CUI 18585781
ELITHA CONSTRUCT SRL
ELITHA CONSTRUCT SRL este o firmă din Braşov, județul Brașov, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Inactivă fiscal. În 2024 a raportat un profit net de 0 lei.
Date de identificare
CUI
18585781
Nr. înregistrare
J08/888/2006
EUID
ROONRC.J08/888/2006
Formă juridică
SRL
Județ
Brașov
Localitate
Braşov
Adresă
STR. EGRETEI, NR.23, BL.B 37, AP.70
Data înregistrării
14-04-2006
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 01.12.2014
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 14-06-2024
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4110 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4674 - Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
-
6810 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7490 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Rezultat net
0
Capitaluri proprii
−53 535
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||
| Active imobilizate |
17 687
|
17 687
|
17 687
|
17 687
|
20 650
|
32 021
|
42 670
|
54 041
|
44 648
|
6 548
|
6 548
|
6 548
|
6 548
|
6 548
|
7 914
|
| Active circulante |
181 523
|
181 523
|
181 528
|
181 528
|
181 528
|
181 527
|
181 610
|
293 615
|
502 758
|
190 537
|
112 559
|
112 559
|
112 559
|
112 559
|
115 526
|
| Stocuri |
95 781
|
95 781
|
95 781
|
95 781
|
95 781
|
95 780
|
95 780
|
122 173
|
21 124
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
85 742
|
85 742
|
85 742
|
85 742
|
85 742
|
85 742
|
85 742
|
168 493
|
260 762
|
185 181
|
111 915
|
111 915
|
111 915
|
111 915
|
114 834
|
| Casa și conturi la bănci |
—
|
—
|
5
|
5
|
5
|
5
|
88
|
2 949
|
220 872
|
5 356
|
644
|
644
|
644
|
644
|
692
|
| Cheltuieli în avans |
886
|
886
|
886
|
886
|
886
|
886
|
886
|
886
|
462
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
253 631
|
253 631
|
250 326
|
250 326
|
250 326
|
250 325
|
250 408
|
321 437
|
413 463
|
62 495
|
5 996
|
5 996
|
5 996
|
5 996
|
8 531
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
3 222
|
3 222
|
3 222
|
3 222
|
3 222
|
3 895
|
| Capitaluri proprii |
−53 535
|
−53 535
|
−50 225
|
−50 225
|
−47 262
|
−35 891
|
−25 242
|
27 105
|
134 405
|
131 368
|
109 889
|
109 889
|
109 889
|
109 889
|
111 014
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
5 723
|
262 733
|
2 883 136
|
44 193
|
0
|
0
|
0
|
—
|
23 557
|
| Venituri totale |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
5 723
|
265 980
|
2 883 451
|
44 193
|
0
|
0
|
0
|
673
|
25 843
|
| Cheltuieli totale |
—
|
—
|
—
|
2 963
|
11 371
|
10 649
|
58 013
|
373 281
|
2 876 710
|
21 388
|
—
|
—
|
—
|
1 596
|
19 245
|
| Rezultat brut |
0
|
0
|
0
|
−2 963
|
−11 371
|
−10 649
|
−52 290
|
−107 301
|
+6 741
|
+22 805
|
0
|
0
|
0
|
−923
|
+6 598
|
| Rezultat net |
0
|
0
|
0
|
−2 963
|
−11 371
|
−10 649
|
−52 347
|
−107 301
|
+3 037
|
+21 479
|
0
|
0
|
0
|
−1 125
|
+5 131
|
| Alte date | |||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
9
|
14
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este ELITHA CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, ELITHA CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are ELITHA CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată ELITHA CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 aprilie 2006.
-
Unde are sediul ELITHA CONSTRUCT SRL?
-
Sediul firmei ELITHA CONSTRUCT SRL (CUI 18585781) este în STR. EGRETEI, NR.23, BL.B 37, AP.70, Braşov, județul Brașov.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ELITHA CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ELITHA CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.