CUI 18572374
DARCLE S.R.L.
DARCLE S.R.L. este o firmă din Sibiu, județul Sibiu, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2018 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și o pierdere netă de 20 lei.
Date de identificare
CUI
18572374
Nr. înregistrare
J32/511/2006
EUID
ROONRC.J32/511/2006
Formă juridică
SRL
Județ
Sibiu
Localitate
Sibiu
Adresă
STR. NEGOVEANU, NR.7, ET.1, AP.6
Data înregistrării
11-04-2006
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 01.11.2011
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentareCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4762 - Comerţ cu amănuntul al ziarelor şi articolelor de papetărie, în magazine specializate
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2018
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
0
Rezultat net
−20
Capitaluri proprii
−6 011
Sursa: MF bilanț 2018 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
301
|
301
|
| Active circulante |
2 602
|
1 120
|
748
|
748
|
748
|
998
|
998
|
777
|
1 158
|
1 158
|
| Stocuri |
2 532
|
580
|
580
|
580
|
580
|
580
|
580
|
492
|
239
|
239
|
| Creanțe |
70
|
540
|
168
|
168
|
168
|
368
|
368
|
144
|
853
|
853
|
| Casa și conturi la bănci |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
50
|
50
|
141
|
66
|
66
|
| Datorii |
8 613
|
7 121
|
6 739
|
6 729
|
6 719
|
6 909
|
6 899
|
6 484
|
5 802
|
5 802
|
| Capitaluri proprii |
−6 011
|
−6 001
|
−5 991
|
−5 981
|
−5 971
|
−5 911
|
−5 901
|
−5 707
|
−4 343
|
−4 343
|
| Capital subscris vărsat |
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
0
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
130
|
0
|
—
|
—
|
| Venituri totale |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
131
|
1
|
—
|
—
|
| Cheltuieli totale |
20
|
10
|
10
|
10
|
60
|
10
|
325
|
736
|
—
|
—
|
| Rezultat brut |
−20
|
−10
|
−10
|
−10
|
−60
|
−10
|
−194
|
−735
|
—
|
—
|
| Rezultat net |
Față de 2017
|
−10
|
−10
|
−10
|
−60
|
−10
|
−194
|
−735
|
—
|
—
|
| Alte date | ||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2018 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut DARCLE S.R.L. în 2018?
-
Bilanțul pe 2018 arată o cifră de afaceri netă de 0 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 20 lei.
-
Este DARCLE S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, DARCLE S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are DARCLE S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.
-
Când a fost înființată DARCLE S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 aprilie 2006.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2018 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către DARCLE S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește DARCLE S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.