CUI 18606205
MASIMA CONSTRUCT SRL
MASIMA CONSTRUCT SRL este o firmă din Sector 6, București, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii. Firma este plătitoare de TVA din 2006. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.4 mil. lei (−8.8% față de 2024), o pierdere netă de 52.6 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
18606205
Nr. înregistrare
J2006006700409
EUID
ROONRC.J2006006700409
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 6
Adresă
Str. Baia de Arieş, Nr. 7, C.P. 60802
Data înregistrării
20-04-2006
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 20.04.2006
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 25-04-2006
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4612 - Intermedieri în comerţul cu combustibili, minereuri, metale şi produse chimice pentru industrie
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
8130 - Activităţi de înteţinere peisagistică
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
2 430 513
Rezultat net
−52 608
Capitaluri proprii
1 762 232
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4613 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
1 431 872
|
1 513 123
|
1 601 655
|
1 691 223
|
1 761 117
|
1 585 891
|
1 014 824
|
1 094
|
1 824
|
3 885
|
3 583
|
11 139
|
31 782
|
50 082
|
72 102
|
91 815
|
3 951
|
| Active circulante |
1 103 066
|
1 105 940
|
1 265 905
|
1 185 572
|
1 292 913
|
1 541 682
|
1 508 906
|
2 141 354
|
1 564 299
|
1 990 118
|
682 917
|
430 786
|
358 322
|
179 877
|
145 099
|
172 397
|
251 149
|
| Stocuri |
473 831
|
330 304
|
238 596
|
550 914
|
757 302
|
955 385
|
496 779
|
1 191 897
|
788 147
|
1 379 093
|
409 071
|
228 090
|
132 057
|
21 181
|
187
|
2
|
5 122
|
| Creanțe |
573 658
|
696 769
|
901 416
|
537 138
|
697 474
|
712 277
|
983 954
|
1 131 129
|
748 340
|
443 931
|
278 634
|
166 736
|
163 809
|
131 240
|
130 350
|
156 204
|
170 605
|
| Casa și conturi la bănci |
55 577
|
78 867
|
125 893
|
97 520
|
−161 863
|
−125 980
|
28 173
|
−181 672
|
27 812
|
167 094
|
−4 788
|
35 960
|
62 456
|
27 456
|
14 562
|
16 191
|
75 422
|
| Cheltuieli în avans |
4 461
|
5 355
|
4 804
|
4 694
|
2 536
|
494
|
45
|
2 407
|
2 189
|
163
|
116
|
848
|
82
|
82
|
54
|
49
|
—
|
| Datorii |
777 167
|
809 577
|
1 091 260
|
1 071 144
|
453 056
|
987 624
|
456 915
|
429 771
|
355 551
|
1 322 252
|
380 235
|
334 614
|
312 126
|
147 216
|
133 768
|
173 813
|
147 356
|
| Capitaluri proprii |
1 762 232
|
1 814 841
|
1 781 104
|
1 810 345
|
2 603 510
|
2 140 443
|
2 066 860
|
1 715 084
|
1 212 761
|
671 914
|
306 381
|
108 159
|
78 060
|
82 825
|
83 487
|
90 448
|
107 744
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
2 430 513
|
2 665 413
|
2 489 671
|
4 170 427
|
5 939 041
|
5 416 699
|
5 324 197
|
6 173 981
|
7 100 572
|
4 593 479
|
3 626 726
|
2 690 193
|
1 783 294
|
1 384 455
|
1 148 469
|
744 917
|
473 431
|
| Venituri totale |
2 449 018
|
2 676 933
|
2 533 976
|
4 189 200
|
5 998 776
|
5 508 836
|
5 368 809
|
6 177 284
|
7 100 608
|
4 593 687
|
3 627 559
|
2 690 982
|
1 785 328
|
1 386 712
|
1 151 907
|
748 420
|
558 329
|
| Cheltuieli totale |
2 501 626
|
2 635 251
|
2 563 217
|
4 000 482
|
5 449 087
|
5 042 095
|
4 944 665
|
5 576 242
|
6 454 101
|
4 155 561
|
3 387 490
|
2 651 067
|
1 786 940
|
1 385 321
|
1 157 597
|
759 266
|
526 500
|
| Rezultat brut |
−52 608
|
+41 682
|
−29 241
|
+188 718
|
+549 689
|
+466 741
|
+424 144
|
+601 042
|
+646 507
|
+438 126
|
+240 069
|
+39 915
|
−1 612
|
+1 391
|
−5 690
|
−10 846
|
+31 829
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−52 608
|
+33 736
|
−29 241
|
+154 204
|
+463 067
|
+389 372
|
+351 776
|
+502 323
|
+540 847
|
+365 533
|
+198 222
|
+30 099
|
−4 766
|
−662
|
−6 960
|
−17 296
|
+20 810
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
2
|
1
|
1
|
2
|
3
|
3
|
2
|
2
|
2
|
3
|
2
|
2
|
2
|
2
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MASIMA CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 2 430 513 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 52 608 lei.
-
Este MASIMA CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, MASIMA CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 25 aprilie 2006.
-
Ce cod CAEN principal are MASIMA CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii.
-
Când a fost înființată MASIMA CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 aprilie 2006.
Sursa: ANAF · actualizat 12-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MASIMA CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MASIMA CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.