CUI 1864609
PROIECT SA
PROIECT SA este o firmă din Constanţa, județul Constanța, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 7111 - Activităţi de arhitectură. Firma este plătitoare de TVA din 1993 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3 mil. lei (+7.1% față de 2024), un profit net de 293.2 mii lei și 10 angajați.
Date de identificare
CUI
1864609
Nr. înregistrare
J1991000896131
EUID
ROONRC.J1991000896131
Formă juridică
SA
Județ
Constanța
Localitate
Constanţa
Adresă
Bld. Tomis, Nr. 143A, C.P.
Data înregistrării
09-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 09.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Website
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
7111 - Activităţi de arhitecturăCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
5221 - Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7490 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
2 996 617
Rezultat net
+293 171
Capitaluri proprii
4 101 043
Număr mediu de salariați
10
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
4 598 990
|
4 234 643
|
2 938 724
|
1 736 814
|
1 166 763
|
1 286 352
|
1 683 177
|
1 396 618
|
1 502 312
|
1 534 957
|
1 346 352
|
1 150 124
|
1 238 884
|
1 344 485
|
1 230 687
|
1 272 262
|
1 285 553
|
| Active circulante |
718 169
|
692 009
|
1 216 591
|
1 221 195
|
1 912 403
|
1 572 920
|
1 204 837
|
1 480 879
|
1 293 855
|
1 217 082
|
1 596 745
|
1 763 106
|
1 936 311
|
1 616 674
|
1 891 602
|
1 734 002
|
1 800 778
|
| Stocuri |
88
|
11 044
|
96
|
80
|
55
|
132
|
—
|
444
|
0
|
120
|
1 048
|
—
|
—
|
—
|
1 855
|
—
|
—
|
| Creanțe |
642 755
|
545 317
|
1 045 733
|
347 581
|
374 214
|
479 448
|
721 977
|
692 101
|
866 507
|
735 710
|
986 386
|
1 175 650
|
1 429 599
|
1 067 930
|
1 496 515
|
1 246 773
|
1 306 761
|
| Casa și conturi la bănci |
75 326
|
135 648
|
170 762
|
698 036
|
1 359 825
|
913 904
|
312 184
|
626 742
|
269 977
|
331 252
|
459 311
|
587 456
|
506 712
|
548 744
|
393 232
|
487 229
|
494 017
|
| Cheltuieli în avans |
6 982
|
6 936
|
260 134
|
254 555
|
3 064
|
8 203
|
25 279
|
24 113
|
29 535
|
94 543
|
13 028
|
8 378
|
6 329
|
8 917
|
2 316
|
2 460
|
3 142
|
| Datorii |
1 194 556
|
1 791 525
|
1 418 560
|
398 564
|
440 532
|
282 690
|
304 347
|
314 656
|
298 124
|
345 939
|
427 276
|
395 246
|
660 361
|
487 439
|
719 038
|
659 422
|
751 625
|
| Venituri în avans |
28 542
|
96 966
|
11 606
|
8 810
|
8 475
|
8 768
|
5 489
|
5 726
|
6 077
|
8 436
|
4 459
|
6 039
|
4 435
|
—
|
16 081
|
5 368
|
—
|
| Capitaluri proprii |
4 101 043
|
3 045 097
|
2 985 283
|
2 805 190
|
2 633 223
|
2 576 017
|
2 603 457
|
2 581 228
|
2 521 501
|
2 492 207
|
2 524 390
|
2 520 323
|
2 516 728
|
2 482 637
|
2 389 486
|
2 343 934
|
2 337 848
|
| Capital subscris vărsat |
1 628 575
|
865 800
|
865 800
|
865 800
|
865 800
|
865 800
|
865 800
|
865 800
|
865 800
|
865 800
|
865 800
|
865 800
|
865 800
|
865 800
|
865 800
|
865 800
|
865 800
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
2 996 617
|
2 797 249
|
3 104 218
|
2 898 664
|
2 265 908
|
2 242 291
|
2 393 418
|
2 255 368
|
2 290 036
|
2 181 250
|
2 230 002
|
2 086 994
|
2 719 437
|
2 340 119
|
2 252 833
|
2 429 129
|
3 191 658
|
| Venituri totale |
3 130 330
|
2 922 821
|
3 241 569
|
3 179 617
|
2 311 005
|
2 279 228
|
2 410 709
|
2 272 692
|
2 309 166
|
2 242 810
|
2 254 200
|
2 106 793
|
2 771 458
|
2 390 063
|
2 343 896
|
2 431 639
|
3 193 509
|
| Cheltuieli totale |
2 793 920
|
2 702 019
|
2 929 820
|
2 888 287
|
2 166 908
|
2 226 565
|
2 310 536
|
2 115 338
|
2 233 395
|
2 201 412
|
2 174 078
|
2 056 007
|
2 670 342
|
2 249 129
|
2 298 344
|
2 389 098
|
2 810 983
|
| Rezultat brut |
+336 410
|
+220 802
|
+311 749
|
+291 330
|
+144 097
|
+52 663
|
+100 173
|
+157 354
|
+75 771
|
+41 398
|
+80 122
|
+50 786
|
+101 116
|
+140 934
|
+45 552
|
+42 541
|
+382 526
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+293 171
|
+190 186
|
+266 962
|
+256 094
|
+113 276
|
+28 643
|
+78 313
|
+115 796
|
+57 336
|
+23 901
|
+51 638
|
+35 309
|
+81 670
|
+124 873
|
+45 552
|
+6 086
|
+323 655
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
11
|
12
|
12
|
12
|
14
|
12
|
14
|
15
|
15
|
16
|
22
|
26
|
26
|
40
|
49
|
51
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PROIECT SA în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 2 996 617 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 293 171 lei.
-
Este PROIECT SA plătitoare de TVA?
-
Da, PROIECT SA este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are PROIECT SA?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7111 - Activităţi de arhitectură.
-
Când a fost înființată PROIECT SA?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 aprilie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PROIECT SA în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PROIECT SA?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.