984
|
2 390 008
|
3 015 341
|
3 018 230
|
2 524 514
|
386 573
|
933 557
|
−517 114
|
−2 864 690
|
−1 038 536
|
−1 132 645
|
| Capital subscris vărsat |
5 915 900
|
5 915 900
|
5 915 900
|
5 915 900
|
5 915 900
|
5 915 900
|
5 915 900
|
5 915 900
|
5 915 900
|
5 915 900
|
5 915 900
|
5 915 900
|
4 769 700
|
3 594 747
|
86 880
|
86 880
|
86 880
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 497 561
|
1 735 230
|
1 316 659
|
1 148 878
|
1 215 734
|
1 428 046
|
1 395 140
|
1 854 195
|
3 756 704
|
10 055 077
|
10 576 034
|
9 347 910
|
9 998 850
|
8 315 168
|
4 289 527
|
4 889 717
|
3 981 434
|
| Venituri totale |
1 636 077
|
2 775 255
|
1 316 786
|
1 148 925
|
1 216 729
|
1 964 557
|
1 502 865
|
1 904 400
|
5 863 998
|
10 467 927
|
12 768 020
|
9 542 808
|
10 777 861
|
11 227 107
|
4 816 931
|
5 472 484
|
4 015 862
|
| Cheltuieli totale |
1 820 386
|
2 580 174
|
1 758 082
|
1 579 032
|
1 553 287
|
2 037 434
|
1 845 888
|
2 593 210
|
5 860 788
|
9 891 310
|
10 630 079
|
11 235 993
|
10 502 143
|
12 387 398
|
6 482 047
|
5 460 198
|
3 979 874
|
| Rezultat brut |
−184 309
|
+195 081
|
−441 296
|
−430 107
|
−336 558
|
−72 877
|
−343 023
|
−688 810
|
+3 210
|
+576 617
|
+2 137 941
|
−1 693 185
|
+275 718
|
−1 160 291
|
−1 665 116
|
+12 286
|
+35 988
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−184 309
|
+153 289
|
−441 296
|
−430 107
|
−336 558
|
−72 877
|
−343 023
|
−688 810
|
−2 889
|
+493 717
|
+2 137 941
|
−1 693 185
|
+275 718
|
−1 160 291
|
−1 665 116
|
+3 686
|
+28 786
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
14
|
25
|
29
|
35
|
24
|
16
|
9
|
8
|
8
|
13
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut EASYHOST SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 497 561 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 184 309 lei.
-
Este EASYHOST SRL plătitoare de TVA?
-
Da, EASYHOST SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 3 aprilie 2006.
-
Ce cod CAEN principal are EASYHOST SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6310 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe.
-
Când a fost înființată EASYHOST SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 martie 2006.
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către EASYHOST SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește EASYHOST SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.