CUI 18590451
RAMIR CONSTRUCT SRL
RAMIR CONSTRUCT SRL este o firmă din Semlac, județul Arad, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii. Firma este plătitoare de TVA din 2022. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 548.8 mii lei (−31.4% față de 2024), un profit net de 117.3 mii lei și 5 angajați.
Date de identificare
CUI
18590451
Nr. înregistrare
J02/704/2006
EUID
ROONRC.J02/704/2006
Formă juridică
SRL
Județ
Arad
Localitate
Semlac
Adresă
NR.731/A
Data înregistrării
14-04-2006
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 11.12.2019
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 28-10-2022
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj şi sondaj pentru construcţii
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
548 809
Rezultat net
+117 269
Capitaluri proprii
117 509
Număr mediu de salariați
5
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
41 414
|
44 621
|
47 827
|
51 033
|
51 390
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
152 234
|
364 892
|
37 853
|
425 188
|
74 612
|
113 713
|
1 763
|
1 763
|
26 832
|
65 131
|
80 759
|
101 139
|
97 066
|
83 804
|
87 752
|
71 273
|
50 768
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
24 181
|
60 925
|
79 994
|
98 979
|
84 454
|
79 175
|
73 721
|
67 292
|
45 829
|
| Creanțe |
146 420
|
333 059
|
1 132
|
311 464
|
48 928
|
85 923
|
1 116
|
1 116
|
1 116
|
1 116
|
—
|
1 448
|
1 835
|
2 085
|
—
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
5 814
|
31 833
|
36 721
|
113 724
|
25 684
|
27 790
|
647
|
647
|
1 535
|
3 090
|
765
|
712
|
10 777
|
2 544
|
14 031
|
3 981
|
4 939
|
| Datorii |
34 725
|
364 652
|
37 613
|
424 948
|
69 247
|
127 191
|
181 106
|
181 106
|
190 737
|
211 931
|
218 527
|
213 682
|
179 680
|
154 145
|
108 064
|
113 429
|
78 079
|
| Capitaluri proprii |
117 509
|
240
|
240
|
240
|
5 365
|
−13 478
|
−179 343
|
−179 343
|
−163 905
|
−105 386
|
−93 147
|
−64 716
|
−31 581
|
−18 951
|
−20 312
|
−42 156
|
−27 311
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
548 809
|
800 383
|
1 379 969
|
620 951
|
184 024
|
261 626
|
0
|
24 084
|
105 729
|
217 065
|
185 273
|
187 651
|
210 136
|
278 157
|
300 346
|
244 206
|
295 566
|
| Venituri totale |
548 939
|
806 344
|
1 380 018
|
621 206
|
184 029
|
262 516
|
0
|
24 180
|
105 729
|
217 065
|
185 633
|
187 751
|
210 138
|
278 250
|
301 837
|
249 104
|
295 567
|
| Cheltuieli totale |
426 181
|
443 501
|
1 336 564
|
208 381
|
133 346
|
94 026
|
—
|
38 975
|
163 191
|
227 133
|
208 506
|
215 256
|
216 203
|
276 889
|
279 993
|
259 074
|
304 589
|
| Rezultat brut |
+122 758
|
+362 843
|
+43 454
|
+412 825
|
+50 683
|
+168 490
|
0
|
−14 795
|
−57 462
|
−10 068
|
−22 873
|
−27 505
|
−6 065
|
+1 361
|
+21 844
|
−9 970
|
−9 022
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+117 269
|
+340 517
|
+29 654
|
+406 613
|
+48 843
|
+165 865
|
0
|
−15 437
|
−58 519
|
−12 239
|
−28 431
|
−33 135
|
−12 630
|
+1 361
|
+21 844
|
−14 845
|
−13 355
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
5
|
5
|
3
|
3
|
3
|
—
|
4
|
4
|
6
|
3
|
5
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut RAMIR CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 548 809 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 117 269 lei.
-
Este RAMIR CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, RAMIR CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 28 octombrie 2022.
-
Ce cod CAEN principal are RAMIR CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii.
-
Când a fost înființată RAMIR CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 aprilie 2006.
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către RAMIR CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește RAMIR CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.