CUI 18607286
PANIFICA SRL
PANIFICA SRL este o firmă din Orş. Buftea, județul Ilfov, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie. Firma este plătitoare de TVA din 2006. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 8.1 mil. lei (−7.1% față de 2024), o pierdere netă de 475.8 mii lei și 30 de angajați.
Date de identificare
CUI
18607286
Nr. înregistrare
J23/2425/2006
EUID
ROONRC.J23/2425/2006
Formă juridică
SRL
Județ
Ilfov
Localitate
Orş. Buftea
Adresă
STR. MERIŞORI, NR.18, BL.CLADIREA C1
Data înregistrării
20-04-2006
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 28.11.2006
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 25-04-2006
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserieCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
1072 - Fabricarea biscuiţilor şi pişcoturilor; fabricarea prăjiturilor şi a produselor conservate de patiserie
-
3511 - Producţia de energie electrică
-
4724 - Comerţ cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie şi produselor zaharoase, în magazine specializate
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
8121 - Activităţi generale de curăţenie a clădirilor
-
8122 - Activităţi specializate de curăţenie
-
8129 - Alte activităţi de curăţenie
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
8 111 304
Rezultat net
−475 838
Capitaluri proprii
1 992 807
Număr mediu de salariați
30
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
2 562 377
|
2 299 367
|
2 610 704
|
2 902 381
|
3 329 443
|
1 719 497
|
1 778 897
|
2 175 177
|
2 556 770
|
2 301 896
|
2 225 499
|
2 440 422
|
5 088 730
|
2 578 960
|
2 161 252
|
2 054 892
|
1 990 741
|
| Active circulante |
1 595 346
|
1 827 947
|
1 800 783
|
1 607 771
|
1 310 706
|
1 376 215
|
1 114 179
|
1 075 039
|
784 824
|
570 218
|
463 979
|
864 903
|
1 551 635
|
580 567
|
415 179
|
269 115
|
656 567
|
| Stocuri |
752 331
|
694 468
|
788 393
|
908 567
|
556 728
|
413 772
|
293 591
|
357 376
|
268 498
|
207 108
|
190 417
|
52 298
|
305 485
|
58 434
|
56 309
|
51 308
|
6 883
|
| Creanțe |
836 202
|
949 232
|
891 269
|
684 605
|
655 409
|
937 813
|
804 642
|
700 687
|
502 864
|
345 213
|
266 821
|
783 538
|
1 233 785
|
510 304
|
231 761
|
210 918
|
418 848
|
| Casa și conturi la bănci |
6 813
|
184 247
|
121 121
|
14 599
|
98 569
|
24 630
|
15 946
|
16 976
|
13 462
|
17 897
|
6 741
|
29 067
|
12 365
|
11 829
|
127 109
|
6 889
|
230 836
|
| Cheltuieli în avans |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
100
|
0
|
0
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Datorii |
2 164 916
|
1 658 669
|
1 815 401
|
2 984 903
|
2 825 577
|
2 464 155
|
15 211 756
|
14 955 583
|
14 238 669
|
14 350 053
|
13 302 275
|
12 327 650
|
13 915 201
|
7 800 466
|
6 066 086
|
4 691 584
|
4 214 140
|
| Venituri în avans |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
262 903
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Provizioane |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
1 992 807
|
2 468 645
|
2 596 086
|
1 525 249
|
1 814 572
|
631 557
|
−12 318 680
|
−11 705 367
|
−10 897 075
|
−11 477 839
|
−10 612 797
|
−9 022 325
|
−7 537 739
|
−4 640 939
|
−3 489 655
|
−2 367 577
|
−1 566 832
|
| Capital subscris vărsat |
1 709 480
|
1 709 480
|
1 709 480
|
1 709 480
|
1 709 480
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
8 111 304
|
8 731 086
|
11 073 797
|
8 257 036
|
7 664 181
|
6 860 198
|
5 752 377
|
4 292 217
|
4 114 401
|
3 672 136
|
1 218 568
|
1 690 655
|
1 844 952
|
573 323
|
821 087
|
206 395
|
6 568
|
| Venituri totale |
8 146 757
|
8 748 583
|
11 080 738
|
8 273 187
|
7 662 723
|
7 783 578
|
6 394 829
|
5 009 179
|
5 446 698
|
4 461 340
|
2 369 067
|
5 969 499
|
3 963 111
|
1 390 136
|
1 566 807
|
688 219
|
157 623
|
| Cheltuieli totale |
8 622 595
|
8 876 024
|
9 923 158
|
8 562 511
|
8 178 528
|
7 094 136
|
6 966 089
|
5 817 471
|
4 865 934
|
5 326 381
|
3 919 912
|
7 160 330
|
6 859 911
|
2 541 419
|
2 688 885
|
1 715 269
|
1 042 938
|
| Rezultat brut |
−475 838
|
−127 441
|
+1 157 580
|
−289 324
|
−515 805
|
+689 442
|
−571 260
|
−808 292
|
+580 764
|
−865 041
|
−1 550 845
|
−1 190 831
|
−2 896 800
|
−1 151 283
|
−1 122 078
|
−1 027 050
|
−885 315
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−475 838
|
−127 441
|
+1 070 837
|
−289 324
|
−515 805
|
+571 405
|
−613 313
|
−808 292
|
+580 764
|
−865 041
|
−1 550 845
|
−1 190 831
|
−2 896 800
|
−1 151 283
|
−1 122 078
|
−1 028 700
|
−886 782
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
30
|
28
|
30
|
44
|
37
|
30
|
33
|
36
|
32
|
17
|
30
|
44
|
22
|
26
|
17
|
8
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PANIFICA SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 8 111 304 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 475 838 lei.
-
Este PANIFICA SRL plătitoare de TVA?
-
Da, PANIFICA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 25 aprilie 2006.
-
Ce cod CAEN principal are PANIFICA SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie.
-
Când a fost înființată PANIFICA SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 noiembrie 2006.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PANIFICA SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PANIFICA SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.