CUI 18699077
PLASIS SRL
PLASIS SRL este o firmă din Timişoara, județul Timiș, înființată în 2006. Activitatea principală: CAEN 7111 - Activităţi de arhitectură. Firma nu este plătitoare de TVA și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 92.8 mii lei (−22.1% față de 2024), un profit net de 174.6 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
18699077
Nr. înregistrare
J35/1640/2006
EUID
ROONRC.J35/1640/2006
Formă juridică
SRL
Județ
Timiș
Localitate
Timişoara
Adresă
STR. TIGRULUI, NR.50
Data înregistrării
24-05-2006
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 24.05.2006
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
7111 - Activităţi de arhitecturăSursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
92 770
Rezultat net
+174 622
Capitaluri proprii
−120 216
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
550
|
2 752
|
2 212
|
5 354
|
1 572
|
3 181
|
6 768
|
3 470
|
5 103
|
6 803
|
10 046
|
1 625
|
9 548
|
25 738
|
44 642
|
| Active circulante |
85 462
|
74 213
|
60 087
|
50 616
|
30 368
|
18 399
|
62 759
|
82 527
|
7 613
|
13 191
|
7 381
|
8 742
|
6 308
|
23 653
|
6 703
|
19 174
|
58 128
|
| Creanțe |
40 251
|
40 251
|
40 800
|
40 800
|
16 272
|
807
|
37 234
|
35 439
|
487
|
8 556
|
6 000
|
6 715
|
6 263
|
23 532
|
5 831
|
14 368
|
41 835
|
| Casa și conturi la bănci |
45 211
|
33 962
|
19 287
|
9 816
|
14 096
|
17 592
|
25 525
|
47 088
|
7 126
|
4 635
|
1 381
|
2 027
|
45
|
121
|
872
|
4 806
|
16 293
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
64 515
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
205 678
|
369 051
|
357 959
|
312 113
|
254 020
|
208 664
|
261 207
|
320 336
|
341 768
|
315 218
|
275 987
|
245 660
|
213 516
|
265 397
|
153 813
|
161 175
|
175 409
|
| Capitaluri proprii |
−120 216
|
−294 838
|
−297 322
|
−258 745
|
−221 440
|
−184 911
|
−196 876
|
−234 628
|
−327 387
|
−298 557
|
−263 503
|
−230 115
|
−197 162
|
−175 604
|
−137 562
|
−116 263
|
−72 639
|
| Capital subscris vărsat |
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
92 770
|
119 055
|
89 661
|
73 961
|
82 695
|
210 859
|
283 456
|
242 368
|
27 382
|
7 899
|
11 723
|
3 677
|
18 834
|
14 338
|
31 441
|
17 675
|
72 724
|
| Venituri totale |
297 781
|
119 067
|
89 667
|
73 968
|
82 709
|
210 872
|
283 456
|
242 368
|
28 689
|
7 899
|
11 723
|
3 677
|
73 361
|
14 352
|
31 936
|
17 768
|
72 890
|
| Cheltuieli totale |
120 181
|
115 392
|
127 347
|
110 533
|
118 534
|
196 968
|
242 869
|
147 034
|
57 109
|
42 874
|
44 760
|
36 454
|
94 379
|
52 393
|
53 236
|
58 167
|
132 697
|
| Rezultat brut |
+177 600
|
+3 675
|
−37 680
|
−36 565
|
−35 825
|
+13 904
|
+40 587
|
+95 334
|
−28 420
|
−34 975
|
−33 037
|
−32 777
|
−21 018
|
−38 041
|
−21 300
|
−40 399
|
−59 807
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+174 622
|
+2 484
|
−38 577
|
−37 305
|
−36 529
|
+11 965
|
+37 752
|
+92 759
|
−28 831
|
−35 054
|
−33 388
|
−32 891
|
−21 558
|
−38 041
|
−21 300
|
−43 624
|
−63 596
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
—
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PLASIS SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 92 770 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 174 622 lei.
-
Este PLASIS SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, PLASIS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are PLASIS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7111 - Activităţi de arhitectură.
-
Când a fost înființată PLASIS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 mai 2006.
Sursa: ANAF · actualizat 15-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PLASIS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PLASIS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.